Niedoskonali
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.07 / 5.00
liczba ocen: 421
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
36.90 złpremium: 22.14 zł
-29% 25.90 zł
30.87 zł
31.37 zł
31.37 zł
Pozostałe księgarnie
31.01 zł
31.28 zł
33.21 zł
33.21 zł
33.50 zł
35.05 zł
36.90 zł
36.90 zł
Opis:

Prequel „Trylogii Klątwy”. Czasami trzeba wrócić do początku. Pod Samotną Górą powstaje spisek, którego celem jest obalenie tyrana władającego Trollus...

Marc jest prawą ręką przywódcy sprzysiężenia. Niejeden troll zabiłby, by zdobyć informację, kto przewodzi spiskowcom, dlatego sprawę należy zachować w najgłębszej tajemnicy przed wszystkimi, nie można jej zdradzić nawet ukochanej. Przez Pénélope Anaïs straciła szansę na zostanie królową. Teraz ojciec, książę d’Angoulême, daje jej ostatnią szansę, by przekonała go o swojej użyteczności – musi znaleźć dowód, że chłopak, którego kocha, spiskuje przeciwko koronie. Jeśli zawiedzie, jej życie będzie zagrożone.
Marc i Pénélope muszą lawirować pośród skomplikowanych rozgrywek politycznych, a każda ze stron próbuje ich wykorzystać. Muszą zaryzykować wszystko, by mieć szansę żyć razem. Tyle tylko, że bycie razem może się okazać największym zagrożeniem...

Recenzje blogerów
CZASAMI WARTO WRÓCIĆ DO POCZĄTKU!

Pod Samotną Górą, gdzie władze sprawują trolle, powstaje spisek mający na celu obalenie tyrana zasiadającego obecnie na tronie. Władcy tak nieprawego i okrutnego, że jego rządy muszą zakończyć się jak najszybciej, by nie doszło do tragedii.
Marc, jeden z głównych bohaterów powieści, jest prawą ręką przywódcy sprzysiężenia. Jego pozycja sprawia, że chłopak drży zarówno o życie swoje jak i ukochanych bliskich.
Przez Pénélope Anaïs straciła szansę na zostanie królową. Teraz ojciec, książę d’Angoulême, daje jej ostatnią szansę, by przekonała go o swojej użyteczności – musi znaleźć dowód, że chłopak, którego kocha, spiskuje przeciwko władcy.
Oboje są w wielkim niebezpieczeństwie. Wystawieni na wiele prób będą musieli udowodnić, co jest dla nich najważniejsze. Czy będą w stanie zaryzykować? Czy ułożą sobie razem życie? Jak trudne jest lawirowanie pośród skomplikowanych politycznych rozgrywek?

Z reguły książki o polityce są nudne dla zwyczajnych, niezainteresowanych tematem czytelników. A już w szczególności dla młodzieży. To przecież droga przez mękę, może nawet większa niż szkolne lektury. Ale nie w przypadku Niedoskonałych! To książka, w której polityka gra pierwsze skrzypce, ale to w końcu polityka Trollus - miejsca zamieszkanych przez trolle. Niezwyczajne. I choć polityka, walka o władzę to główne wątki tej książki to dużą rolę odgrywa również miłość, przyjaźń i poświęcenie. Wszystko to otoczone magią i baśniowym klimatem, który nie zgasł w żadnej książce z tej serii, wręcz przeciwnie - im dalej, tym bardziej się rozżarzał.

Dla jasności, Niedoskonali to prequel Porwanej pieśniarki, tom 0,5. Autorka co prawda zakończyła historię Tristana i Cecile, więc powrót książki z tego uniwersum był dla fanów wielkim zaskoczeniem i nie lada gratką. W Niedoskonałych Danielle L. Jensen bardziej skupia się na politycznych rozgrywkach niż na miłości. Wątek miłosny w tej powieści jest piękny i bardzo subtelny. Dużo bardziej delikatny niż w głównej serii. Nie warto więc nastawiać się na płomienny romans. Ale uwierzcie mi, że to dobrze, bardzo dobrze. To sprawia, że książka jest nietypowa i oryginalna, świetnie wyróżnia się wśród tych dostępnych na wydawniczym rynku.

Reasumując, Niedoskonali to świetny prequel! Obowiązkowa lektura dla fanów Trylogii klątwy. Książka, która przedstawia te powszechnie znane, jako przerażające i obrzydliwe trolle w całkiem nowej wersji. W wersji, w której nie da się nie zakochać. Sięgnijcie po tę książkę koniecznie, ale jeśli wcześniej nie mieliście do czynienia z Porwaną pieśniarką i kolejnymi tomami - najpierw warto to nadrobić.

Ocena: 5/6
©Książkomaniacy Recenzje
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć