ebook Droga ucieczki
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 8816)

Droga ucieczki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 22.72
Audiobook - najniższa cena: 39.90
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-5% 22.72 zł Lub 20.45 zł
22.90 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.89 zł
23.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Spokojna angielska wieś skrywa przerażające tajemnice, czyhające pod równo przystrzyżonymi żywopłotami, za zamkniętymi drzwiami eleganckich salonów i w niewypowiedzianych słowach… Kolejny mroczny thriller bestsellerowej pisarki RACHEL ABBOTT.

Czasem w najcichszych miejscach skrywają się najmroczniejsze sekrety…
Spokojna i cicha angielska wieś aż kipi od tajemnic. Gdy młoda dziewczyna, Abbie Campbell, zostaje potrącona i zostawiona na pewną śmierć na bocznej drodze wioski Little Melham, miejscowa społeczność jest w głębokim szoku. Jednocześnie uruchomiony zostaje łańcuch wydarzeń, wskutek którego na jaw mogą wyjść głęboko ukryte sekrety.
Prawda o tamtym wieczorze zagraża zarówno małżeństwu, jak i dzieciom Ellie Saunders. Kobieta musi za wszelką cenę chronić swoją rodzinę. A Ellie nie jest jedyną, która ma coś do ukrycia. Ona i jej siostra Leo żywią przekonanie, że mają już za sobą rozdział trudnego dzieciństwa, jednakże Leo dąży do poznania prawdy i ujawnia straszliwy sekret, który przez wiele lat był trzymany w tajemnicy.
Sąsiad Ellie, były detektyw Tom Douglas, uciekł do Little Melham w poszukiwaniu spokojnego życia. Zostaje jednak wciągnięty w sieć intryg i kłamstw. Instynkt podpowiada mu, że to, co przydarzyło się młodej Abbie, było czymś znacznie więcej niż tylko tragicznym wypadkiem...

Droga ucieczki od Rachel Abbott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Szczerość i zaufanie idą ręką w rękę. Gdy ktoś wypowiedział kłamstwo, oszukał kogoś lub pominął część prawdy, zaufanie zostaje zniszczone.
Zamknij przeszłość i myśl o niej jak o miejscu,które kiedyś odwiedziłaś,ale w którym ci się nie podobało.
Niemożność bycia otwartym i szczerym w jakimkolwiek stopniu jest tak niszczycielska jak samo kłamstwo; tajemnice i oszustwo wreszcie podkopią stabilność i trwałość związku.
Wielokrotnie mówiłam, że lubię twórczość Rachel Abbott, ale po raz kolejny po przeczytaniu jej książki, byłam rozczarowana. Wiem jednak z czego to wynika, ale o tym za chwilę.

Mimo tego, że akcja powieści kręci się wokół wypadku Abbie, to główną bohaterką jest Ellie. Kobieta porządna, miła, dobra, przyjacielska, pomocna, rodzinna... Mogłabym tak wymieniać bez końca. Znam jednak takie powiedzenie: cicha woda brzegi rwie. Te słowa idealnie odnoszą się do tej bohaterki. Mimo tej dobrej i pięknej twarzy, posiada ona jeszcze drugą, znacznie gorszą.

Leo to z kolei wieczna singielka, która większość czasu poświęca pomocy kobietom w toksycznych związkach, ale żeby nie było, że pomaga tylko płci pięknej. Na jej wsparcie liczyć mogą również i mężczyźni żyjący w trudnych związkach.

Z tą książką mam taki problem, że prawie całkowicie zapomniałam najważniejszych faktów. Zazwyczaj pamiętam jacy byli bohaterowie w danej powieści lub o czym mniej więcej była, ale w przypadku Drogi ucieczki miałam z tym problem. Co nieco przypomniałam sobie dopiero po uważnym prześledzeniu opisu książki.

Sama historia jest naprawdę interesująca. Mamy małe miasteczko, a bardziej wioskę, w której każdy jest przyjazny, miły i taki do rany przyłóż. Jednak po zgłębieniu się w życie mieszkańców, czytelnik odkrywa coraz więcej niejasności, tajemnic, fałszywości. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że autorka przedstawiła tu obraz typowej społeczności. Nie istnieje chyba żadna wioseczka, czy miasteczko, w którym nie ma jakiejkolwiek tajemnicy. To jest niemożliwe, przynajmniej według mnie.

Mimo interesującej fabuły, książkę czytało mi się ciężko i to bardzo. Myślę, że to przez to, że jest to jedna z pierwszych książek Abbott. Wiadomo, że wtedy jej warsztat pisarski nie był aż tak wyćwiczony i podczas lektury to widać. Cieszę się jednak, że zapoznałam się z tą powieścią, ponieważ mogłam zobaczyć jak wyglądało życie Toma Douglasa jeszcze wcześniej.

Ocena: 4+/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć