ebook W pierścieniu ognia
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 1948077) Ilość stron (szacowana): 317

W pierścieniu ognia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.53
Audiobook - najniższa cena: 21.83
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
21.53 zł 20% rabatu
23.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Czy z iskry może wybuchnąć pożar? Czy się rozprzestrzeni? Jaka będzie zemsta Kapitolu? Zwycięzcy Głodowych Igrzysk, Katniss Everdeen i Peeta Mellark, przekonają się o tym sami...

Głodowe Igrzyska wbrew przewidywaniom wygrywa szesnastoletnia Katniss. Wraz z nią po raz pierwszy w dziejach Kapitolu zwycięża drugi trybut – Peeta Mellark, z którym Katniss była w parze na arenie. Po powrocie do Dwunastego Dystryktu sprawy się jednak komplikują...
Postawa Katniss podczas igrzysk bardzo nie spodobała się władzom. Gmatwa się także jej życie osobiste. Katniss polubiła Peetę, ale przecież jest jeszcze Gale – bliski przyjaciel i towarzysz wypraw do lasu na nielegalne polowania.
Tymczasem Katniss i Peeta muszą wziąć udział w odbywającym się po każdych igrzyskach Tournée Zwycięzców i odwiedzić wszystkie dystrykty. Ta podróż uświadamia im, że niektórzy ludzie są skłonni zbuntować się przeciwko okrucieństwom władzy...
„W pierścieniu ognia” to drugi po „Igrzyskach śmierci” tom trylogii, w której Suzanne Collins opisuje losy Katniss Everdeen – dziewczyny, która nieoczekiwanie staje się symbolem i zarzewiem buntu.

W pierścieniu ognia od Suzanne Collins możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ludziom zdarza się znaleźć w sytuacjach, z którymi nie umieją sobie poradzić, bo nie są odpowiednio przygotowani.
Długo i szczęśliwie żyje się tylko w bajkach.
Każda rewolucja zaczyna się od iskry.
Druga część trylogii, W pierścieniu ognia, zaczyna się tam, gdzie zakończyła się akcja w Igrzyskach śmierci. Głodowe Igrzyska skończyły się dla głównych bohaterów najlepiej, jak to w tym wypadku było możliwe. Dzięki spontanicznemu zachowaniu Katniss Kapituła była zmuszona wprowadzić bezprecedensowe wydarzenie – igrzyska wygrała zarówno ona, jak i Peeta. Wygrali jako drużyna! Nastolatkowie wracają w glorii i chwale do swoich bliskich. Przysługują im teraz dożywotnio wszelkie luksusy – zapasy jedzenia i nowoczesne, wygodne mieszkanie. Jednak to nie koniec koszmaru… Prezydent Snow nie nabrał się na sztuczki Kat i nie wierzy w jej miłość do Peety. Dziewczyna zostaje oskarżona o bunt, a mężczyzna grozi jej, że będzie ją miał na oku. Katniss ponownie musi stanąć do walki nie tylko o siebie, ale i o swoich bliskich – mamę, siostrę Prim, przyjaciela Gale’a i Peetę.
Co gorsza, jej życie osobiste również się bardzo komplikuje. Podczas Igrzysk strategią jej i Peety było udawanie miłości do siebie, co miało wzruszyć widzów i zapewnić im przetrwanie. Jednak okazało się, że chłopak wcale nie udawał uczucia, a Katniss… Początkowo była pewna, że z jej strony to tylko gra, jednak wiele się może zmienić w stosunku do danej osoby, jeśli przebywa się z nią w poczuciu tak wielkiego zagrożenia – to niewątpliwie łączy i Kat sama nie wie już co czuje. Do tego Gale chyba też nie jest jej obojętny… Wątek wyboru między jednym chłopakiem a drugim pojawia się chyba (nie jestem znawczynią) w każdym Young Adult, jednak tutaj nie jest on banalnym rozważaniem typu „A. jest taki słodki, a B. brutalny, ale za to cudownie całuje, kogo tu wybrać?”. Nie. Tu wybór Katniss jest, nazwę to wprost, wyborem politycznym. Niebezpiecznym wyborem między spokojem w państwie (czyli Peetą, bo tak chce władza), a pójściem za głosem serca i narażeniem na śmiertelne niebezpieczeństwo całego Dwunastego Dystryktu, a za nim – całego Panem. Niektórzy mieszkańcy widzą bowiem w dziewczynie zarzewie buntu, a kosogłos staje się symbolem walki… Tylko czy przewrót w państwie i dążenie do anarchii mogą w ogóle przynieść coś dobrego?

Byłam zdziwiona, że druga część okazała się jeszcze lepsza od pierwszej. Atmosfera jest tu gęsta, mroczna i dusząca, a poczucie zagrożenia wypływa z każdej kartki. Dostatecznie straszne było czytanie o dyktaturze w Panem podczas gdy ludzie z pokorą znosili swój los. Teraz unieśli głowy i władza każe ich bezlitośnie za każdy przejaw buntu. Czytanie dziejów mieszkańców fikcyjnego Panem jest jak wspominanie wszelkich państw totalitarnych, gdzie publiczne lincze i strzelanie ludziom w tył głowy za to, że powiedzieli coś niepasującego do polityki władców jest normą.

Czy możliwe jest ogólnokrajowe powstanie i jaką rolę odegra w nim Katniss Everdeen? Ja już pochłaniam trzecią część, by dowiedzieć się jak zakończy się świetna trylogia Suzanne Collins.

Ocena: 5/6
©tanayah czyta
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Co prawda ocena już po przeczytaniu kontynuacji, ale to zdecydowanie najlepsza część serii.

 • Awatar

  Chyba najciekawsza cześć z całej serii. Katniss i Peeta jako triumfatorzy wyruszają by odwiedzić dystrykty, musza rozeznać sie co tak naprawdę ich łączy i dojść do siebie po traumie areny. Niesamowity zwrot akcji, kolejna arena oraz walka o przetrwanie oraz pytanie czy triumfatorzy sa faktycznie tymi którzy zwyciężyli. Bardzo ciekawa książka i pamiętajcie czas leci Tik-Tak...

 • Awatar

  Jak "Igrzyska śmierci" wywołały przyjemny dreszczyk i chęć ciągu dalszego, to kontynuacja okazała się jeszcze lepsza. Więcej akcji, głębsze problemy, więcej niedopowiedzeń, ukryci sojusznicy, nie do końca wiadomo kto jest kim - to jest właśnie co coś, czego czasem bardzo potrzeba. Absolutnie najlepsza część cyklu.

 • Awatar

  Ostatnia część wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Moim zdaniem najgorsza z całej trylogii, ale i tak warta przeczytania.

Warto zerknąć