180 sekund
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.99 / 5.00
liczba ocen: 5478
cena: 20.93
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
-19% 23.92 zł
25.02 zł
25.42 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
20.93 zł
23.92 zł
23.92 zł
25.06 zł
26.61 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

Pewnego dnia Allison zostaje wplątana w jeden z uczelnianych eksperymentów. Nagle na oczach gapiów musi spędzić sto osiemdziesiąt sekund z chłopakiem, którego nigdy wcześniej nie widziała. Wynik doświadczenia zaskakuje zarówno ją, jak i Esbena Baylora, gwiazdę mediów społecznościowych. wystarczyły trzy minuty, by w ich życiu zmieniło się wszystko…

Allison Dennis przeszła przez tak wiele rodzin zastępczych, że nauczyła się do nikogo nie przyzwyczajać. Adoptowana w wieku 16 lat nie wierzy w trwałość związków między ludźmi, jednak na 3. roku college’u odkrywa, że nie może się wiecznie ukrywać.
Pewnego dnia Allison zostaje wplątana w jeden z uczelnianych eksperymentów. Nagle na oczach gapiów musi spędzić sto osiemdziesiąt sekund z chłopakiem, którego nigdy wcześniej nie widziała. Wynik doświadczenia zaskakuje zarówno ją, jak i Esbena Baylora, gwiazdę mediów społecznościowych.
Moc eksperymentu niespodziewanie przytłacza i jednocześnie elektryzuje dwoje nieznajomych. Zachęcona przez przyjaciółkę, Allison próbuje dociec czy to, co połączyło ją z Esbenem jest prawdziwe i czy może wreszcie uwierzyć w siebie, w innych, w miłość…

CYTATY:
Nie osiągniesz tego, co przed tobą, jeśli nie odpuścisz tego, co za tobą.
Recenzje blogerów
To moje drugie spotkanie z twórczością autorki i bardzo miło spędziłam czas czytając jedną z nowości Wydawnictwa Filia.

Główną bohaterką opowieści jest Allison Dennis, która nie miała łatwego życia, ponieważ trafiała do wielu rodzin zastępczych. Każda z nich przynosiła nowe doświadczenia, ale i zrażała do ludzi i udowadniała przekonanie, że nie warto ufać, a co najważniejsze przyzwyczajać się do ludzi. Oczywiście do dziewczyny uśmiechnęło się w końcu szczęście i w wieku szesnastu lat została adoptowana, ale przez wcześniejsze doświadczenia jest osobą bardzo wycofaną, która nie lubi towarzystwa innych ludzi. Pewnego dnia wszystko się zmienia, gdy przez przypadek staje się osobą, która została wytypowana do uczelnianego eksperymentu. Czy sto osiemdziesiąt sekund to na tyle mało, by zmienić życie? Wynik tego z pozoru bzdurnego eksperymentu niesie za sobą nowe powody do tego by żyć. Nie tylko wpłynął on na życie Ali, ale i jej partnera Esbena Baylora.

Zacznę od tego, że lubię tę autorkę. Czytałam inną jej powieść o tytule To skomplikowane i wtedy urzekł mnie jej styl oraz to w jaki sposób potrafi przedstawić daną historię. Jej najnowszą powieść czyta się bardzo dobrze. Jest napisana świetnym językiem i ma w sobie wiele uczuć, które oczywiście wpływają na nas czytelników. Fabuła 180 sekund nie jest za szybka, a wydarzenia, jakie dzieją się w życiu głównej bohaterki pozwalają przeżywać razem z nią to, co ona czuje. Sama scena, w której został ukazany eksperyment bardzo mnie zaintrygował. Każda część czasu - 180 sekund przez autorkę została bardzo dokładnie opisana. Jej interpretacja tego wywarła na mnie bardzo duże wrażenie i pozwoliła się też zastanowić nad tym, jak ja bym zachowała się w miejscu Allison?

Jeżeli chodzi o bohaterów to bardzo ich polubiłam. Sama Ali to świetna dziewczyna, ale przez tak niesprawiedliwe życie, jakiego doświadczyła bardzo ciężko jej było się przekonać do jakiejkolwiek osoby. Nie można jej się dziwić, że nie miała zaufania do ludzi i ufała tylko swojej najlepszej przyjaciółce Steffi oraz Simonowi, który ją zaadoptował. Jednak po tym jak wzięła udział w eksperymencie powoli coś zaczęło się w niej zmieniać i choć trochę podpuściła ją Steffi, to dziewczyna zaczęła zastanawiać się nad wszystkim oraz nad tym, co wydarzyło się między nią, a jej partnerem Esbenem przez tę krótką chwilę. Esben to uroczy chłopak i również bardzo skryty. Jednak różni się on tym od Allison, że jego otaczają inni ludzie, a on sam jest gwiazdą mediów społecznościowych. Podziwianą i bardzo lubianą. Czy chłopak pomoże dziewczynie zrozumieć i polubić siebie oraz uwierzyć w innych i w miłość?

180 sekund to świetna książka opowiadająca o relacjach ludzkich, zaufaniu do drugiego człowieka oraz samego siebie. Pokazuje, że niekiedy sytuacje w życiu sprawiają, że można utracić wiarę we wszystko oraz własne możliwości. Ta książka udowadnia, że w każdym momencie życia możemy zmienić wszystko, jeśli tylko będziemy tego chcieli. Gorąco polecam!

Ocena: 4/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć