ebook To jedno spojrzenie
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 197)

To jedno spojrzenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.93
Audiobook - najniższa cena: 21.03
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.62 zł 20% rabatu
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
20.93 zł
22.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane
Powieść autorki „Tego jednego lata”. Piękna, wiosenna historia o uczuciu, które rozkwita, niczym spragnione słońca młode listki, zdobiące parkowe drzewa. „Życie bez Ciebie jest jak świat bez słońca, ziemia bez tlenu. Wkradłaś się do mojego serca, a ja nie mam zamiaru cię z niego wypuszczać”.
 

Rozalia Lis sądziła, że dokładnie wie, co będzie robić w życiu. Czasem jednak okazuje się, że jedno marzenie zastępuje drugie, powodując niemałe zamieszanie…
Zostawia za sobą rodzinne Dźwirzyno, wyjeżdża do Warszawy i z determinacją zabiera się do realizacji swojego nowego pomysłu na życie – otwiera Salonik Spojrzeń.
Wtedy w jej życiu pojawia się mężczyzna, z pozoru tak od niej inny, jak ogień różni się od wody. Podczas gdy Warszawę pochłania wiosna, rozbrzmiewająca śpiewem ptaków spragnionych słońca i szumem drzew, kołysanych lekkim wiatrem, Rozalia i Drogomir będą musieli zmierzyć się z przeciwnościami złośliwego losu. Wystarczy to jedno spojrzenie, by wywołać burzę uczuć, i niczym trzepot skrzydeł motyla, uruchomić lawinę zdarzeń, które mogą zakończyć się tylko w jeden sposób…

To jedno spojrzenie od Dorota Milli możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jakiś czas temu czytałam super lekką książkę, którą zapamiętałam w natłoku tych wszystkich przeczytanych książek. Było to To jedno lato Doroty Milli. Na swoim Kindlu miałam kolejne dwie książki autorki i zrobiłam sobie maraton i przeczytałam obie po kolei. Teraz Wam opowiem czego możecie się spodziewać po książce To jedno spojrzenie. Książki można czytać osobno, ale tym razem miałam to szczęście, że przeczytałam wszystko po kolei jak należy.

W książce To jedno lato poznajemy losy Lukrecji Lis, a w To jedno spojrzenie dowiadujemy się jak potoczyły
się losy jej siostry Rozalii. Dziewczyna, która marzyła o tym by tańczyć, opuszcza rodzinne Dźwirzyno i wyjeżdża do Warszawy. Na miejscu jednak okazuje się, że taniec to nie jest to o czym marzy i dziewczyna zaczyna spełniać własne ukryte marzenia. Studiuje optykę okularową, pracuje w salonie optycznym i wie, że to jest jej praca marzeń. Czuje się do niej stworzona. W pewnym momencie zaczyna marzyć o własnym salonie i z determinacją dąży do celu - otwiera swój Salonik Spojrzeń. Oczywiście Rozalia ma masę przygód po drodze, spotyka przyjaciół i wrogów, napotyka dużo trudności. Bardzo jej zależy na współpracy z pewnym artystą Drogomirem, ale to wcale nie jest takie proste jak by się wydawało.

Książkę czytało mi się bardzo szybko mimo jej objętości. Jest to dobra książka na wakacje, na relaks. Nie do końca podobał mi się wątek z Drogomirem, jakoś mi nie podpasował, ale to tylko moje zdanie. W pewnym momencie zaczęło mnie to już nużyć, ale myślę, że to wszystko miało swój sens i cel.

Jak dla mnie jest to tak optymistyczna powieść obyczajowa. Zdecydowanie druga część podobała mi się bardziej niż pierwsza, może dlatego, że głównej bohaterki nie da się nie polubić. Rozalia to życzliwa, optymistyczna, przyjazna młoda kobieta, której chce się od początku kibicować w osiągnięciu jej celu. Jest to książka o prawdziwej przyjaźni, o rodzącej się miłości, akcja dzieje się w Warszawie - lubię kiedy książka opowiada o mieście, które dobrze znam.

Zachęcam do sięgnięcia w ramach relaksu, wyciszenia. Po takiej lekturze aż się chce samemu zacząć myśleć nad własnymi marzeniami.... i ich spełnieniem.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć