ebook Przekroczyć rzekę
3.55 / 5.00 (liczba ocen: 279)

Przekroczyć rzekę

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Gdzieś tam wśród drzew jest mój dom, moje dzieciństwo, moje wspomnienia. A ja mam coraz mniej odwagi… Piękna powieść o poszukiwaniu prawdy o sobie, mrocznych sekretach i przeszłości, która zawsze wpływa na teraźniejszość i nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć.

Osierocona Julia Zarzewska niewiele pamięta ze swego dzieciństwa. W głębi ducha wciąż nie może się pogodzić z tym, że po ucieczce z rodowej posiadłości, ojciec porzucił ją, zostawiając pod opieką dalekiej krewnej – Barbary. Gdy z powodu plotek o mrocznej przeszłości swojej rodziny dziewczyna traci posadę guwernantki, postanawia stawić wreszcie czoła dręczącym ją koszmarom i dowiedzieć się prawdy o rodzicach. Niespodziewana oferta pracy w galicyjskim dworze wydaje się być pomocną dłonią od losu. Jednak powrót w rodzinne strony niesie ze sobą niebezpieczeństwo, o którym Julia nie ma pojęcia. Tajemnice pałacu po drugiej stronie rzeki mogą zagrozić nie tylko jej, lecz również przyjacielowi z dzieciństwa – młodemu doktorowi Natejce.

O e-booku Przekroczyć rzekę blogerzy napisali:

Takie lektury mogę czytać cały czas, nie tylko przyjemnie spędzam z nimi czas, ale również wywołują wiele emocji, wzbudzają ciekawość i dają możliwość choć odrobinę poznać świat, jaki dawno minął, a do którego mam duży sentyment. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Szepielak, ale z pewnością nie ostatnie. - Magda Barwińska - Ksiązkowe Wyliczanki

Przekroczyć rzekę od Anna J. Szepielak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dom jest tam, gdzie są bliscy.
To jedna z tych lektury, przy których najpierw obudziła się moja okładkowa sroka. To właśnie okładka przykuła moją uwagę i sprawiła, że wśród gąszczu innych pozycji, obok tej nie mogłam przejść obojętnie. Zarys fabuły dodatkowo potwierdził, że tą lekturą zdecydowanie powinnam się zainteresować. Długo się nie namyślałam, przy pierwszej okazji zaopatrzyłam się w egzemplarz i zabrałam za lekturę. Jak potoczyła się ta znajomość, od której zaczynam przygodę z twórczością autorki?

Julia Zarzewska traci posadę jako guwernantka, co spowodowane jest pomówieniami i jej koszmarami. Dziewczyna nie ma łatwego życia, wychowana przez krewną, z przebłyskami wspomnień w postaci snów, nie potrafi zrozumieć, co wydarzyło się w przeszłości. Dzięki nadarzającej się okazji postanawia podjąć pracę w galicyjskim dworze, który graniczy z miejscem, gdzie się urodziła. Czy uda jej się odkryć rodzinne sekrety? Odnowione znajomości okażą się korzystne? Jak poradzi sobie w nowej sytuacji?

Powieść Anny Szepielak wpasowała się idealnie w moje gusta. Historia osadzona w XIX wiecznej Polsce, z wszelkimi niuansami tamtego świata, podziałami społecznymi, brakiem niepodległości, językiem stylizowanym na tamten czas, to wspaniałe tło dla wydarzeń, które poznawałam wraz z bohaterką. Julia, wychowana przez mocno wyemancypowaną ciotkę, posiadająca odpowiednie wykształcenie, wykorzystuje je żeby zarabiać na życie. Przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć, chociaż ciotka stara się, żeby dziewczyna nie poznała prawdy, bo to mogłoby zmącić jej spokojne życie. Wyjazd na wakacje na wieś, w okolice, z których pochodzi, zmienia wszystko. Ponowne spotkanie przyjaciela z dzieciństwa, doktora Natejki, próby ustalenia, co stało się w pałacu przed laty, tajemnicze wypadki i codzienne życie, splatają się we wspaniałą historię.

Autorce udało połączyć się historię, z obyczajem, romansem i sensacją, czy też kryminałem. Tajemnice rodzinne są bardzo istotnym elementem tej historii i to one wpływają na wiele bieżących sytuacji. Nikt też nie wie, co kryją w sobie mury opuszczonego pałacu.

Takie lektury mogę czytać cały czas, nie tylko przyjemnie spędzam z nimi czas, ale również wywołują wiele emocji, wzbudzają ciekawość i dają możliwość choć odrobinę poznać świat, jaki dawno minął, a do którego mam duży sentyment. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Szepielak, ale z pewnością nie ostatnie. Z niecierpliwością czekam na kolejną część Dziedzictwa rodu, żeby wrócić do tamtego świata.

Przekroczyć rzekę to świetna lektura dla każdego, kto lubi dobre powieści historyczne, z mocnym tłem obyczajowym i odrobiną romansu.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Książkowe Wyliczanki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć