Piękno wszechświata. Superstruny, ukryte wymiary i poszukiwanie teorii ostatecznej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.15 / 5.00
liczba ocen: 10
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
48.00 złpremium: 28.80 zł
33.90 zł
36.96 zł
37.99 zł
40.80 zł
Pozostałe księgarnie
-18% 31.20 zł
37.97 zł
43.20 zł
43.50 zł
44.64 zł
45.60 zł
47.99 zł
47.99 zł
48.00 zł
Opis:

Międzynarodowy bestseller, który stał się inspiracją do nakręcenia specjalnego odcinka programu popularnonaukowego „Nova” i pokazał zupełnie nowe oblicze wszechświata. „Książka Greene’a jest dla teorii strun tym, czym dzieło Stephena Hawkinga było dla czarnych dziur” – „New York Times”

BRIAN GREENE, wybitny specjalista od teorii strun, odkrywa przed nami, warstwa po warstwie, kolejne tajemnice i pokazuje 11-wymiarowy wszechświat, w którym tkanka przestrzeni sama się rozdziera i scala, a cała materia – od najmniejszych kwarków po gigantyczne supernowe – powstaje w wyniku drgań mikroskopijnie małych pętli energii. „Piękno wszechświata” przybliża nam jedne z najbardziej skomplikowanych pojęć w historii nauki i sprawia, że stają się one niezwykle atrakcyjne. Książka ta, jak żadna inna, pozwala nam zrozumieć, jak działa wszechświat.

„Pasjonująca podróż przez krainę wspaniałych widoków” – „Los Angeles Times”

„Greene pisze potoczystym, poetyckim stylem. […] Doskonale poradził sobie z zadaniem przetłumaczenia abstrakcyjnych matematycznych idei na język obrazów” – „The Washington Post Book World”

„Metafory Greene’a są nierzadko równie celne, co piękne. […] «Piękno wszechświata» to fascynująca książka” – „Discovery Magazine”

„Teoria strun jest najciekawszą ideą, jaka pojawiła się w fizyce od czasu, gdy Stephen Hawking zajrzał do czarnej dziury. […] Greene wyjaśnia ją w sposób zrozumiały dla każdego” – San Francisco Chronicle

„Niezwykle ważna książka. […] «Piękno wszechświata» przedstawia idee i cele – a także niektóre sylwetki – twórców teorii strun przejrzyście i z wdziękiem” – „Scientific American”

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć