ebook Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych
3.46 / 5.00 (liczba ocen: 482)

Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.56
Audiobook - najniższa cena: 21.60
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 18.95 zł Lub 18.95 zł
29.56 zł Lub 26.60 zł
37.90 zł
37.90 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
28.43 zł
29.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Płonące wioski i masowe egzekucje. Grabieże i gwałty. Zabójstwa niewinnych cywilów i jeńców – Ukraińców, Żydów, Białorusinów i Polaków. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych przedstawia Piotr Zychowicz, autor takich głośnych książek jak „Pakt Piłsudski–Lenin”, „Opcja niemiecka” czy „Obłęd ’44”.

To nie jest komunistyczna propaganda. Niektórzy Żołnierze Wyklęci naprawdę dopuszczali się takich zbrodni. Dla jednych „Łupaszka”, „Bury”, „Ogień” czy „Wołyniak” to wielcy narodowi bohaterowie, ale dla innych – mordercy ich bliskich. „Skazy na pancerzach” to pierwsza książka, która przedstawia czarne karty z epopei Żołnierzy Wyklętych.
Napisana bez przemilczeń i lukrowania rzeczywistości charakterystycznych dla części polskiej literatury historycznej. Napisana bez znieczulenia. Na jej kartach znalazły się szokujące zeznania świadków i drastyczne opisy mordów.
Piotr Zychowicz nie ma wątpliwości – Żołnierze Wyklęci walczyli z niebywałą odwagą o słuszną sprawę. Nie oznacza to jednak, że należy ukrywać przed opinią publiczną niewygodne fakty, które ich dotyczą. Historia bowiem nigdy nie jest czarno-biała…

Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych od Piotr Zychowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nim potępi się drugą stronę, zdecydowanie warto spojrzeć na sytuację z jej perspektywy. Sprawy nabierają wówczas zupełnie innego wymiaru.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Wydaje mi się, że Piotr Zychowicz dość obiektywnie podchodzi do tematu. Nie upraszcza, nie owija w bawełnę, obala mit "Bohatera ze spiżu" i robi to bezpardonowo.

    Skazy na pancerzach otwierają oczy i uświadamiają, że człowiek w obliczu wojny może w każdej chwili i z bardzo niskich pobudek stać się bandytą. A od tego nie ma rozgrzeszenia, choćby nie wiem jak z takiego człowieka próbować robić bohatera.

    Książki Piotra Zychowicza zawsze biorę w ciemno, i przeważnie wywołują one we mnie wiele emocji. Jeszcze raz powtórzę, książki tego autora powinny być lekturą obowiązkową.

  • Awatar

    Chyba najlepsza książka Autora, choć moim zdaniem ma on skłonność do uproszczeń i "nieomylnych" sądów. O tyle ważna, że wypełnia luki. Ważna też dlatego, że sprawia iż Bohaterowie, nie przypominają już postaci z "Czterech Pancernych". I jeszcze jedno, nieważne jaka jest wojna - zawsze jest to piekło.

Warto zerknąć