W pierścieniu ognia
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 1964472) Ilość stron (szacowana): 317

W pierścieniu ognia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Uwaga! E-book dostępny w różnych wydaniach.
Okładka, opis i nazwa wydawnictwa dotyczą jednego z nich.
E-book - polecana oferta: 28.08
Audiobook - najniższa cena: 23.32
wciąż za drogo?
32.40 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
28.08 zł
28.08 zł Lub 25.27 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
-27% 26.28 zł
28.06 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają...

W drugim tomie trylogii, W pierścieniu ognia Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty...

W pierścieniu ognia od Suzanne Collins możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ludziom zdarza się znaleźć w sytuacjach, z którymi nie umieją sobie poradzić, bo nie są odpowiednio przygotowani.
Długo i szczęśliwie żyje się tylko w bajkach.
Każda rewolucja zaczyna się od iskry.
Druga część trylogii, W pierścieniu ognia, zaczyna się tam, gdzie zakończyła się akcja w Igrzyskach śmierci. Głodowe Igrzyska skończyły się dla głównych bohaterów najlepiej, jak to w tym wypadku było możliwe. Dzięki spontanicznemu zachowaniu Katniss Kapituła była zmuszona wprowadzić bezprecedensowe wydarzenie – igrzyska wygrała zarówno ona, jak i Peeta. Wygrali jako drużyna! Nastolatkowie wracają w glorii i chwale do swoich bliskich. Przysługują im teraz dożywotnio wszelkie luksusy – zapasy jedzenia i nowoczesne, wygodne mieszkanie. Jednak to nie koniec koszmaru… Prezydent Snow nie nabrał się na sztuczki Kat i nie wierzy w jej miłość do Peety. Dziewczyna zostaje oskarżona o bunt, a mężczyzna grozi jej, że będzie ją miał na oku. Katniss ponownie musi stanąć do walki nie tylko o siebie, ale i o swoich bliskich – mamę, siostrę Prim, przyjaciela Gale’a i Peetę.
Co gorsza, jej życie osobiste również się bardzo komplikuje. Podczas Igrzysk strategią jej i Peety było udawanie miłości do siebie, co miało wzruszyć widzów i zapewnić im przetrwanie. Jednak okazało się, że chłopak wcale nie udawał uczucia, a Katniss… Początkowo była pewna, że z jej strony to tylko gra, jednak wiele się może zmienić w stosunku do danej osoby, jeśli przebywa się z nią w poczuciu tak wielkiego zagrożenia – to niewątpliwie łączy i Kat sama nie wie już co czuje. Do tego Gale chyba też nie jest jej obojętny… Wątek wyboru między jednym chłopakiem a drugim pojawia się chyba (nie jestem znawczynią) w każdym Young Adult, jednak tutaj nie jest on banalnym rozważaniem typu „A. jest taki słodki, a B. brutalny, ale za to cudownie całuje, kogo tu wybrać?”. Nie. Tu wybór Katniss jest, nazwę to wprost, wyborem politycznym. Niebezpiecznym wyborem między spokojem w państwie (czyli Peetą, bo tak chce władza), a pójściem za głosem serca i narażeniem na śmiertelne niebezpieczeństwo całego Dwunastego Dystryktu, a za nim – całego Panem. Niektórzy mieszkańcy widzą bowiem w dziewczynie zarzewie buntu, a kosogłos staje się symbolem walki… Tylko czy przewrót w państwie i dążenie do anarchii mogą w ogóle przynieść coś dobrego?

Byłam zdziwiona, że druga część okazała się jeszcze lepsza od pierwszej. Atmosfera jest tu gęsta, mroczna i dusząca, a poczucie zagrożenia wypływa z każdej kartki. Dostatecznie straszne było czytanie o dyktaturze w Panem podczas gdy ludzie z pokorą znosili swój los. Teraz unieśli głowy i władza każe ich bezlitośnie za każdy przejaw buntu. Czytanie dziejów mieszkańców fikcyjnego Panem jest jak wspominanie wszelkich państw totalitarnych, gdzie publiczne lincze i strzelanie ludziom w tył głowy za to, że powiedzieli coś niepasującego do polityki władców jest normą.

Czy możliwe jest ogólnokrajowe powstanie i jaką rolę odegra w nim Katniss Everdeen? Ja już pochłaniam trzecią część, by dowiedzieć się jak zakończy się świetna trylogia Suzanne Collins.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©tanayah czyta
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Co prawda ocena już po przeczytaniu kontynuacji, ale to zdecydowanie najlepsza część serii.

 • Awatar

  Chyba najciekawsza cześć z całej serii. Katniss i Peeta jako triumfatorzy wyruszają by odwiedzić dystrykty, musza rozeznać sie co tak naprawdę ich łączy i dojść do siebie po traumie areny. Niesamowity zwrot akcji, kolejna arena oraz walka o przetrwanie oraz pytanie czy triumfatorzy sa faktycznie tymi którzy zwyciężyli. Bardzo ciekawa książka i pamiętajcie czas leci Tik-Tak...

 • Awatar

  Jak "Igrzyska śmierci" wywołały przyjemny dreszczyk i chęć ciągu dalszego, to kontynuacja okazała się jeszcze lepsza. Więcej akcji, głębsze problemy, więcej niedopowiedzeń, ukryci sojusznicy, nie do końca wiadomo kto jest kim - to jest właśnie co coś, czego czasem bardzo potrzeba. Absolutnie najlepsza część cyklu.

 • Awatar

  Ostatnia część wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Moim zdaniem najgorsza z całej trylogii, ale i tak warta przeczytania.

Warto zerknąć