Tamte dni, tamte noce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.30 / 5.00
liczba ocen: 28037
cena: 19.50
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.99 zł
19.50 zł
-22% 23.39 zł
23.60 zł
24.00 zł
Pozostałe księgarnie
23.99 zł
25.49 zł
26.99 zł
27.00 zł
28.49 zł
28.49 zł
29.99 zł
29.99 zł
29.99 zł
Opis:

Szok wywołany własnymi emocjami. Obsesja i strach. Wzajemna fascynacja zmieniająca się w niepohamowaną namiętność. Romans, który pozostawi po sobie ślad nie do zatarcia. Znakomita powieść André Acimana, na podstawie której powstał film nominowany w 2018 r. w czterech kategoriach do Oscara, z mistrzowskimi rolami Timothée Chalameta i Armiego Hammera.

„Tamte dni, tamte noce” („Call Me by Your Name”) to historia nagłego i intensywnego romansu między dorastającym chłopcem a gościem jego rodziców w letnim domu we Włoszech. Obaj są zaskoczeni wzajemnym zauroczeniem i początkowo każdy z nich udaje obojętność. Ale w miarę jak mijają kolejne niespokojne letnie tygodnie, ujawniają się ukryte emocje: obsesja i strach, fascynacja i pożądanie, a ich namiętność przybiera na sile. Niespełna sześciotygodniowy romans jest doświadczeniem, które naznacza ich na całe życie. Na Riwierze i podczas namiętnego wieczoru w Rzymie odkrywają coś, czego boją się już nigdy nie znaleźć: totalną bliskość.
Dzięki znakomicie uchwyconej psychologii, która towarzyszy zauroczeniu, książka jest szczerą, przeszywającą serce elegią o ludzkiej namiętności, której nie da się zapomnieć.

„Przesłanie tego tekstu mówi, że zawsze powinniśmy być wierni swoim uczuciom i szczerze je wyrażać, nie ukrywać ich. Chciałem, żeby widzowie przebyli tę podróż razem z bohaterami i poczuli pierwszą miłość. Ważne było dla mnie przekazanie uniwersalnej prawdy o tym, że druga osoba czyni nas pięknymi – opromienia nas, wznosi na wyżyny” – Luca Guadagnino, reżyser filmu

„Jeśli kiedykolwiek padliście ofiarą obsesyjnej miłości – wielkiej siły, która pcha nas nieuchronnie w stronę obiektu naszego uczucia – rozpoznacie każdy jej niuans we wspaniałej powieści André Acimana” – „The Washington Post”

„Aciman jest wyjątkowym znawcą pożądania” – „The New Yorker”

CYTATY:
Czas nas wpędza w sentymentalizm. Być może koniec końców to czas jest sprawcą naszych cierpień.
Ból rozstania potrafi być straszny, a patrzenie, jak druga strona zapomina, jeszcze go pogłębia.
Czas nas wpędza w sentymentalizm. Być możne koniec końców to czas jest sprawca naszych cierpień.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć