Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.44 / 5.00
liczba ocen: 16
Ilość stron (szacowana): 584
najlepsza cena! w tym tygodniu
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
38.25 zł
47.90 złpremium: 28.74 zł
47.90 zł
47.90 zł
Pozostałe księgarnie
38.32 zł
39.76 zł
39.90 zł
40.05 zł
40.07 zł
43.11 zł
43.50 zł
47.90 zł
Opis:

Arystokratyczne mariaże, pałace, afery, misje specjalne. Pasjonująca opowieść o rodzie, który trząsł Rzeczpospolitą Obojga Narodów i który miał wielki wpływ na dalsze losy Polski. Zajrzyjcie do świata przepychu, skandali i ogromnych majątków ziemskich, gdzie nazwisko znaczy więcej, niż może się wydawać!

Radziwiłłowie, ród opisywany w Sienkiewiczowskiej Trylogii, przedstawiany w wielu filmach i serialach historycznych. Jednak niewiele osób wie, że jego przedstawiciele uczestniczyli w wielu ważnych wydarzeniach w czasach nam bliższych. To dzięki interwencji Janusza Radziwiłła zwolniono Józefa Piłsudskiego z Magdeburga, a jego rozmowa z Göringiem przyczyniła się do uwolnienia profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stanisław Radziwiłł jako delegat Polskiego Czerwonego Krzyża zabiegał o zbadanie okoliczności mordu katyńskiego, a po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych brał udział w kampanii prezydenckiej swojego szwagra Johna Fitzgeralda Kennedy’ego.
Radziwiłłowie byli obywatelami świata w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Swoje majątki, pałace, domy posiadali w Polsce, Rosji, Niemczech, Francji, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Byli przyjaciółmi królów, cesarzy, carów i prezydentów, a fakt, że stali się rodziną związaną z pruskim domem panującym, miał swoje znaczenie aż do czasów II wojny światowej. W książce czytelnik znajdzie zarówno postacie piękne, szlachetne, ale nie brakuje też szaleńców, utracjuszy i skandalistów. W opowieściach o Radziwiłłach znajdziemy paradoksy związane z wyborem tożsamości narodowej, polityczne wolty, skandale obyczajowe, wzloty i upadki.

Recenzje blogerów
Książka, napisana przez Witolda Banacha – historyka, autora opowiadań science-fiction, to pozycja łącząca w sobie rzetelną wiedzę z ciekawym sposobem przekazywania informacji.

Ród Radziwiłłów był jednym z najpotężniejszych rodów dawnej Rzeczpospolitej. Członkowie tej szacownej familii pełnili ważne stanowiska u boku królów, zarządzali ogromnymi dobrami będącymi w posiadaniu rodziny. Jednak, jak o w każdej rodzinie, zdążały się, i u nich „czarne owce”. Jednak nie można zaprzeczyć temu, że członkowie rodu zapisali się na kartach historii Polski również czynami godnymi pochwały.

Opowieść o Radziwiłłach, pióra Witolda Banacha, wprowadza nas nie tylko w świat wielkiej polityki, ogromnych pieniędzy oraz władzy, ale też w świat ludzi, którymi targały emocje i pragnienia, których nie ominęły nieszczęścia i szczęśliwe chwile.
Przyznam się szczerze, że dosłownie „połknęłam" tę książkę. Choć, może wydawać się ona trudna i nudna, to wcale taka nie jest.

Ocena: 6/6
©Domowa Księgarnia
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć