ebook Kłamczucha
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 11449)

Kłamczucha
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 15.00
-16% 15.00 zł
-31% 16.45 zł Lub 14.81 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
29.89 zł Lub 26.90 zł
22.67 zł
23.80 zł
25.41 zł
25.42 zł
25.42 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł

Powieść autorki bestsellera „Byliśmy łgarzami”. Kryminał psychologiczny pełny suspensu, intryg i nieczystych zagrywek. E. Lockhart stworzyła porywającą historię młodej kobiety, której diaboliczne umiejętności stały się przepustką do wygodnego życia.

Wierzyła, że im więcej wypocisz na treningu, tym mniej wycierpisz w walce.
Wierzyła, że najlepszym sposobem, by uniknąć złamanego serca, jest udawać, że się go nie ma.
Wierzyła, że to, jak mówisz, jest często ważniejsze niż to, co masz do powiedzenia.
Wierzyła też w filmy akcji, trening siłowy, potęgę makijażu, ćwiczenie pamięci, równe prawa oraz to, że z filmików na YouTube można się nauczyć miliona rzeczy, których na próżno szukać w college'u.
Jule West Williams to wojowniczka, dziewczyna kameleon, zawsze gotowa do ataku.
Imogen Sokoloff to dziedziczka fortuny, ale w życiu to zagubiona sierota. Co przyniesie przyjaźń tych dwóch tak różnych dziewczyn? 
BESTSELLER „NEW YORK TIMESA”​​!

„Tej ekscytującej, pięknej i piekielnie mądrej książki absolutnie nie da się zapomnieć” – John Green, autor bestsellerowej książki „Gwiazd naszych wina”

„Połkniesz ją od razu w całości” – Gayle Forman, autor bestsellerowego „Zostań, jeśli kochasz”

„Ambitna powieść z intrygującą bohaterką, sprytnie skonstruowaną fabułą i doskonałym stylem” – „The New York Times Book Review”

„Nie da się od niej oderwać. Lepiej zapamiętaj ten tytuł. To opowieść o skrywającej mroczny sekret dziewczynie, z zaskakującym, lecz satysfakcjonującym zakończeniem” – „Entertainment Weekly”

„Fascynująca, wysmakowana... Pełna zwrotów akcji i doskonale napisana” – „The Wall Street Journal”

Kłamczucha od Emily Lockhart możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi. Że wszystko co uczyniliśmy, złego czy dobrego, prędzej czy później wyjdzie na światło dzienne. W takim przekonaniu z pewnością nie żyje Jule West Williams. Jej życie to jedno wielkie kłamstwo, składające się z wielu mieszających się wcieleń, charakterów, zachowań. Czy jednak aby na pewno można tak brnąć w nieskończoność? Zmieniać się jak kameleon, żyć w wiecznym biegu, przeświadczeniu, że nigdy nie odzyska się utraconego własnego ja? Jedyna stała w jej życiu to Imogen Sokoloff, jej przyjaciółka, która podobnie jak Jule jest sierotą. Na tym i jasnych blond włosach podobieństwa się kończą, a ich charaktery różnią się jak ogień i woda. Czy ich wzajemna relacja ma w ogóle szanse bytu?

Wierzyła też, że im więcej wypoci na treningu, tym mniej wycierpi w walce.
Wierzyła, że najlepszym sposobem, by uniknąć złamanego serca, jest udawać, że się go nie ma.
Wierzyła, że to jak mówisz jest często ważniejsze niż to co masz do powiedzenia.

Przyznam, że do przeczytania tej pozycji zachęcił mnie głównie powyższy cytat promujący ten tytuł, a sama fabuła wydała mi się całkiem intrygująca. W pozycji tej prowadzona jest narracja w trzeciej osobie, przez co niestety książka ta odrobinę traci w moich oczach. Zdecydowanie bardziej wolałabym odkrywać historię bezpośrednio z perspektywy Julie, poznać bliżej jej osobowość, kłębiące się w niej emocje. Za to niezwykle do gustu przypadł mi pomysł na odwróconą chronologię wydarzeń. Z każdym kolejnym rozdziałem bowiem cofamy się w czasie, poznając najpierw skutki, a dopiero następnie ich przyczyny, co jest dosyć ciekawym zabiegiem.

Jeżeli natomiast chodzi o naszą tytułową kłamczuchę, muszę przyznać, że autorka wykreowała złożoną, intrygującą postać. Już na pierwszy rzut okna można odczuć bijącą od niej oziębłość, egoizm i przede wszystkim spory spryt. Julie nie należy do osób, które rozpamiętują, przejmują się, czy rozkopują przeszłość. Nie. Ona zawsze, nawet gdy nie do końca ma wszystko przemyślane i przygotowane, zachowuje zimną krew, nie dając wyprowadzić się z równowagi. Jest silna fizycznie, ale to, co ją głównie wyróżnia, to odporność psychiczna i nieugięta wola walki. Drugą z bohaterek jest jej przyjaciółka, Imogen. Dziewczyna całkowicie różni się od Julie. Jest piekielnie bogata, piękna, popularna, wrażliwa. Jej jedynym problemem jest dobór przyjaciół, nigdy bowiem nie wie, czy relacje między nimi są szczerze, czy jest jedynie wykorzystywana ze względu na swój majątek. W historii pojawiają się również postaci drugoplanowe, tworzą one jednak jedynie tło, nie przyciągając zbytnio swojej uwagi.

Styl autorki, no cóż, pozostawia wiele do życzenia. Zdaję sobie sprawę z tego, że to literatura młodzieżowa, jednak według mnie część opisowa była zbytnio okrojona, zabrakło mi chociażby bardziej szczegółowych opisów otoczenia. Ponadto sposób konstruowania zdań był również dosyć specyficzny, musiało minąć dobre kilka rozdziałów, bym się do niego przyzwyczaiła. Tempo akcji także nie zachwyca, początkowo brak tej pozycji jakiegokolwiek dynamizmu, rozkręca się dopiero gdzieś w połowie, jednak wciąż nie tworzy oczekiwanego przeze mnie napięcia. Mimo to czyta się ją niemal błyskawicznie, a to wszystko za sprawą krótkich rozdziałów. A sama fabuła? Historia według mnie miała naprawdę spory potencjał, jednak niestety przez niedopracowanie autorki został stracony, a Kłamczucha ostatecznie praktycznie niczym mnie nie zaskoczyła.

Podsumowując, nie jest to pozycja dla osób, które przy thrillerach zarwały niejedną noc. Myślę, że może przypaść do gustu młodszym czytelnikom, bądź osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym gatunkiem. Mnie niestety nie urzekła, mimo iż została naprawdę ciekawie skonstruowana, a sama historia miała spory potencjał.

Ocena: 3+/6
©Ver.reads
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć