A Ty, co sądzisz o myślących maszynach?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

średnia ocena: 0.00 / 5.00
liczba ocen: 0
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.90 złpremium: 23.94 zł
36.90 zł
37.66 zł
38.25 zł
38.25 zł
Pozostałe księgarnie
34.71 zł
35.51 zł
42.75 zł
45.00 zł
45.00 zł
Opis:
Oszałamiający postęp. Informatyzacja. Rozwój technologii, mających ograniczyć nakład pracy homo sapiens, a w przyszłości niemal całkowicie go zastąpić. Ale czy na tej, w zawrotnym tempie urzeczywistniającej się wizji nie pojawiają się niepokojące rysy? Jak naszą przyszłość – bliską i nieco bardziej odległą – widzą wybitne umysły ery sztucznej inteligencji?
 

„Czy SI staje się coraz bardziej rzeczywista? Czy wkroczyliśmy już w nową erę inteligentnych maszyn? Czas dojrzeć, by zmierzyć się z tym tematem. Autorzy tegorocznej odsłony Pytania «Edge» (jest ich niemal dwustu) stanowią dojrzałe grono specjalistów wystrzegających się nawiązań do science fiction i filmów w rodzaju: «Star maker», «Zakazana planeta», «Projekt Forbina», «Łowcy androidów», «Ona», «Matrix» czy «The Borg».
Osiemdziesiąt lat po tym, jak Alan Turing opracował swą uniwersalną maszynę, czas już oddać honor jemu i innym pionierom sztucznej inteligencji i pozwolić im na zasłużony spoczynek. Historię już znamy (...). Co dalej?
Otóż, zgodnie z należytym porządkiem, teraz «Edge» zadaje pytanie: A TY, CO MYŚLISZ O MYŚLĄCYCH MASZYNACH?” – fragment przedmowy, John Brockman, wydawca i redaktor „Edge”

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć