ebook Britt-Marie tu była
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 166)

Britt-Marie tu była

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Kolejna urzekająca historia autora bestsellerowych Mężczyzna imieniem Ove i Pozdrawiam i przepraszam

Zabawna i pełna ciepła opowieść o kobiecie, która czeka całe życie, aż zacznie się jej własne.

Jeśli wydaje ci się, że w małych, dotkniętych kryzysem finansowym przydrożnych miasteczkach nie może się zdarzyć nic dobrego, to znaczy, że jesteś człowiekiem pełnym uprzedzeń!

Britt-Marie ma 63 lata i nie jest bynajmniej pasywno-agresywna. Ona po prostu nie może znieść bałaganu, a brud, zadrapania i nieodpowiednio zorganizowane szuflady na sztućce sprawiają, że wydaje wewnętrzne okrzyki. Britt-Marie nie osądza innych, bo tak doprawdy nie robią cywilizowani ludzie. Chodzi o to, że czasami ludzie interpretują jej słowa jako krytykę, a ona przecież zawsze wypowiada je z najlepszymi intencjami.

Britt-Marie właśnie po 40 latach porzuciła męża i życie gospodyni domowej, by zacząć wszystko od nowa w Borg, jednym z tych dotkniętych kryzysem przydrożnych miasteczek. Poza cuchnącym piwem sklepem spożywczym-pizzerią-warsztatem samochodowym-urzędem pocztowym wszystko zostało tam zamknięte. Wszystko oprócz ośrodka rekreacyjnego, w którym zostaje zatrudniona Britt-Marie.

Kobieta nie znosi piłki nożnej, a jedyne, co zostało w Borg, to piłka nożna. Nie jest to bynajmniej początek wspaniałej przyjaźni. Jednak kiedy przeraźliwie pozbawiona talentu drużyna młodzieżowa, chcąc wystąpić w rozgrywkach, desperacko próbuje znaleźć trenera, Britt-Marie nie ma odwrotu. Zwłaszcza gdy niebawem zostaje zaproszona na randkę z policjantem i łamie rękę w solarium...

"Backman jest genialny w wychwytywaniu i wyśmiewaniu się z tego, co typowo szwedzkie - strachu przed konfliktami, społecznego upośledzenia i beznadziejnej małomówności". Norrköpings Tidningar

Britt-Marie tu była od Fredrik Backman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bo jeśli nie przebaczamy tym, których kochamy, to kto nam zostanie? Czym jest miłość, jeśli nie kochaniem naszych bliskich, kiedy na to nie zasługują?
Lubię czytać książki polecane przez recenzentów, książki zapomniane i niedoceniane, nowości i starocia. Ta książka jest nowością wydawnictwa Sonia Draga. Szukam książek dla mojej mamy, dlatego kupiłam książkę o sześćdziesięciotrzylatce. Czy było warto? Zapraszam na moją recenzję.

Fredik Backman to szwedzki blogger i dziennikarz, znany z książki Mężczyzna imieniem Ove. Nie czytałam tej książki, ale kupiłam jego najnowszą powieść Britt-Marie tu była. Z opisu wynika, że to miała być zabawna opowieść o starszej, trochę zdziczałej kobiecie, która całe życie podpasowuje pod innych, pod to co inni o niej pomyślą itd. Kobieta jest z lekka dziwna, nie może znieść bałaganu, a na każdy brud reaguje w spazmatyczny sposób. Denerwuje ją nawet inne ułożenie w szufladzie ze sztućcami niż ma ona sama. Kobieta zaczyna swoje życie od nowa, w małym nudnym miasteczku Borg, gdzie nic się nie dzieje, oprócz meczy piłki nożnej. Britt-Marie nie znosi piłki, jednak drużyna piłkarska z powodów kadrowych proponuje jej bycie ich trenerem.

Spodziewałam się lekkiej i wesołej książki o poszukiwaniu samej siebie, o tym że nowe życie można zacząć każdego dnia. A co dostałam? Moim zdaniem nudną książkę, która miała potencjał. Nie wiem kto zawinił, czy tłumacz, czy tak jest w oryginale, ale język powieści bardzo mnie denerwował. To jedna z tych pozycji, którą miałam ochotę rzucić w połowie, jednak wciąż liczyłam, że mnie wciągnie. Niestety to nie nastąpiło. Na pewno zawinił styl pisania książki, nieciekawa historia jak dla mnie, jak i to, że nie lubię piłki nożnej.

Jeśli o mnie chodzi to nie polecam. Szkoda pieniędzy i czasu.

Jak widzicie nie wszystkie książki mi się podobają. Zwykle skrupulatnie wybieram co kupuję, tym razem był to strzał w ciemno i nie trafiony. A szkoda!

Ocena: 2/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć