ebook Jeśli tylko
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 150) Ilość stron (szacowana): 152

Jeśli tylko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.67
wciąż za drogo?
22.32 złpremium: 12.00 zł Lub 12.00 zł
19.67 zł Lub 17.70 zł
24.00 zł
24.00 zł
20.74 zł
21.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Dziewczyna z plaży

Leo jest normalnym facetem - ma dobre stanowisko i perspektywy zawodowe, zewsząd otaczają go przyjaciele, a piękne kobiety ustawiają się do niego w kolejkach. Mimo wszystko Leo najlepiej czuje się w towarzystwie tajemniczej dziewczyny z plaży, która wydaje się go kochać. Nie wiedzieć jednak czemu, odrzuca kolejne zaproszenia na randki i imprezy, spotykając się z chłopakiem tylko nad brzegiem morza. 
Z biegiem lat Leo odkrywa, że z dziewczyną z plaży łączy go więź silniejsza niż z kimkolwiek innym i kiedy czarnowłosa piękność na jakiś czas znika z jego życia, ono przestaje mieć jakikolwiek sens. Leo czuje, że dziewczyna skrywa wielki sekret, który w jakiś sposób dotyczy także i jego...

"- Wybierz sobie którąś - powiedziała.
- Co mam sobie wybrać?
- Gwiazdę.
- Gwiazdę? - powtórzyłem.
- Tak, gwiazdę. Ja biorę sobie księżyc, a ty wybierz sobie gwiazdę. Dopóki twoja gwiazda i mój księżyc będą świecić na niebie, nikt nas nie rozdzieli.
- Dobrze, w takim razie biorę tę. - Wskazałem na Wielki Wóz, na ostatnią gwiazdę w dyszlu. Tylko jego rozpoznawałem i zawsze potrafiłem znaleźć.
- Mamy nasz skrawek nieba.
- Mamy (...) Ale obiecaj, że to będzie tylko nasze niebo! - zażądałem.
- Leo - zaśmiała się, wypowiadając pieszczotliwie moje imię.
- Obiecaj! - ponowiłem prośbę.
- Dobrze, obiecuję, że nigdy nikomu nie oddam naszego nieba i tylko z tobą będę się w nie wpatrywać."

To magiczna opowieść, która pozwoli wam znaleźć odpowiedź na pytanie, czym tak właściwie jest miłość. Wzruszająca i chwytająca za serce historia o wierze i poszukiwaniach. Nie będziecie mogli się od niej oderwać, a łza nie raz zakręci się w oku.
Paulina Zaprzałka,
zksiazkawkieszeni.blogspot.com

Nietuzinkowy debiut, który zaskoczy Was lekkością pióra autorki i tajemniczą fabułą, a zakończenie wywoła emocjonalną burzę.
Michalina Foremska,
papierowybluszcz.blog.pl

Cudowna, nostalgiczna, skłaniająca do refleksji i zaskakująca - to tylko nieliczne z określeń, jakimi mogę opisać "Jeśli tylko...". Ta powieść to prawdziwy majstersztyk literacki, który z całą odpowiedzialnością i obiektywizmem polecam.
Joanna Balcar-Palinker, 
czasemtakjestczasemtakjest.blogspot.com

Jeśli tylko od Karolina Klimkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czas gna na przód, nie zważając na nasze zachcianki, to pędzący ekspres, który zatrzyma się dopiero w dniu naszej śmierci. Jedyny wybór jaki mamy, to wyskoczyć z niego wcześniej lub pędzić przed siebie, nie będąc pewnym, co czeka za rogiem.
Ważne decyzje to takie, które zmywają nam sen z powiek i sprawiają, że nie do końca wiemy, czy czynimy słusznie. To takie, które mimo wątpliwości wiemy, że po prostu musimy podjąć.
Jeżeli lubicie książki, które są wzruszające i chwytają za serce, to musicie przeczytać Jeśli tylko...
To tak tytułem wstępu, a teraz zapraszam Was na recenzję najbardziej wzruszającej książki, jaką przeczytałam w ostatnim czasie.

Główny bohater powieści, Leo tak naprawdę przez całe życie poszukuje szczęścia i swojej jedynej miłości. Pewnego dnia, będąc jeszcze dzieckiem, poznaje tajemniczą Leilę, z którą potem dzieli wszystkie radości i smutki. Pewnego dnia dziewczyna wyjeżdża a on zostaje sam. Znajduje miłość u boku Niny, ale mimo to nadal myśli o swojej przyjaciółce.

Leo, który jest głównym bohaterem powieści, przechodzi niesamowitą przemianę. Na początku poznajemy niegrzecznego chłopca, który sam tak naprawdę nie wie czego chce, a gdzieś tak w połowie, główny bohater zaczyna inaczej spostrzegać świat i układa sobie plan na życie. O tyle, o ile na początku mnie irytował swoim dziecinnym zachowaniem, tak później bardzo go polubiłam i nie chciałam się z nim rozstawać.

Leila natomiast to nieśmiała, urocza i naprawdę kochana dziewczyna, która mimo wybuchów swojego przyjaciela, ciągle trwa u jego boku. Umie pocieszyć, zmotywować do działania i co najważniejsze: wysłuchać.

Zaczynając tę książkę nie wiedziałam co mnie czeka. Myślałam, że będzie to najzwyklejszy w świecie uroczy romans, który najpierw połamie mi serce, a później szybciutko je uleczy. Ale niestety tak się nie stało, bo nie jest to uroczy romans. To powieść o stracie, o niewyobrażalnej stracie tak naprawdę, o której myśli się do końca życia.
Miłość oczywiście się pojawiła, ale została troszkę zepchnięta na dalszy plan, natomiast na pierwszy plan wyszły wszystkie dylematy życiowe bohaterów oraz ta strata, z jaką borykają się przedstawione postacie.

Wtedy, kiedy spodziewałam się tego najmniej, nadszedł prawdziwy moment kulminacyjny, który szczerze mówiąc, złamał mi serce, podeptał je i jeszcze raz złamał. To było... straszne, okropnie smutne i naprawdę bolesne.
Do tej pory nie mogę się do końca pozbierać po lekturze tej książki i ostrzegam Was: przygotujcie sobie paczkę chusteczek, bo wylew łez gwarantowany.

Ocena: 6/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć