Piękno wszechświata. Superstruny, ukryte wymiary i poszukiwanie teorii ostatecznej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.06 / 5.00
liczba ocen: 74003
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
48.00 zł
36.96 zł
40.80 zł
45.60 zł
48.00 zł
Pozostałe księgarnie
38.38 zł
38.40 zł
41.76 zł
43.50 zł
44.64 zł
48.00 zł
48.00 zł
Opis:

Międzynarodowy bestseller, który stał się inspiracją do nakręcenia specjalnego odcinka programu popularnonaukowego „Nova” i pokazał zupełnie nowe oblicze wszechświata. „Książka Greene’a jest dla teorii strun tym, czym dzieło Stephena Hawkinga było dla czarnych dziur” – „New York Times”

BRIAN GREENE, wybitny specjalista od teorii strun, odkrywa przed nami, warstwa po warstwie, kolejne tajemnice i pokazuje 11-wymiarowy wszechświat, w którym tkanka przestrzeni sama się rozdziera i scala, a cała materia – od najmniejszych kwarków po gigantyczne supernowe – powstaje w wyniku drgań mikroskopijnie małych pętli energii. „Piękno wszechświata” przybliża nam jedne z najbardziej skomplikowanych pojęć w historii nauki i sprawia, że stają się one niezwykle atrakcyjne. Książka ta, jak żadna inna, pozwala nam zrozumieć, jak działa wszechświat.

„Pasjonująca podróż przez krainę wspaniałych widoków” – „Los Angeles Times”

„Greene pisze potoczystym, poetyckim stylem. […] Doskonale poradził sobie z zadaniem przetłumaczenia abstrakcyjnych matematycznych idei na język obrazów” – „The Washington Post Book World”

„Metafory Greene’a są nierzadko równie celne, co piękne. […] «Piękno wszechświata» to fascynująca książka” – „Discovery Magazine”

„Teoria strun jest najciekawszą ideą, jaka pojawiła się w fizyce od czasu, gdy Stephen Hawking zajrzał do czarnej dziury. […] Greene wyjaśnia ją w sposób zrozumiały dla każdego” – San Francisco Chronicle

„Niezwykle ważna książka. […] «Piękno wszechświata» przedstawia idee i cele – a także niektóre sylwetki – twórców teorii strun przejrzyście i z wdziękiem” – „Scientific American”

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć