Arystokratka na koniu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.64 / 5.00
liczba ocen: 930
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.00 złpremium: 16.20 zł
-29% 18.91 zł
27.00 zł
27.00 zł
Pozostałe księgarnie
13.50 zł
22.57 zł
22.58 zł
22.94 zł
24.30 zł
25.65 zł
25.65 zł
27.00 zł
Opis:

Trzecia część literackiego sitcomu! Arystokratka Maria, kucharka pani Cicha, kasztelan Józef i ogrodnik pan Spock zapraszają na kolejną odsłonę swoich przygód.

Rozpoczynają się wakacje, a załoga zamku Kostka ma nadzieję na najlepszy sezon w historii. Lecz złośliwy los jak zwykle niweczy wszystkie plany...
Błyskotliwe dialogi, humor sytuacyjny i wiele zaskakujących zwrotów akcji – warto odwiedzić mieszkańców Kostki po raz trzeci!

Recenzje blogerów
Autor po raz trzeci serwuje nam potężną dawkę humoru, okraszonego obficie absurdem i ironią. Na zamku wszyscy skupiają się na młodej hrabiance, na której życiu ciąży klątwa. Maria, według wszelkich przypuszczeń, ma umrzeć w młodym wieku. Całą sytuację postanawia wykorzystać pomysłowa Milada. Posuwa się do tego, że nawet zamawia trumnę… A to dopiero początek komicznych i nieco szalonych wydarzeń na zamku.

Seria książek o hrabim Kostce, jego rodzinie i współpracownikach, to gwarancja bólów brzucha i czkawki - nierozerwalnych przypadłości, towarzyszących czytelnikowi podczas lektury. Pewnie część z Was (tych, którzy czytali poprzednie części) zapyta – ile można? Ale mnie to się w ogóle nie nudzi! Wykreowane tutaj postaci, choć wcale nie zamierzają się zmieniać, wciąż są zabawne i wywołują u mnie lawinę uczuć.

Jednak książka nie powinna trafić w niepowołane ręce. A dokładniej w ręce ludzi bez poczucia humoru, dystansu do świata i zamiłowania do śmiechu z niczego.

Ocena: 6/6.
©Domowa Księgarnia
Evžen Boček powraca z kolejną odsłoną przezabawnej serii o rodzinie Kostków! Nikogo, kto poznał Ostatnią arystokratkę i Arystokratkę w ukropie, nie będzie trzeba przekonywać, żeby sięgnął po część trzecią, wystarczy powiedzieć, że w najnowszym tomie serii znów wracamy na zamek Kostka, poznajemy dalsze losy jego szalonych mieszkańców i zaśmiewamy się do łez z na wskroś czeskiego humoru Bočka. Polecam!Ocena: 5/6
©Kto czyta, żyje podwójnie
Mieć własny interes to podobno radość, adrenalina, ale też stres i niewiadoma. Z Marią Kostka i jej rodziną spotykamy się już po raz trzeci, ale uczucia, które w dalszym ciągu towarzyszą im podczas prowadzenia zamku to dezorientacja, chaos, niezrozumienie, a przy tym wszystkim humor i wiara we własne możliwości. Brzmi górnolotnie, ale naprawdę to wszystko odnalazłam w Arystokratce na koniu.

Koni było mało, ale za to śmiechu pod dostatkiem. Zamek Kostka, który odziedziczyła amerykańska rodzina ciągle jest najeżdżany przez turystów, jednak nie tak wielu jakby chciał ojciec Marii, Franciszek. Matka, Vivien, ciągle nie zna czeskiego i łyka prozak jak witaminy, Pani Cicha dalej gotuje pysznie, jednak nie spodziewa się wypłaty, Pan Spock dalej jest dziwny, a Józef wieszczy koniec świata. Przypadek guwernantki Deniski jest zbyt skomplikowany by opisać go w dwóch słowach (psycho super, nie jest wystarczającym określeniem). Na to wszystko w zamku zjawia się tajemnicza ciocia Nora, która czuje się na Kostce jak u siebie, tylko nikt jej nie zna (oprócz Józefa). Milada, menadżerka i jej nowe pomysły przynoszą w dalszym ciągu więcej szkód niż pożytku, ale o dziwo pojawiają się dwa pomysły, które niosą nadzieję dla rodzinnego interesu.

Jeśli nie czytaliście Ostatniej Arystokratki i Arystokratki w ukropie polecam zacząć od początku, ponieważ w trzeciej części znajdziecie wiele nawiązań, ale też dlatego, że cała seria to niezła rozrywka. Czytanie tych książek to była przyjemność.

Ocena: 5/6
©Idę czytać
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Niestety, Arystokratka na koniu jest najsłabszą z trzech części cyklu. Podczas lektury dwóch wcześniejszych dość często zdarzyło mi się śmiać w głos i z zainteresowaniem śledzić losy zwariowanej hrabiowskiej kompani, tak przy obecnej lekturze nie drgnął mi nawet kącik ust. Właściwie to najbardziej zależało mi aby doczytać do końca. Nastąpiło to oczywiście szybko, bo książka jest dość krótka. Prócz tego, sposób narracji powoduje , że rozdziały czyta się szybko i przez całość mknie się lotem błyskawicy.

    Zapewne powstanie kolejna część serii o Kostce. Nie wiem czy po nią sięgnę? Chyba po trzech tomach zmęczył mnie czeski humor?

    Ocena: 3+/6

Inne proponowane
Warto zerknąć