ebook Za żelazną kurtyną
4 / 5.00 (liczba ocen: 3133)

Za żelazną kurtyną
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
-20% 29.59 zł Lub 26.63 zł
36.99 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
24.90 zł
31.05 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane
Książka laureatki Pulitzera 2004! Znakomicie uchwycona, gruntownie udokumentowana historia państw i społeczeństw, które po II wojnie światowej znalazły się po sowieckiej stronie żelaznej kurtyny.
 

Pod koniec II wojny światowej ogromne obszary Europy Środkowo-Wschodniej znalazły się pod kontrolą Związku Sowieckiego. W ciągu zaledwie kilku lat Stalinowi udało się tam stworzyć podporządkowane sobie komunistyczne reżimy. Jak doszło do tej podstępnej politycznej operacji na gigantyczną skalę? Jak udało się podporządkować komunistom wszystkie obszary życia – od polityki, przez kulturę, gospodarkę i media aż do życia religijnego wolnych dotąd społeczeństw? W jaki sposób walczono z opozycją? Jak powstały wszechmocne służby bezpieczeństwa? W jaki sposób zmieniło się codzienne życie ludzi pod rządami komunistów? Do jak trudnych wyborów byli zmuszani?
ANNE APPLEBAUM, laureatka NAGRODY PULITZERA, stworzyła nie tylko niezwykłą panoramę i wciągającą opowieść o narodzinach świata za żelazną kurtyną, ale również o tym, jak krucha jest wolność i jak łatwo ją utracić.

CYKL „ANNE APPLEBAUM” OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE TYTUŁY:
– „Gułag" – Nagroda Pulitzera 2004
– „Za żelazną kurtyną”
– „Czerwony głód”

Wydanie pierwsze monografii „Za żelazną kurtyną” (2013 r.) zdobyło Nagrodę „Magazynu Literackiego Książki” – Książka Roku oraz znalazło się wsród finalistów Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej.

Za żelazną kurtyną od Anne Applebaum możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć