ebook Noc - audiobook
3.51 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1277)

Noc - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 27.19
Audiobook - najniższa cena: 32.41
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
32.41 zł Lub 29.17 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł
32.46 zł
35.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Komendant MARTIN SERVAZ powraca w czwartej części oszałamiającego cyklu Bernarda Miniera. Komendant z Tuluzy i inspektor norweskiej policji Kirsten Nigaard stają się pionkami w perfidnej grze. Jeśli chcą wyjść z niej cało, będą musieli wziąć udział w mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zamienić ich życie w piekło.

Kirsten Nigaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Na zbiórce personelu brakuje jednego mężczyzny. W jego kabinie Kirsten trafia na plik zdjęć. Kilka dni później odwiedza Martina Servaza w jego biurze w Tuluzie. Nieobecny pracownik nazywa się Julian Hirtmann, tak samo jak nieuchwytny psychopatyczny morderca, którego komendant ściga od kilku lat. Ku swemu zaskoczeniu na zdjęciach Servaz rozpoznaje siebie. Norweska policjantka pokazuje mu jeszcze inną fotografię. Przedstawia dziecko, a na odwrocie widnieje imię: Gustav.
Dla dwójki policjantów oznacza to początek mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu, w mrokach nocy, czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zamienić ich życie w piekło.
Od czasu wydania debiutanckiego „Bielszego odcienia śmierci”, nagrodzonego Prix Polar na festiwalu w Cognac za najlepszą francuską powieść 2011 r. i zekranizowanego w 2016 r., Bernard Minier święci sukcesy. Kolejnymi powieściami – „Kręgiem”, „Nie gaś światła” i „Paskudną historią” – wypracował sobie niekwestionowaną pozycję na scenie francuskiego kryminału. Jego powieści przetłumaczono na czternaście języków.

Noc - audiobook od Bernard Minier możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Noc Bernarda Miniera jest czwartą z cyklu z komendantem Martinem Servazem. Cyklu, którego wszystkie części wysłuchałam. Jako żywo pamiętam emocje towarzyszące mi przy Bielszym odcieniu śmierci, a potem kolejno Kręgu i Nie gaś światła. Wszystkie audiobooki czyta Piotr Grabowski. Kto na co dzień słucha książek, ten wie, że pan Piotr jest gwarantem bardzo dobrych wrażeń. Noc również działała na zmysły, chociaż fabuła nie była aż tak porywająca jak poprzednie części.

Pamiętacie Juliana Hirtmanna? Wyjątkowo okrutnego i przebiegłego mordercę? Nie daje o sobie zapomnieć. Komendant Servaz ściga go od lat, jednak ten cały czas pozostaje nieuchwytnym. Piekielnie błyskotliwy i bezwzględny wodzi wszystkich za nos.
Tym razem połączono siły francuskiej i norweskiej policji. Inspektor Kirsten Nigaard, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety pracującej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Znajduje tam wskazówki bezpośrednio prowadzące do Francji, do komendanta Servaza oraz tajemniczego chłopca, który odegra w całej historii niebagatelną rolę.

Ponownie zabrzmiała muzyka Mahlera, znów wkroczyliśmy w mroczny świat Miniera, z Hitmannem, który jak władca lalek z wielką finezją i łatwością steruje policjantami i całym śledztwem. Czy długoletnia potyczka pomiędzy policjantem i psychopatą będzie miała swój finał?

To co wyróżnia Miniera jako autora kryminałów, to niepowtarzalny klimat zawierający pierwiastek skandynawskiej surowości oraz tajemniczość, mroczność francuskich autorów takich jak Maxime Chattam. Bardzo mi ta kompilacja przypadła do gustu i na każdą nową powieść Miniera czekam z niecierpliwością.

Zanim akcja rozwinęła się i osiągnęła odpowiednią temperaturę, autor trochę kluczył, sięgał po poboczne wątki i przez to książka wydaje się być w pewnym stopniu - zwłaszcza na początku - przegadana. Ale pamiętajcie, czyta Piotr Grabowski, którego bajecznie się słucha, więc ten niespieszny rozwój akcji aż tak nie nuży. A samo zakończenie … powoduje ciarki.

Nieznających pióra Miniera zachęcam do sięgnięcia po serię, bo są to przebiegłe, inteligentne i doprawione bardzo pożądaną mroczną nutą kryminały. A tym, którzy znają książki autora mówię - Noc może nie jest rewelacyjna, ale warta przeczytania. Po kolejną część na pewno sięgnę.

Ocena: 4+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć