ebook W kraju niewiernych
4.09 / 5.00 (liczba ocen: 1835) Ilość stron (szacowana): 479

W kraju niewiernych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.44
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
38.90 złpremium: 23.34 zł Lub 23.34 zł
31.44 zł Lub 28.30 zł
36.18 zł Lub 32.56 zł
38.90 zł 10 zł na konto
31.64 zł
33.07 zł
33.07 zł
33.07 zł
35.50 zł
38.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

W tym obszernym tomie opowiadań, sygnalizującym już przyszły kunszt autora, znalazła się m.in. Katedra – opowieść, która zainspirowała Tomasza Bagińskiego i stała się przyczynkiem do kilkuminutowej animacji, nominowanej do Oscara. Sam tekst otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla dla najlepszego opowiadania roku 2000, dyskwalifikując tym samym inny utwór z tomu W kraju niewiernych - również nominowany do tego wyróżnienia Ruch Generała. Zbiór - zawierający także m. in. zapowiadające fenomen Matrixa Irreehaare czy kontrowersyjną Ziemię Chrystusa - zdobył trzy inne nagrody.

Przygotowane przez Wydawnictwo Literackie wznowienie będzie stanowić jednolitą serię z wydaną w grudniu 2007 roku powieścią Lód: format A5, twarda oprawa, wspólne liternictwo, opracowanie graficzne Tomka Bagińskiego. Podobną formę przyjmą reedycje książek Inne pieśni (maj 2008) oraz Czarne oceany (wrzesień 2008). Jeszcze w tym roku do księgarń trafi także albumowe wydanie Katedry.

Recenzje

Zaczyna się mocno - od Żelaznego Generała, Rajmunda Żarnego z Warzhadów. Potem spotykamy Zjadacza Krwi, zapadamy się mroki wirtualnego Irrehaare, obserwujemy tajemniczego Muchobójcę, widzimy świat równoległy, w którym Chrystus nie umarł, przeżywamy mistyczne uniesienie w Katedrze, by doznać objawienia podobnego do tego z Medjugorie i w końcu stanąć twarzą w twarz z teologicznym problemem istnienia duszy u Obcych.

Wojciech Sosnowski, Wirtualna Polska

Tym, co fascynuje w utworach Dukaja, jest ukazywanie, jak pod ciśnieniem kosmicznych, odmienionych technologicznie realiów, reformuje się podejście do Boga, do zagadnień metafizycznych. Widzimy u Dukaja, jak nowa, wytworzona przez człowieka rzeczywistość deformuje i przeistacza swego twórcę, przyczyniając mu problemów, bólu i rozterek dziś kompletnie nieznanych. Dukaj traktuje bodaj swoje światy jako wizję przyszłości, która może się kiedyś, gdzieś zrealizować. Bardziej mi tu pasuje hasło z przeciwległego bieguna znaczeniowego: "W krainie wiernych". I do tematyki religijnej, jak ją Dukaj rozumie i przedstawia, i do jego podejścia do science fiction.

Marek Oramus, „Dziennik Polski”

Dukaj to pisarz obdarzony niesamowitym talentem do wymyślania fantastycznych światów (...) potrafi niezwykle bogaty obraz świata wymyślić zaledwie dla krótkiego opowiadania („Ruch Generała”, „Ziemia Chrystusa”), po czym beztrosko te światy porzuca i zabiera się za tworzenie następnych, jakby za cel swojego pisarstwa uznał empiryczne obalanie tezy, zgodnie z którą w fantastyce wszystko już było i nic się nie da wymyślić.

Wojciech Orliński, „Gazeta Wyborcza”

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

W kraju niewiernych od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Świat każdego z opowiadań jest inny, każda historia jest skrajnie różna od poprzedniej i kolejnej. Dukaj jako jeden z nielicznych wie, jak przekonać czytelnika do myślenia podczas czytania. Nie można żadnego z tych opowiadań po prostu przeczytać i przejść do kolejnego. „W Kraju Niewiernych” to zbiór opowiadań, w których znaleźć można kryminał, sensację, horror, science-fiction, filozofię, teologię i rozważania egzystencjalne. Dukaj jest autorem dla każdego, dla kogo zwykłe SF jest zbyt proste i banalne.

 • Awatar

  Dobry zbiór opowiadań. Jak to zwykle bywa - są lepsze, ale i odrobinkę słabsze. I uważam, że wspominana często "Katedra" choć naprawdę dobra, to nie jest wcale najlepsza :) Dobra rzecz, żeby przekrojowo poznać pewne charakterystyczne elementy stylu autora.

 • Awatar

  Hm... Pierwsza książka Dukaja, którą przeczytałem.
  Dziwna. Parę fajnych pomysłów, ale wymaga uwagi przy czytaniu - w zasadzie się zmęczyłem. Bardzo plastyczny język, taka trochę poezja w prozie - efekt jest ciekawy, ale też, moim zdaniem, męczący.

Warto zerknąć