ebook 1945. Wojna i pokój - audiobook
3.93 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 3158)

1945. Wojna i pokój - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 16.00
Audiobook - najniższa cena: 28.79
wciąż za drogo?
31.99 zł Lub 28.79 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
39.99 zł
28.79 zł
31.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Już nie wojna i jeszcze nie pokój. Fascynująca podróż po dwunastu miesiącach strachu, nadziei, euforii i rozczarowania. Reporterska opowieść o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia.

Książka, za którą autorka otrzymała Nagrodę Nike Czytelników 2016 r. Magdalena Grzebałkowska wkracza na ziemie przez chwilę niczyje albo właśnie zagarnięte przez nową władzę, by przyjrzeć się z bliska losom ostatnich żyjących świadków tamtego czasu. Ludzi, którzy gonieni strachem próbowali się przedrzeć przez skuty lodem Zalew Wiślany (było ich pół miliona), przesiedleńców, którzy w swoich nowych domach zastawali jeszcze ich poprzednich właścicieli, wychowanków otwockiego domu dziecka dla ocalonych z Holocaustu, szabrowników, dla których wyzwolone tereny stały się gigantycznym sklepem Ikei, ludziom, którzy o włos wyprzedzili własną śmierć. Oddaje głos ofiarom, chociaż i katom poświęca sporo miejsca – zwłaszcza kiedy może dzięki temu pokazać powojenne pomieszanie ról i losów.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Macieja Kowalika.

1945. Wojna i pokój - audiobook od Magdalena Grzebałkowska możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć