ebook Księżyc nad przylądkiem
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 1804)

Księżyc nad przylądkiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.74
Audiobook - najniższa cena: 22.85
wciąż za drogo?
23.74 złpremium: 15.32 zł Lub 15.32 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
25.53 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.22 zł
23.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Mama Mallory zmarła 15 lat temu. Mimo to ostatnie słowa wypowiedziane przez ojca tuż przed śmiercią w pośpiesznej rozmowie telefonicznej były jasne: „Znajdź… matkę”. Poczucie wstydu i zagubienia trzymało Mallory Davis z dala od domu przez ostatnie 15 lat. Kiedy jednak ojciec ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, nie pozostaje jej nic innego jak wrócić na Syreni Przylądek…

Dziewczyna jest przekonana, że to było morderstwo, a jej ukochany z dzieciństwa, Kevin O’Connor, będący obecnie strażnikiem leśnym w południowo-wschodnim Maine, potwierdza te podejrzenia. Ale Kevin jest ostrożny, jeśli chodzi o angażowanie się i pomoc Mallory w jej poszukiwaniach. Już raz porzuciła go bez słowa wyjaśnienia wiele lat temu. Gdy Mallory zaczyna dostawać pogróżki skierowane zarówno do niej, jak i do jej nastoletniej córki, Haylie, razem starają się dotrzeć do rozwiązania tej zagadki. Sprawa domniemanego morderstwa jest jednak dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać… a Mallory nie może umrzeć, zanim wszystkie elementy tej układanki znajdą się na swoim miejscu.

Księżyc nad przylądkiem od Collen Coble możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Trzydziestopięcioletnia Mallory Davis wiedzie stosunkowo spokojne życie, chociaż samotnie wychowuje nastoletnią córkę i zmaga się z problemami finansowymi. W dniu, kiedy wydaje się, że los w końcu się do niej uśmiechnął, kobieta odbiera bardzo niepokojący telefon od ojca, z którym prawie nie utrzymuje kontaktu. Gdy Mallory dociera do rodzinnej miejscowości okazuje się, że jej ojciec nie żyje, a okoliczności jego śmierci mogą wskazywać na morderstwo. W dodatku przez telefon, tuż przed śmiercią, kazał jej znaleźć matkę, co z pozoru nie ma sensu, bo zginęła ona piętnaście lat temu. Rozpoczyna się ciąg dziwnych, niepokojących wydarzeń - ktoś ewidentnie czyha na Mallory i jej córkę, doprowadzając do serii niebezpiecznych sytuacji. Kobieta jest jednak zdeterminowana odkryć prawdę o śmierci ojca, w czym pomaga jej dawny narzeczony - Kevin O’Connor. Czy po piętnastu latach pozostało jeszcze cokolwiek z ich uczucia? I czy Mallory zdoła przeżyć wystarczająco długo, aby to odkryć?

Colleen Coble to bestsellerowa amerykańska pisarka, specjalizująca się w powieściach z pogranicza sensacji i romansu. Nie miałam jeszcze styczności z jej twórczością, ale muszę przyznać, że takie połączenie bardzo przypadło mi do gustu. Czyni ono książkę podwójnie wciągającą, bo nie tylko z wypiekami na twarzy czekamy na rozwiązanie wszystkich zagadek i tajemnic, ale i chcemy dowiedzieć się, jak potoczy się związek dwójki głównych bohaterów.

Narracja w powieści jest trzecioosobowa, ale wydarzenia poznajemy zarówno z perspektywy Mallory, jak i Kevina. Autorka zastosowała też ciekawy zabieg, wprowadzając także narrację z perspektywy prześladowczyni Mallory - Julii, jednocześnie aż do końca trzymając w ukryciu motywy jej postępowania. Prawie od samego początku znamy więc odpowiedź na pytanie: “kto?”, nie wiedząc jednak “dlaczego?”. Mam też dobrą wiadomość dla fanów Denise Hunter - w Księżycu nad przylądkiem pojawia się Summer Harbor, a dużą rolę odgrywa szeryf Colton.

Bardzo polubiłam Mallory za jej odwagę, determinację graniczącą z uporem, za jej ciepło i dobroć. Nie jest jednak jednowymiarową postacią, ma też swoje wady i stale musi walczyć z demonami przeszłości - przez ostatnie 15 lat zmagała się z poczuciem winy po śmierci matki, przez co też ucierpiały jej relacje z ojcem. Wiele łączy ją z Kevinem - oboje samotnie wychowują dzieci, a jego rodzice nie są w stanie pogodzić się z tym, że odrzucił ich plany, dotyczące jego przyszłości i postanowił spełniać własne pragnienia. Mallory i Kevin oboje przeszli w życiu wiele od czasów swojego rozstania, ale trudne doświadczenia nie uczyniły ich zgorzkniałymi. Chociaż ich serca nie są wolne od cierpienia, to jednak ciągle jest w nich miejsce na miłość.

Księżyc nad przylądkiem to przede wszystkim opowieść o drugich szansach, tych od innych ludzi, jak również tych od Boga, o miłości, której nie jest w stanie zaszkodzić nawet wieloletnia rozłąka, a także o przebaczeniu, także tym najtrudniejszym - przebaczeniu samemu sobie. Do tego mamy wciągający wątek kryminalny, świetnych bohaterów i niepowtarzalny klimat nadmorskiego stanu Maine. Ja jestem zdecydowanie na tak i mam nadzieję, że i Wy sięgniecie po tę powieść!

Ocena: 4/6
©Tea Books Lover
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć