Trzy sekundy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.83 / 5.00
liczba ocen: 4267
Ilość stron (szacowana): 474
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.00 złpremium: 20.40 zł
27.20 zł
28.90 zł
34.00 zł
34.00 zł
Pozostałe księgarnie
24.14 zł
27.18 zł
27.20 zł
27.20 zł
28.44 zł
28.88 zł
28.90 zł
30.26 zł
30.60 zł
34.00 zł
34.00 zł
Opis:
Thriller uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za Najlepszą Powieść Roku.

Nominowany do Nagrody Srebrnego Klucza.


Pitbul na usługach polskiej mafii. Ale także tajny współpracownik sztokholmskiej policji. Właśnie nadarza się okazja, by przeniknął jeszcze głębiej w struktury organizacji przestępczej. Polscy zleceniodawcy oczekują, że zorganizuje sieć sprzedaży narkotyków w miejscu, które przynosi największe zyski – w szwedzkich więzieniach. Jeśli mu się powiedzie, wykończy konkurencję i zdusi proceder w zarodku. W przeciwnym razie może tylko mieć nadzieję, że śmierć będzie szybka.

Bo poza nim i oficerem prowadzącym tylko trzy osoby wiedzą o akcji w murach więzienia dla najgroźniejszych przestępców i jeśli coś pójdzie nie tak, jeśli zostanie zdekonspirowany, umyją od tego ręce. Zostanie kompletnie sam. I o tym, czy przeżyje, zadecydują trzy sekundy.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Szwedzki kryminał znowu atakuje. Tym razem na tapetę wziąłem książkę zatytułowaną „Trzy sekundy” autorskiego duetu Andersa Roslunda i Börge Hellströma. Pierwsze spostrzeżenie, które nasuwa się w trakcie lektury tej powieści jest jej mała wiarygodność. Chodzi mi o główny motyw, na którym zbudowana jest cała fabuła. Gdyby policja na świecie miała takie sposoby na funkcjonowania swoich informatorów, to najzwyczajniej tacy przestaliby szybko istnieć. Wspomniany fakt, autorzy próbują przyćmić całą masą „fajerwerków”, i w miarę szybką i przyciągającą uwagę akcją. Ich styl literacki jest prosty i zrozumiały, nie zadręczają czytelnika żadnymi dłużyznami, czy zbędnymi opisami, dlatego wielu może się podobać. Pomysł na fabułę jest dobry, ale jakby zabrakło autorom koncepcji na porządne jego wykonanie. Zakończenie także nie powala i w gruncie rzeczy całość wypada całkiem przeciętnie. Przyznać zatem muszę, że nie zachwyciła mnie ta książka i mocno się zastanowię czy skusić się na kolejna pozycję tego szwedzkiego duetu. Będzie musiało minąć sporo czasu aby w mej pamięci zatarło się to wspomnienie o pospolitości „Trzech sekund”.

Inne proponowane
Warto zerknąć