Trzy sekundy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.83 / 5.00
liczba ocen: 4273
Ilość stron (szacowana): 474
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.00 złpremium: 20.40 zł
23.90 zł
27.20 zł
28.90 zł
34.00 zł
Pozostałe księgarnie
-16% 25.84 zł
27.18 zł
27.20 zł
28.22 zł
28.22 zł
28.44 zł
30.26 zł
30.60 zł
34.00 zł
34.00 zł
34.00 zł
Opis:

Groźny mafioso czy tajny współpracownik policji, który niesłusznie został zdekonspirowany? Od śmierci dzielą Pieta Hoffmanna zaledwie trzy sekundy... Thriller uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za Najlepszą Powieść Roku. Nominowany do Nagrody Srebrnego Klucza.

Pitbul na usługach polskiej mafii. Ale także tajny współpracownik sztokholmskiej policji. Właśnie nadarza się okazja, by przeniknął jeszcze głębiej w struktury organizacji przestępczej. Polscy zleceniodawcy oczekują, że zorganizuje sieć sprzedaży narkotyków w miejscu, które przynosi największe zyski – w szwedzkich więzieniach. Jeśli mu się powiedzie, wykończy konkurencję i zdusi proceder w zarodku. W przeciwnym razie może tylko mieć nadzieję, że śmierć będzie szybka.
Bo poza nim i oficerem prowadzącym tylko trzy osoby wiedzą o akcji w murach więzienia dla najgroźniejszych przestępców i jeśli coś pójdzie nie tak, jeśli zostanie zdekonspirowany, umyją od tego ręce. Zostanie kompletnie sam. I o tym, czy przeżyje, zadecydują trzy sekundy.

Trzy sekundy od Börge Hellström, Anders Roslund możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Recenzje blogerów
Trzy sekundy to piąta część serii stworzonej przez duet pisarski Anders Roslund i Borge Hellstrom. Przyznam się Wam, że jest to moje pierwsze spotkanie z tymi autorami, więc nie wiedziałam do końca czego po tej powieści mogę się spodziewać. Jednak, skoro thriller Trzy sekundy został uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za najlepszą powieść roku, musiałam ją poznać.

Głównym bohaterem książki jest Piet Hoffman, były przestępca, ale także informator policyjny, którego zadaniem jest rozbicie międzynarodowej siatki handlarzy narkotyków i jednocześnie pokierowanie wprowadzeniem narkotyków do szwedzkich więzień. By to osiągnąć Hoffman daje się zamknąć w więzieniu o zaostrzonym rygorze. W więzieniu może liczyć tylko na siebie. Ma też świadomość tego, jak wiele postawił na szali, w tym życie swoje i swoich bliskich. I może wszystko by się nawet udało, gdyby nie jeden dociekliwy policjant… Niebawem tylko trzy sekundy będą dzielić Hoffmana od śmierci.

Niestety Trzy sekundy na początku lektury nie zrobiły na mnie takiego wrażenia na jakie liczyłam. Przez pierwsze rozdziały trudno mi było przebrnąć i się na nich skupić, przez co też gubiłam się w dość dynamicznej narracji. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem było coraz lepiej. Akcja się rozkręciła, ale również w jakiś sposób usystematyzowała. Co zdecydowanie wpłynęło na jej odbiór.

Thriller Trzy sekundy Andersa Roslunda i Borga Hellstroma nie jest książką łatwą, prostą i szybką w czytaniu. Wymaga skupienia i wgryzienia się w jej treść. Z drugiej strony, jeśli się na to zdecydujemy, dostaniemy porządnie zaplanowaną i trzymającą w napięciu akcję oraz ciekawych bohaterów.

Myślę, że niestety, nie do końca jestem targetem takiej literatury lub po prostu miałam w stosunku do niej zbyt duże wymagania. Niemniej jednak uważam, że fani powieści sensacyjnych zdecydowanie powinni być tą pozycją zachwyceni. Szczególnie, że pomimo początkowych mankamentów to była ciekawa lektura. I nie zrażajcie się tym, że Trzy sekundy to piąta część serii. Tę książkę zdecydowanie można czytać bez znajomości poprzednich części. Polecam Waszej uwadze.

Na podstawie książki powstał film pod tym samym tytułem z Joel Kinnaman, Clives Owen i Rosamund Pike w rolach głównych.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Szwedzki kryminał znowu atakuje. Tym razem na tapetę wziąłem książkę zatytułowaną „Trzy sekundy” autorskiego duetu Andersa Roslunda i Börge Hellströma. Pierwsze spostrzeżenie, które nasuwa się w trakcie lektury tej powieści jest jej mała wiarygodność. Chodzi mi o główny motyw, na którym zbudowana jest cała fabuła. Gdyby policja na świecie miała takie sposoby na funkcjonowania swoich informatorów, to najzwyczajniej tacy przestaliby szybko istnieć. Wspomniany fakt, autorzy próbują przyćmić całą masą „fajerwerków”, i w miarę szybką i przyciągającą uwagę akcją. Ich styl literacki jest prosty i zrozumiały, nie zadręczają czytelnika żadnymi dłużyznami, czy zbędnymi opisami, dlatego wielu może się podobać. Pomysł na fabułę jest dobry, ale jakby zabrakło autorom koncepcji na porządne jego wykonanie. Zakończenie także nie powala i w gruncie rzeczy całość wypada całkiem przeciętnie. Przyznać zatem muszę, że nie zachwyciła mnie ta książka i mocno się zastanowię czy skusić się na kolejna pozycję tego szwedzkiego duetu. Będzie musiało minąć sporo czasu aby w mej pamięci zatarło się to wspomnienie o pospolitości „Trzech sekund”.

Inne proponowane
Warto zerknąć