ebook Biały Kieł
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 4908)

Biały Kieł
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.55
Audiobook - najniższa cena: 13.97
wciąż za drogo?
18.59 złpremium: 11.99 zł Lub 11.99 zł
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
19.99 zł
19.99 zł
19.99 zł Lub 17.99 zł
15.55 zł
18.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (15)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Klasyka literatury. Wzruszająca historia przyjaźni człowieka z wilkiem. Powieść przygodowa Jacka Londona, która uczy dzieci i dorosłych miłości do zwierząt, a także oczarowuje pięknem nieposkromionej natury.

Niektórzy boją się wilków, ale czy ktoś się zastanawia, co właściwie wilki myślą o ludziach?
Wśród malowniczych krajobrazów mroźnej Kanady dziewiętnastowieczni poszukiwacze przygód i złota zapominają o tym, co w życiu najważniejsze. W dzikiej głuszy wraz ze zwierzętami uczą się na nowo miłości i przyjaźni – bo tam, gdzie nie można liczyć na pomoc drugiego człowieka, najwierniejszymi przyjaciółmi mogą się nagle okazać najgroźniejsze bestie. Oczywiście tylko wtedy, gdy ktoś potrafi traktować je z szacunkiem.
Biały Kieł jest w jednej czwartej psem, w trzech czwartych budzącym strach wilkiem. Kiedy trafia pod opiekę ludzi, z trudem przystosowuje się do domowego życia. Spotyka go wiele wyzwań i przykrości, w końcu jednak znajduje właściwego opiekuna, od którego dostaje wsparcie i szczęście.

Biały Kieł od Jack London możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bardzo się cieszę, że dzisiaj przychodzę do Was z opinią o książce Biały kieł Jacka Londona. To powieść, którą zawsze chciałam przeczytać, ale jakoś do tej pory nie miałam okazji.

Siła w powieści Londona tkwi w zagłębianiu się w świat zwierząt. Autor pokazuje, że stworzenie to niejednokrotnie jest bardziej ludzkie niż człowiek. Zwierzęta nie są tutaj uosobione, ale na pewno humanizowane. London daje do zrozumienia, że są one przede wszystkim niezwykłe.

Ze względu na charakter książki - która koncentruje się na życiu wilka na wolności i poza nim - my, czytelnicy, narażeni jesteśmy na wiele krwi. Wilki polują. Wilki zabijają. Gryzą ostrymi zębami, wywołują ból, a nawet śmierć. Ale jeszcze więcej uwagi poświęca autor temu w jaki sposób traktujemy stworzenia. Jeśli będziemy je tresować, karać, mogą się faktycznie uczyć, ale nigdy nie rozwiną zdolności do miłości. Jeśli dasz im ciepły, delikatny dotyk, możesz wydobyć coś głębszego, szczerego i pięknego.

Biały kieł to przygodowa powieść z realistycznymi opisami. Niesie w sobie różne wartości, takie jak związek między człowiekiem, a zwierzęciem. Starszy czytelnik odnajdzie w niej ogromną dawkę przygody, a w młodszym na pewno wyrobi wrażliwość i empatię. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Biały kieł Jacka Londona to opowieść o przetrwaniu i zaufaniu, opowieść o miłości i towarzystwie. Pokazuje, jak to jest naprawdę być w surowym, samotnym świecie, w którym nikomu nie można zaufać i na nikim nie można polegać. Polecam szczególnie osobom, która lubują się w tematyce zwierząt i przyrody. Wspaniała historia!

Z racji tego, że na dworze aura nie sprzyja (padający śnieg i bardzo niska temperatura) usiądźcie przy kominku, otulcie się w najcieplejszy koc i wsłuchajcie w wycie, które dobiega z kart powieści. Ja się dałam porwać tej historii i absolutnie nie żałuję. Może tylko tego, że zbyt szybko się skończyła.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć