ebook Triumf chirurgów - audiobook
5 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Triumf chirurgów - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 18.50
wciąż za drogo?
18.50 zł
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
25.00 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
34.90 zł
23.80 zł
31.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Postęp nie jest darem spadającym z nieba, każdy najmniejszy krok naprzód trzeba wywalczyć... Arcyciekawa historia chirurgii XIX wieku. Obok opisu krwawych operacji i amputacji bez znieczulenia znajdziemy w niej informacje o przełomowych odkryciach – wynalezieniu narkozy czy zrozumieniu znaczenia antyseptyki.

„Stulecie chirurgów” to arcyciekawa historia chirurgii XIX wieku, to nie tylko opis krwawych operacji, amputacji bez znieczulenia, czy niewyobrażalnego bólu pacjentów spowodowanego chorobą. Pod osłoną wciągającej  i dobrze opowiedzianych historii bohaterów audiobook jest doskonałym zapiskiem wydarzeń, które zmieniły ówczesną medycynę: odkrycie narkozy, zrozumienie znaczenia antyseptyki, czy w końcu pierwsza próba operacji „przenajświętszego” organu.

Audiobooka interpretuje Marcin Popczyński.

Triumf chirurgów od Jürgen Thorwald możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Książka jest napisana takim samym, bardzo lekkim i przystępnym językiem, co Stulecie chirurgów. Ponownie mamy też całkiem dużo medycznego słownictwa, opisów operacji, czy cierpień, jakich doświadczają pacjenci z różnymi schorzeniami. Mamy również okazję poznać losy wielu lekarzy, którzy dokonali przełomowych operacji i okoliczności, jakie temu towarzyszyły. Od pierwszych prób, często nieudanych, aż po uznanie i ulgę w cierpieniu dla tysięcy chorych. Hartmann bardzo wnikliwie dąży do odkrycia prawdy i wszystkich faktów na temat leczenia danej choroby, czy przeprowadzania operacji. Stąd też dowiemy się wielu nieznanych faktów i ciekawostek, których często próżno szukać w podręcznikach. Podobnie jak Stulecie chirurgów, tak i Triumf chirurgów ma momentami budowę powieści z dialogami i przemyśleniami bohaterów, co pozwala jeszcze bardziej poczuć, jakbyśmy przenieśli się w czasie i wraz z Hartmannem podróżowali po świecie i śledzili z nim rozwój nowoczesnej chirurgii.

W drugim tomie jest mniej spektakularnych odkryć i sposobów leczenia, jak to miało miejsce w pierwszym tomie, ale w niczym to nie przeszkadza, a książka wciąż potrafi nieustannie podtrzymać zainteresowanie. Warto wspomnieć jeszcze, że Stulecie chirurgów, jak i Triumf chirurgów należy traktować jako jedną książkę, choć podzieloną na dwa tomy. Wtedy bowiem mamy pełen obraz jak ogromny rozwój dokonał się na polu nowoczesnej chirurgii, jak wielu ludzi można obecnie uratować prostą operacją i jak niezliczone rzesze zostały uratowane przed bólem, towarzyszącym niegdyś każdej operacji.

Triumf chirurgów wysłuchałem z prawdziwą przyjemnością, poznając dalszą historię rozwoju nowoczesnej chirurgii. Z książki dowiemy się m.in o początkach operacji mózgu, tarczycy, metodach leczenia przepukliny, czy o znieczuleniu miejscowym. Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć