ebook Demon w Watykanie: Legioniści Chrystusa i sprawa Maciela
3.34 / 5.00 (liczba ocen: 192)

Demon w Watykanie: Legioniści Chrystusa i sprawa Maciela
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.87
Audiobook - najniższa cena: 22.43
wciąż za drogo?
19.59 zł Lub 17.63 zł
27.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
14.87 zł
-25% 20.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Wstrząsający reportaż o jednej z najmroczniejszych postaci współczesnego Kościoła – księdzu Gabrielu Macielu. Mimo że dopuścił się pedofilii, poligamii i malwersacji, długi czas pozostawał jednym z najbardziej wpływowych ludzi w otoczeniu Ojca Świętego. Ujawnienie jego działalności wstrząsnęło Watykanem i odbiło się echem na całym świecie. Kto go chronił i dlaczego?

Marcial Maciel Degollado to charyzmatyczny założyciel zgromadzenia Legionistów Chrystusa, ulubieniec i bliski współpracownik najwyższych dostojników Watykanu, stawiany młodym ludziom za wzór przez samego Jana Pawła II. Dopiero pod koniec jego życia upada otaczający go mur milczenia, a śledztwo ukazuje prawdziwe, demoniczne oblicze meksykańskiego księdza, którzy przez dziesięciolecia cynicznie oszukiwał i wykorzystywał tysiące osób, dopuszczając się najgorszych grzechów. Giansoldati odsłania przed czytelnikiem misterną sieć kłamstw tkaną przez umysł psychopatycznego manipulatora. Jak to możliwe, że utrzymał ją tak długo, zdobywając władzę i zaszczyty?

„Książka Franci Giansoldati jest nie tylko oddaniem sprawiedliwości ofiarom Maciela, o którą woła rozmiar tego skandalu, ale także surową krytyką hierarchów współczesnego Kościoła oraz jego skostniałych instytucji. Ujawniające wielki skandal dochodzenie Franki Giansoldati pozostawia otwarte pytanie o reformę Kościoła, zachęcając do uważnego obserwowania pracy obecnego papieża” – „IL SOLE 24 ORE”

„To pierwszy taki portret tej niepokojącej postaci, ujawniający nieznane wcześniej szczegóły i niewygodne fakty” – „LA STAMPA”

Demon w Watykanie: Legioniści Chrystusa i sprawa Maciela od Franca Giansoldati możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć