ebook Mrok
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 87)

Mrok
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 17.99
Audiobook - najniższa cena: 33.99
24.99 złpremium: 14.99 zł Lub 14.99 zł
-28% 17.99 zł Lub 16.19 zł
24.99 zł
24.99 zł Lub 22.49 zł
-6% 17.98 zł
21.24 zł
22.00 zł
24.99 zł
24.99 zł
Inne proponowane

Nadchodzi mrok i nikt się przed nim nie ukryje!
Laureen miała wszystko, czego tylko mogła zapragnąć: kochającą rodzinę, wymarzoną pracę i wspaniałą przyszłość. Miała, do chwili kiedy w jej życiu pojawił się tajemniczy Sigarr. W mgnieniu oka otaczający ją perfekcyjnie uporządkowany świat wypełnił chaos.
Potępieni i Zaprzysiężeni toczą od tysiącleci brutalną wojnę. Laureen ma w niej do odegrania kluczową rolę, ale musi stanąć do walki o wszystko co kocha.
Czy znajdzie w sobie dość odwagi?

„Przypadkowe zdarzenie pozbawia Laureen wszystkiego co kocha. Kiedy życie przestaje mieć już dla niej jakąkolwiek wartość, staje przed wyborem między śmiercią, a poświęceniem, na które nie jest gotowa. Alicja Wlazło zaprasza nas do fascynującego świata, w którym piekło i niebo to mrzonka, a toczący między sobą nieustanny bój Zaprzysiężeni i Potępieni dzielą te same, ponure tajemnice. Polubiłam tę powieść za wciągającą fabułę i dynamiczną akcję, a pokochałam za poruszającą podróż w mrok ludzkiej rozpaczy, lęków i pragnień, które powoli zmieniają spokojną Laureen w bestię” – Maria Zdybska, autorka „Wyspy Mgieł”

Mrok od Alicja Wlazło możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Laureen to na pozór normalna kobieta, która ma kochającą rodzinę i poukładane życie. Ale jak dobrze wiemy z własnego doświadczenia ono lubi zaskakiwać w najmniej spodziewanym momencie. Nasza bohaterka w jednej chwili traci to co kochała najbardziej, jej świat się rozpada i nie ma ochoty dalej żyć. I w tym momencie dostaje szansę na nowe, inne życie, tylko, że będzie się ono wiązało z pewnymi wyrzeczeniami. Czy zdoła im sprostać?

Literacki debiut Alicji Wlazło to książka obyczajowa połączona z fantastyką. I muszę przyznać, że to połączenie wypadło całkiem nieźle. Spodobało mi się to, że autorka połączyła realny świat z tym mniej realnym. Dzięki temu zabiegowi bohaterowie stawali się dla mnie żywi, odbierałam ich emocje i wspólnie z nimi przeżywałam ich losy.

Myślę, że w tej książce każdy znajdzie coś co jest mu bliskie, a mianowicie cierpienie po stracie kogoś bliskiego. Bo któż z nas nie musiał się z tym zmierzyć w swoim własnym życiu? Kiedy odchodzi ktoś, kogo kochamy, nie potrafimy się z tym pogodzić. Każda myśl skierowana jest ku tej osobie, zastanawiamy się dlaczego właśnie ona, czym zawiniła. Czy jej losy mogły potoczyć się inaczej? A co by było gdyby…? Niestety na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, one się po prostu dzieją, a nam pozostaje się z nimi pogodzić.

Laureen poznaje świat Zaprzysiężonych i Potępionych. Te dwa różne światy ciągle toczą ze sobą odwieczną walkę. Jedni przeciwko drugim. W tym momencie spotykamy się z magią, portalami czy też źródłami, które zostały dobrze przedstawione i dają pełny obraz na to co się tam dzieje. Niejednokrotnie pomyślałam sobie, że sama chciałabym móc mieć magiczną siłę w sobie.

- Ten Władca był dla was bardzo ważny – stwierdziła.
- Dla całego wszechświata. Tylko on posiadał wystarczające zdolności, by nam przewodzić. Podobno kiedyś, oprócz nieustannej walki, cieszyliśmy się życiem. – Wzruszyłem ramionami. – Teraz pamiętamy jedynie o obowiązkach, a nawet dowódca nie umie przywrócić tego, co było.


Doskonała kreacja bohaterów, poznajemy ich krok po kroku, mamy możliwość zagłębienia się również w ich psychikę. Z każdą kolejną odkrytą stroną odkrywamy co nimi kieruje i dlaczego postępują tak jak postępują. Dzięki temu rodzi się między nami sympatia z bohaterami, gdyż nie sposób ich nie polubić. Lekki styl autorki sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Akcja może i nie rozgrywa się jakoś błyskawicznie, jednak jest interesująca i potrafi wciągnąć czytelnika. Ja z każdą kolejną przeczytaną stroną byłam coraz bardziej ciekawa jak to wszystko się zakończy. I już z niecierpliwością oczekuję kolejnego tomu.

W swoim życiu często coś sobie planujemy, rozmyślamy o tym jak miałoby wyglądać dalej nasze życie. Niestety, te plany nie zawsze się realizują, gdyż życie pisze dla nas własny scenariusz. Czasem piękne i dostatnie życie przemienia się w koszmar z którego pragniemy się już nigdy nie obudzić. Coś co miało być piękne traci szansę na zaistnienie. Ale mówią, że z wszystkiego można się podnieść. Też tak uważacie?

Mrok to doskonała książka jako odskocznia od normalnego życia. Potępieni i Zaprzysiężeni sprawią, że na kilka godzin przeniesiemy się w całkiem inny świat, z innymi zasadami, ale takimi samymi uczuciami jak u nas. Ta książka pozwoli Wam zadać sobie pytanie: Ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię tego co tak bardzo kochamy? Gorąco polecam.

Ocena: 5/6
©Czytaninka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć