Zbyt piękne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.38 / 5.00
liczba ocen: 355
ebookpoint#Sonia Draga
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
28.00 złpremium: 16.80 zł
-23% 21.56 zł
23.47 zł
23.80 zł
27.99 zł
Pozostałe księgarnie
23.46 zł
23.79 zł
25.20 zł
25.50 zł
26.04 zł
27.99 zł
28.00 zł
28.00 zł
28.00 zł
Opis:

Zuzanna i Tymoteusz mieli podobne marzenia i jak sądzili, los sprzyjał im w ich realizacji. Szybko się jednak okazało, że oboje padli ofiarą oszusta, który zniknął wraz z ich pieniędzmi. Zamiast toczyć ze sobą boje o to, co do nich i tak nie należy, postanowili zawrzeć sojusz i wytropić krętacza, który wystawił ich pragnienia na tak ciężką próbę...

Zuzanna kupuje dom po okazyjnej cenie. Wie, że wymaga on sporych nakładów, ale na marzeniach się nie oszczędza. Nowy dom, nowa praca, nowe życie. Wreszcie będzie mogła mieć kota, psa i różanecznik w ogrodzie.
Tymoteusz kupuje stare mieszkania, remontuje je i sprzedaje po wyższej cenie. Jakież jest jego zdziwienie, gdy na progu niedawno nabytego domu pojawia się nieznajoma młoda kobieta i twierdzi, że to jej własność. 
Oboje padli ofiarą oszusta, który sprzedał nieruchomość dwóm osobom, a następnie zniknął wraz z pieniędzmi. Tymoteusz nie zamierza ustąpić i wyprowadzić się ze swojego nabytku. Zuza zaciągnęła kredyt, więc również nie zamierza zrezygnować. Jedyne, co im pozostaje, to zawiązać sojusz, znaleźć oszusta i odzyskać pieniądze...

CYTATY:
Ludzie zawsze szukają wydumanych rozwiązań, a one często sobie leżą i czekają, aż ktoś się o nie potknie.
Niebezpiecznie jest przyznawać rację kobietom. Nawet kiedy dziesięć razy się pomyli, i tak będzie pamiętała ten jeden, gdy miała rację, i będzie się uważała za nieomylną.
Kobieta jest jak kwiatek. Od ciebie zależy, czy to będzie delikatna róża czy rosiczka.
Recenzje blogerów
Zuzanna i Tymoteusz się nie lubią. Nic dziwnego. Jedno drugiemu włazi w paradę i nie wiadomo, kto komu. Obydwoje kupili dom. Ten sam dom. Sprzedawca to oszust, zaś Zuzanna i Tymoteusz mają „przerąbane”, jak to się mówi w języku potocznym. Oboje nie mają innego wyjścia, jak tylko się polubić i wspólnie zacząć coś robić by znaleźć oszusta. Zanim się polubią, muszą wspólnie zamieszkać, bo wszystkie pieniądze utopili w oszukańczej transakcji i stać ich na niewiele.

Ta powieść opowiada o zwyczajnych problemach i kłopotach, które mogłyby stać się udziałem wielu z nas. Zuzanna kupuje dom, ma lada moment zacząć nową pracę, chce uspokoić własne życie, ustabilizować je, stanąć mocno na nogach. Tymczasem wpada w wir wydarzeń, które chwilami doprowadzają ją do rozpaczy, a chwilami niebezpiecznie podnoszą poziom adrenaliny. Marzenia jej okazały się „zbyt piękne”, by wszystko poszło dobrze. Tymoteusz również został postawiony pod ścianą. Nie rozpacza, nie poddaje się, ale chwilami jest pełen czarnych myśli. Na dodatek obie postaci są charakterologicznymi przeciwieństwami, co powoduję masę zabawnych dla czytelnika, ale nie dla nich, sytuacji.

ROMANS CZY KRYMINAŁ?
Miłośnicy Olgi Rudnickiej znajdą w tej powieści charakterystyczny dla jej narracji nieco ironiczny język oraz wielkie poczucie humoru. W epizodycznych rolach pojawią się także postaci z innych powieści tej autorki. Zagmatwanie akcji chwilami sięgnie zenitu. Zakończenie jednak będzie optymistyczne, no powiedzmy umiarkowanie optymistyczne. Pomiędzy kryminałem a romansem. Tak można by scharakteryzować tę powieść. Ostatecznie nie będzie kryminału, ani romansu. Rudnicka wcale nie jest skłonna podążać z fabułą wytartymi szlakami literatury wagonowej.

W innej powieści Rudnickiej bohaterka mówi:

Stać mnie na kredyt. Tylko na życie wtedy już mnie nie stać.

I w pewnym sensie dotyczy to również Zuzanny i Tymoteusza. Jeśli nie będą ze sobą współpracować, pomimo początkowej antypatii, to problemy finansowe, w jakie wpadli pogrążą ich. Nie tylko z marzeń i zamiarów nic nie będzie, ale zwyczajna przyzwoita egzystencja również stanie pod znakiem zapytania. Sztuka kompromisu nie jest łatwa, ale oboje muszą się jej nauczyć. Okaże się więc, że nie święci garnki lepią i dwie antynomiczne osobowości mogą się wreszcie polubić. A najważniejsze działać razem. W tej powieści zobaczymy też kawałek Polski prowincjonalnej ze wszystkimi jej wadami i zaletami. Warto więc sięgnąć po tę pozycję.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć