ebook Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 488)

Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.93
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
20.93 zł
-23% 23.02 zł Lub 20.72 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
24.07 zł
24.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Książka, która podejmuje wyjątkowo trudny temat rozrachunkowy. „Na swoich kartkach starałem się […] notować to, o czym pisze się rzadziej. Wyjmuję je z pudełka […]. Zależy mi na konkretach, nawet na drobiazgach. Nie silę się na bezosobowy chłód czy wyprany z emocji obiektywizm. Przeciwnie – jest to zapis subiektywny, a wybór stronniczy. W końcu to moje pudełko” – Jacek Leociak

„Wiem doskonale, że Polacy ratowali Żydów w czasie Zagłady. Robiły to także siostry zakonne oraz księża diecezjalni (dawniej mówiło się świeccy) i zakonnicy. Dużo się na ten temat pisze. Ja sam napisałem książkę o pomocy Żydom «Ratowanie. Opowieści Polaków i Żydów». Spory rozdział poświęciłem tam ratowaniu w klasztorach. Według danych z 2007 roku wśród Polaków uhonorowanych Medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata jest czterdzieści sióstr zakonnych i dwudziestu księży. Na swoich kartkach starałem się jednak notować to, o czym pisze się rzadziej.
Wyjmuję je z pudełka po butach firmy Bradshaw – Lloyd. Angielska firma z tradycjami, działają od końca XIX wieku. Zależy mi na konkretach, nawet na drobiazgach. Nie silę się na bezosobowy chłód czy wyprany z emocji obiektywizm. Przeciwnie — jest to zapis subiektywny, a wybór stronniczy. W końcu to moje pudełko” – Jacek Leociak

Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie od Jacek Leociak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    To nie jest łatwa lektura. Nie jest miło poznać punkt widzenia, który z moim własnym nie jest zbieżny. Warto to czytać, pomimo tego, że boli. Warto chociaż po to by rozumieć, że są zdania przeciwne, że mają prawo być i nie wolno im tego prawa odbierać. Z różnicami należy rozmawiać, jeżeli to możliwe przekonywać, jeśli nie to chociaż je poznawać, by wiedzieć, że są inni, którzy czują inaczej niż my, wierzą inaczej, ale ból odczuwają tak samo. Polecam tę książkę.

Warto zerknąć