ebook Noc
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 1261)

Noc
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.20
Audiobook - najniższa cena: 31.96
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
-22% 26.44 zł Lub 23.80 zł
31.20 zł Lub 28.08 zł
33.90 zł
19.20 zł
27.29 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Komendant MARTIN SERVAZ powraca w czwartej części oszałamiającego cyklu Bernarda Miniera. Komendant z Tuluzy i inspektor norweskiej policji Kirsten Nigaard stają się pionkami w perfidnej grze. Jeśli chcą wyjść z niej cało, będą musieli wziąć udział w mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zamienić ich życie w piekło.

Kirsten Nigaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Na zbiórce personelu brakuje jednego mężczyzny. W jego kabinie Kirsten trafia na plik zdjęć. Kilka dni później odwiedza Martina Servaza w jego biurze w Tuluzie. Nieobecny pracownik nazywa się Julian Hirtmann, tak samo jak nieuchwytny psychopatyczny morderca, którego komendant ściga od kilku lat. Ku swemu zaskoczeniu na zdjęciach Servaz rozpoznaje siebie. Norweska policjantka pokazuje mu jeszcze inną fotografię. Przedstawia dziecko, a na odwrocie widnieje imię: Gustav.
Dla dwójki policjantów oznacza to początek mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu, w mrokach nocy, czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zamienić ich życie w piekło.
Od czasu wydania debiutanckiego „Bielszego odcienia śmierci”, nagrodzonego Prix Polar na festiwalu w Cognac za najlepszą francuską powieść 2011 r. i zekranizowanego w 2016 r., Bernard Minier święci sukcesy. Kolejnymi powieściami – „Kręgiem”, „Nie gaś światła” i „Paskudną historią” – wypracował sobie niekwestionowaną pozycję na scenie francuskiego kryminału. Jego powieści przetłumaczono na czternaście języków.

Noc od Bernard Minier możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tajemnica życia polega na przekraczaniu własnych lęków. Ci, którzy słuchają swojego strachu, daleko nie zajdą.
Kto idzie po śniegu, nie może ukryć swoich śladów.
Czasami trzeba zapomnieć o inteligencji i pozwolić, by przemówiły zmysły i serce.
Noc Bernarda Miniera jest czwartą z cyklu z komendantem Martinem Servazem. Cyklu, którego wszystkie części wprzeczytałam. Jako żywo pamiętam emocje towarzyszące mi przy Bielszym odcieniu śmierci, a potem kolejno Kręgu i Nie gaś światła. Noc również działała na zmysły, chociaż fabuła nie była aż tak porywająca jak poprzednie części.

Pamiętacie Juliana Hirtmanna? Wyjątkowo okrutnego i przebiegłego mordercę? Nie daje o sobie zapomnieć. Komendant Servaz ściga go od lat, jednak ten cały czas pozostaje nieuchwytnym. Piekielnie błyskotliwy i bezwzględny wodzi wszystkich za nos.
Tym razem połączono siły francuskiej i norweskiej policji. Inspektor Kirsten Nigaard, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety pracującej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Znajduje tam wskazówki bezpośrednio prowadzące do Francji, do komendanta Servaza oraz tajemniczego chłopca, który odegra w całej historii niebagatelną rolę.

Ponownie zabrzmiała muzyka Mahlera, znów wkroczyliśmy w mroczny świat Miniera, z Hitmannem, który jak władca lalek z wielką finezją i łatwością steruje policjantami i całym śledztwem. Czy długoletnia potyczka pomiędzy policjantem i psychopatą będzie miała swój finał?

To co wyróżnia Miniera jako autora kryminałów, to niepowtarzalny klimat zawierający pierwiastek skandynawskiej surowości oraz tajemniczość, mroczność francuskich autorów takich jak Maxime Chattam. Bardzo mi ta kompilacja przypadła do gustu i na każdą nową powieść Miniera czekam z niecierpliwością.

Zanim akcja rozwinęła się i osiągnęła odpowiednią temperaturę, autor trochę kluczył, sięgał po poboczne wątki i przez to książka wydaje się być w pewnym stopniu - zwłaszcza na początku - przegadana. Jednak samo zakończenie … powoduje ciarki.

Nieznających pióra Miniera zachęcam do sięgnięcia po serię, bo są to przebiegłe, inteligentne i doprawione bardzo pożądaną mroczną nutą kryminały. A tym, którzy znają książki autora mówię - Noc może nie jest rewelacyjna, ale warta przeczytania. Po kolejną część na pewno sięgnę.

Ocena: 4+/6
©Na czytniku
Noc to długo wyczekiwany czwarty tom serii o Martinie Servazie, moim zdaniem jednym z najciekawszych bohaterów kryminałów w ostatnich latach. Podobnie jak w poprzednich tomach serii, tak i tutaj Servaz mierzy się ze swoim największym wrogiem, seryjnym zabójcą Julianem Hirtmannem. Chociaż Noc to w mojej opinii najsłabszy tom serii, nadal wartka akcja i emocjonujące zwroty akcji nie pozwalają odłożyć książki na długo – dla miłośników kryminałów i poprzednich książek Miniera to bardzo dobra lektura.Ocena: 4/6
©Kto czyta, żyje podwójnie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć