Fashion Victim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 2.75 / 5.00
liczba ocen: 78
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-44% 17.60 zł
31.99 zł
22.13 zł
27.19 zł
27.19 zł
Pozostałe księgarnie
-24% 18.06 zł
27.17 zł
28.47 zł
28.79 zł
30.39 zł
30.39 zł
31.99 zł
31.99 zł
Opis:

Świat mody i celebrytów, piękna i potwornej szpetoty, rywalizacji i nienawiści, która nie zawaha się przed niczym. Sophie Kent, reporterka londyńskiej gazety, bada sprawę morderstwa młodej modelki. Z każdym nowym tropem ryzykuje coraz więcej, ale nie wycofa się z wędrówki przez gąszcz mrocznych sekretów, bo sama ma do spłacenia pewien wyjątkowo obciążający dług...

Najmodniejszy thriller sezonu! Kiedy Sophie Kent złapie trop, nie wypuści go z rąk!
„Fashion Victim” to pasjonujący kryminał autorstwa amerykańskiej dziennikarki Carrie Jackson, którego akcja obraca się wokół świata mody. Sophie Kent, reporterka londyńskiej gazety, bada sprawę morderstwa młodej modelki, która przyjechała do stolicy Wielkiej Brytanii w pogoni za lepszym życiem. Śledztwo okazuje się bardzo ryzykowne, lecz młoda dziennikarka traktuje je jako wyzwanie i odskocznię od problemów osobistych. Bowiem Sophie wciąż nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią młodszego brata, za którą czuje się odpowiedzialna.
Sophie prowadzi Czytelników przez świat mody i blichtru, odsłaniając sekrety skrywane pod błyszczącą otoczką pozorów.
„Fashion Victim” to idealna lektura zarówno dla fanów gatunku, jak i mody. W tej książce znajdziemy wszystko, czego wymaga dobry kryminał: wiarygodne postaci, przemyślaną fabułę, niezwykłą atmosferę tajemnicy.

Recenzje blogerów
Sophie Kent jest dziennikarką z "The London Herald". Kilka dni przed tragicznymi wydarzeniami, przez przypadek, poznaje młodziutką modelkę Natalię - dziewczynę rosyjskiego pochodzenia. Od dziewczyny aż emanuje strach. Młoda, sama w obcym mieście pełnym niebezpieczeństw. Okazuje się, że była ofiarą przemocy i została zamordowana - niewykluczone, że powodem jej zgonu był fakt, że nie trzymała buzi na kłódkę, chcąc ukrócić bestialstwo swoich oprawców. Gdy policji i dziennikarzom wydaje się, że to już koniec morderstw - nic bardziej mylnego - giną kolejne modelki, zagrożonych jest wiele osób. Sophie Kent bierze na siebie tę sprawę i nie spocznie dopóki nie wyda barbarzyńców policji. Ale czy Sophie uda się przeżyć? Czy będzie w stanie doprowadzić sprawę do końca i uratować kolejne młode dziewczyny?

Dawno nie czytałam takiego thrillera jak Fashion victim. Tak dobrego, o misternie skonstruowanej fabule i trzymającego w napięciu do ostatniej strony. Przy okazji o ciekawej tematyce, po którą do tej pory sięgałam rzadko lub wcale. W swojej książce Corrie Jackson obnaża nie tylko smaczki i trudy pracy dziennikarza, ale i w sposób doskonały, wręcz przerażająco rzeczywisty, pokazuje tę mroczną stronę świata mody. To nie tylko piękne stroje, sława, bogactwo, ale i życie pełne wyrzeczeń i trosk. Jednak to nie jest w tym wszystkim najgorsze. W tej książce modelki nie martwią się tylko o zbędne centymetry, ale boją się o własne życie. Grasujący morderca nie da za wygraną. Co jest jego celem? Dlaczego zabija?

Wydarzenia relacjonowane są z perspektywy Sophie Kent, co pozwala na wczucie się w jej sytuację i poczucie się jak rasowy dziennikarz. W powieści można odnaleźć również kilka wstawek z perspektywy mordercy. Uwielbiam takie zabiegi - z reguły dodają książce charakteru. Tutaj było ich niewiele. Myślę, że mogłoby być ich więcej. Może książka byłaby bardziej przerażająca? Choć i bez tego nie brak jej niepokoju i brutalnych opisów.

Nie wierzę, że Fashion victim jest debiutem. To książka, do której nie sposób się przyczepić. Wszystko jest tu zaplanowane i dobrze przemyślane. Akcja choć wartka, to nie na tyle, by skończyć książkę na 150 stronie, bo do opowiedzenia nie byłoby już wiele, ale też nie tak powolna, by zanudzić. Trzyma w niepewności do ostatnich stron. Nie sposób jest się domyśleć, kto morduje. A chyba to cenimy w thrillerach i kryminałach najbardziej. Dlatego musicie przeczytać Fashion victim. Wierzę, że będzie jednym z lepszych thrillerów 2018 roku, choć ten dopiero się rozpoczął i jeszcze wiele premier przed nami. Książką jestem zachwycona i nie mogę doczekać się dalszych "przygód" Sophie Kent. Mam nadzieję, że pojawią się w moich rękach jak najszybciej.

Ocena: 5/6
©Książkomaniacy Recenzje
Modelka zawsze musi się dobrze prezentować. Modelka musi być piękna. Modelka musi mieć dobrą opinię. Musi unikać skandali. Uśmiechać się. Dbać o siebie i swój wizerunek. Trzymać dietę, ograniczać się, wysypiać, słuchać innych, stojących nad nią. To życie pełne ograniczeń, bo modelki są niczym towar, który jak się zużyje, zostaje zastąpiony nowym. Dlaczego więc tyle dziewczyn marzy, żeby zostać modelkami? Dla sławy? Dla miejsca na billboardach? A może wcale nie jest tak tragicznie? Może to tylko ta zła strona medalu, przesadzona, kłamliwie ukształtowana przez opinię społeczną… Choć w powieści Corrie Jackson wygląda to właśnie w ten sposób. A nawet w gorszy.

Ciekawym zagraniem było umieszczenie w roli głównego detektywa reporterki londyńskiej gazety. Choć gdyby bliżej się przyjrzeć tej powieści i poddać ją konkretnej analizie, to jednak wydaje się to być momentami absurdalne. Wiem, że dziennikarze mają swoje sposoby, aby przekonać innych do mówienia, wręcz spowiadania się, ale chyba Sophie Kent przychodziło wszystko zbyt łatwo. Chętnie widziałabym ją w nieco cięższych sytuacjach, bardziej wymagających, choć trzeba przyznać, że w punkcie kulminacyjnym znalazła się w naprawdę kiepskiej sytuacji. Kent bada sprawę morderstwa młodej modelki, która liczyła na to, że w Londynie czeka ją lepsze życie. Nie trwało ono jednak zbyt długo… I choć śledztwo jest niebezpieczne, momentami to stąpanie po bardzo kruchym lodzie, Sophie traktuje to jako odskocznię od swoich problemów. Szalona kobieta!

Sophie stopniowo wchodzi do świata mody, rozmawia z modelkami, agentami, fotografami – ze wszystkimi, którzy znali ofiarę albo chociaż ją kojarzyli. Natrafia na niejednoznaczne ślady, a odkrycie prawdziwego sprawcy nie jest taką łatwą rzeczą, nawet dla czytelnika. Corrie Jackson w bardzo dosadny sposób zaprezentowała życie w tym świecie, świetnie opisała panujące tam zasady, relacje, nawet w pewnym sensie hierarchię. Ukazała, kto ma najwięcej do powiedzenia i naprawdę można zauważyć tutaj to, że z jednej strony młode modelki żyją w luksusie, jednak jest to okupione ciężką pracą. Jedno potknięcie może kosztować każdą z nich zaprzepaszczenie całej kariery. Pojawiają się spiski i intrygi, seksualne afery, zazdrość i zawiść.

Sophie Kent zdecydowanie musi pokazywać pazurki na każdym kroku. Musi walczyć o swoje, musi zrobić dobry artykuł, znaleźć porządną aferę. Wbrew pozorom nawet świat prasy bywa okrutny, w nim też trzeba zadbać o swoje miejsce i swój autorytet. Bywa zadziorna i uparta, ale wychodzi jej to tylko na plus. Jest całkiem pozytywną bohaterką, która z łatwością zyskuje sympatię czytelnika, choć niektórym jej zachowanie może się wydać irytujące. Nie powiem, żeby była to moja ulubiona dziennikarka, ale mimo wszystko z ciekawością śledziłam jej poczynania. Doskonałą rzeczą jest to, że sama autorka pracowała niegdyś jako dziennikarka, pisała o świecie mody, dlatego jej powieść wypada bardzo autentycznie. Zna ten świat jak własną kieszeń, dzięki czemu świetnie odwzorowała go w swojej książce.

Fashion Victim czyta się bardzo przyjemnie. Styl Jackson nie pozostawia wiele do życzenia, z jednej strony jest bardzo lekki i przystępny, ale jednak nie brakuje w nim konkretnego podejścia do sprawy. Kiedy wymagana jest dosadność, to się pojawia, podobnie jak cięty i mocny język. Autorka porusza trudne, bardzo kontrowersyjne tematy. Modelki są szantażowane, Ci, którzy mają pieniądze, myślą, że mogą rządzić innymi, afery seksualne są na porządku dziennym, podobnie jak i wiele innych skandali. Okazuje się jednak, że ostateczne rozwiązanie sprawy morderstwa jest niesamowicie zaskakujące. Przyznam szczerze, że ani przez jeden moment moje myśli nie skierowały się w takim kierunku, w jaki poszła Jackson.

Debiutancka powieść Corrie Jackson wypada naprawdę nie najgorzej. To przyzwoity kryminał, z dobrze wykreowaną bohaterką i przemyślaną fabułą, który momentalnie wciąga do tego brutalnego, choć na pozór urzekającego świata mody. Pokazuje go od tej mrocznej strony, bez zbędnych upiększeń. Jest to książka, z którą z pewnością można dobrze spędzić czas, bez poczucia jego zmarnowania.

Ocena: 4+/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć