Kilka dni z życia Alice
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.67 / 5.00
liczba ocen: 476
Ilość stron (szacowana): 520
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 złpremium: 19.14 zł
22.33 zł
24.56 zł
26.73 zł
27.12 zł
Pozostałe księgarnie
26.71 zł
26.76 zł
26.80 zł
28.71 zł
29.00 zł
31.89 zł
31.89 zł
31.90 zł
31.90 zł
Opis:

Powieść autorki „Wielkich kłamstewek”. A gdyby ktoś wymazał z twojej pamięci 10 najważniejszych lat życia? Alice po wypadku na siłowni jest zdezorientowana i przerażona. Czy zdoła odzyskać utracone wspomnienia i uratować małżeństwo? Czy odkryje kim jest tajemnicza Gina, o której wszyscy boją się wspomnieć?

Alice Love, radosna i żywiołowa 29-latka, ma wszystko, o czym zawsze marzyła – własny dom, kochającego męża Nicka i dziecko w drodze. Wszystko zmienia się, gdy odzyskuje przytomność po wypadku na siłowni. Dowiaduje się, że ma 39 lat, jest matką trójki dzieci i właśnie rozwodzi się z Nickiem. Jest zdezorientowana i przerażona – nie potrafi sobie przypomnieć ostatnich dziesięciu lat swojego życia. Co więcej, Alice nie lubi nowej siebie – płytkiej materialistki.
Czy zdoła odzyskać utracone wspomnienia i uratować małżeństwo? Czy odkryje kim jest tajemnicza Gina, o której wszyscy boją się wspomnieć?

„Historia, która zmusza do myślenia, w inteligentny sposób, bez cienia sentymentalizmu, z dystansem i humorem opisując przemiany, na jakie z biegiem czasu narażona jest rodzina” – „Courier Mail”

CYTATY:
Warto pamiętać, że na każde paskudne wspomnienie przypada też jedno szczęśliwe.
Recenzje blogerów
Liane Moriarty kolejny raz pokazuje, jaką jest wspaniałą pisarką. Od pierwszych stron historia Alice niesamowicie mnie wciągnęła. Pod koniec książki nie mogłam uwierzyć, że zaraz będę musiała rozstać się z bohaterami. Nie mogłam się doczekać tego, czy kiedykolwiek odzyska pamięć, wiec ciągle przewracałam strony, aby poznać zakończenie.

Liane Moriarty gra na emocjach. Bardzo trudno czytało mi się fragmenty o Alice i jej mężu, Nicku. Byłam ogromnie zaskoczona wspomnieniami Alice z wczesnych jej lat małżeństwa. Kiedy straciła pamięć myślała, że znajduje się w słodkiej rzeczywistości z kochającym mężem. Naprawdę sama zakochałam się w Nicku, bo to fantastyczny facet. Ale potem rzeczywistość uderzyła i byłam tak samo zaskoczona twardym i zimnym tonem mężczyzny po latach, co Alice.

Po tym, jak zdałam sobie sprawę, że się rozwiedli byłam bardzo dotknięta. Chociaż cała koncepcja rozwodu była interesująca. Alice (z utratą pamięci) myślała o sobie jak o młodej dziewczynie. Nie mogła pojąć, dlaczego rozwiedli się z Nickiem. Ciągle myślała, że być może ze względu na romans, albo coś "wartego". Ale kiedy pyta Nicka, on podaje proste odpowiedzi i miliony małych powodów, a nie jeden wielki. Ta książka sprawiła, że naprawdę zaczęłam rozmyślać o koncepcji rozwodu i dlaczego tak się dzieje.

Łatwo myśleć, że tylko „duże, złe” rzeczy mogą doprowadzić do rozstania. Jednak moim zdaniem rzeczywistość dla wielu ludzi polega na tym, że tak naprawdę wszystkie małe rzeczy gromadzą się wokół, a następnie przez nie pary się oddalają od siebie. Było to smutne, o czym można przeczytać, ale tak intrygujące i aktualne dla współczesności. Nie było przyjemnie czytać o rozwodzie i ilu ludzi dotyczy, ale było to otwarciem oczu i bardzo prowokującym do myślenia.

Jedną z rzeczy, które najbardziej podobała mi się w tej książce, była umiejętność skłonienia czytelnika do przemyślenia własnego życia tak, jak uczyniłaby to literatura faktu. Wszyscy czytaliśmy te poradniki, które gwarantują zmianę twojego życia w kilku krótkich krokach. Myślę, że ta książka ma możliwość zrobić to samo. Czytelnicy nie mogą pomóc, ale czują empatię dla Alice, ponieważ zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nienawidzi człowieka, w którym kiedyś była głęboko zakochana. Co mogło ich rozerwać? Nie jest to nic tak zdumiewającego, ale raczej stres związany z pracą i życiem codziennym, który przemienił ich z szczęśliwych młodych kochanków w zbyt zmęczonych, zrzędliwych rodziców. Ponieważ Alice stara się znaleźć miejsce, w którym jej życie poszło nie tak, publiczność podąża za nią w realizacji tego, co naprawdę ważne w życiu: miłość, rodzina i szczęście.

Wiem, że to banał, ale ta powieść od początku mnie wciągnęła. Nie ma innego sposobu na opisanie, jak szybko zostałam pogrążona w życiu Alice i pozwoliłam sobie na jeszcze jeden rozdział, zanim zwróciła moją uwagę na inne obowiązki.

Liane Moriarty stworzyła bardzo piękną i przyjemną w odbiorze książkę. Wiele się w niej dzieje, czasem jest smutno, czasem poważnie, ale jest także pełna śmiechu i niespodzianek. Jeśli już po nią sięgniesz rozkoszuj się każdą stroną, bo jestem pewna, że będziesz żałować, że tak szybko ją skończyłeś.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Gdyby książka miała 300 stron, zamiast 520 wyszłoby jej to niewątpliwe na dobre. Czytało się całkiem przyjemnie, jednak momentami trochę się dłużyła, tak jakby Autorka sama nie wiedziała co dalej i celowo rozciągała opisywane sytuacje. Szczególnie widać to w "niezdecydowaniu" kogo Alice ostatecznie powinna wybrać. Historię "uratował" wątek Elizabeth.
    Mocno przeciętna, na pewno nie zostanie w mojej pamięci na dłużej.

Inne proponowane
Warto zerknąć