Zanim zawisły psy
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.65 / 5.00
liczba ocen: 332
Ilość stron (szacowana): 448
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
0.00 zł
31.92 zł
Pozostałe księgarnie
0.02 zł
31.92 zł
31.92 zł
Opis:

Pierwsza część trylogii OXEN. Mroczna i intrygująca powieść o seryjnym mordercy, prowadzącym wyrafinowaną grę z wymiarem sprawiedliwości, i byłym żołnierzu duńskich sił specjalnych, który uciekając od życia, pakuje się w kryminalny koszmar.

Człowiek zagadka...
Niels Oxen, były żołnierz duńskich sił specjalnych, wielokrotnie odznaczany za odwagę, po powrocie z ostatniej misji w Afganistanie zamieszkał w jednej z dzielnic Kopenhagi. Tam wegetuje dręczony syndromem stresu pourazowego, utrzymując się ze zbierania butelek. Jedynym towarzyszem jego parszywego życia jest pies – tylko jemu ufa, tylko jego obecność toleruje. Pewnego dnia postanawia uwolnić się od wewnętrznych demonów i zaszyć się w głuszy, w lasach północnej Jutlandii. Niestety, szybko się okazuje, że wybrał najgorsze z możliwych miejsc.
Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie wpływowy polityk, właściciel pobliskiego zamku, Oxen staje się głównym podejrzanym. Zaczyna się prawdziwy koszmar.
Wbrew swojej woli zostaje wciągnięty w wir śledztwa. Wspólnie z agentką Margrethe Franck odkrywa kolejne części przerażającej układanki. Okazuje się, że niewyjaśnionych zabójstw było znacznie więcej. Łączy je jeden element: morderca zapowiadał swoje przybycie w szczególny, niezwykle makabryczny sposób...

Czy Nielsowi i Margrethe uda się powstrzymać falę zbrodni i dotrzeć do sedna ich tajemnicy? Czy Oxen oczyści się z podejrzeń? Kto tak naprawdę stoi za serią okrutnych morderstw?
Pierwsza część trylogii OXEN to inteligentna, intrygująca, mroczna opowieść, która na długo zapadnie Ci w pamięć. Czytaj i... czekaj na więcej.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Kiedy zabierałem się za tę lekturę, słusznie podejrzewałem, ze nie będzie to książka dla mnie. Czytając okładkowego blurba, już sam czułem jak wzdycham podczas lektury, nie mogąc doczekać się końca. I o ile jeszcze do połowy książki było dość ciekawie, to potem fabuła książki skręciła w kierunku gatunku nazywanego przeze mnie: "zabili go i uciekł". Niestety, ten gatunek w żadnym wypadku nie przynosi mi przyjemności i właśnie w takich przypadkach nie mogę się doczekać kiedy zakończę książkę. I wcale nie jest to spowodowane nieodpartą chęcią poznania jej zakończenia. Wtedy czytam już mechanicznie, tak aby dotrwać.

    I żeby wszystko było jasne, ja wcale nie chcę powiedzieć, że ta książka jest zła. Ona jest nawet całkiem dobra, tylko zupełnie nie w moim guście. Jestem jednak pewny, że Oxen, którego ciągle ganiają demony przeszłości, zainteresuje czytelników swoim eskapadami.

Inne proponowane
Warto zerknąć