Miłość w kolorze bieli
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.83 / 5.00
liczba ocen: 20
Ilość stron (szacowana): 323
cena polecana: 16.80
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.90 zł
16.80 zł
21.97 zł
22.32 zł
23.72 zł
Pozostałe księgarnie
16.74 zł
18.41 zł
21.96 zł
22.32 zł
22.32 zł
23.36 zł
23.44 zł
25.11 zł
26.51 zł
27.90 zł
Opis:

Druga, po „Kąciku zagubionych serc”, część humorystycznej serii obyczajowej pióra Magdaleny Trubowicz. Dla kogo zabiją dzwony kościelne? Salon sukien ślubnych „Embarras” to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To właśnie tu przeplatają się radości i smutki przyszłych panien młodych, co przyprawia o niejeden ból głowy jego właścicielki: Laurę, Elę i Kaję, które prowadzą rodzinny biznes.

Do salonu przychodzi właścicielka biura matrymonialnego „Kupidyn w spódnicy”, Wanda, w towarzystwie Barbary – narzeczonej swojego byłego męża. Mają wspólnie wybrać suknię dla Barbary, która szykuje się do ślubu. Sprawa może wydawać się dziwna, ale tylko na pierwszy rzut oka, „Embarras” gości bowiem tylko osobliwych klientów. Oprócz nich w pobliżu uroczych bohaterek kręcą się różni, szczerze zainteresowani nimi kawalerowie.
„Miłość w kolorze bieli” to druga część humorystycznej serii obyczajowej, która nie szczędzi czytelnikowi uśmiechów i wzruszeń.

Recenzje blogerów
Podobno każda z kobiet marzy o tym jednym, najważniejszym w życiu dniu, w którym przekroczy próg kościoła w wymarzonej, idealnej sukni. Tylko tyle, że ten ideał dla każdej oznacza co innego. Śnieżnobiała lub delikatnie kremowa, obszerna z masą tiulu lub perfekcyjnie dopasowana, bogato zdobiona bądź skromna... Ile kobiet, tyle i pomysłów na tę jedną jedyną kreację, a ich oczekiwaniom nieustannie próbuje sprostać nietypowy salon sukien ślubnych, "Embarras". Miejsce prowadzone z ogromnym sercem przez trzy spokrewnione ze sobą kobiety, Kaję, Elę oraz Laurę, w którym wszystkie klientki traktowane są w indywidualny, wręcz nienaganny sposób. Jednakże "Embarras" to coś więcej, niż tylko zwykłe pomieszczenie wypełnione masą pięknych, różnorodnych sukien i dodatków. To przede wszystkim pełni pasji ludzie, którzy tworzą ten ciepły, niepowtarzalny klimat i niesamowite historie osób odwiedzających ten salon. Wzruszające, zabawne, szczere. Czy kobiety będą w stanie sprostać wymaganiom wszystkich swoich klientek? Czy każda z nich znajdzie wśród masy tkanin swój ideał?

Przeznaczenie jest jednym z najmniej zrozumiałych zjawisk doświadczanych przez ludzi. Już w czasach starożytnych filozofowie próbowali udowodnić, że losy wielkich tego świata nie są powodowane działalnością drugiego człowieka, lecz przeznaczeniem. Czymś nienamacalnym, a jednak tak nam bliskim.


Miłość w kolorze bieli jest to już drugi tom cyklu Kupidyn w spódnicy. Z góry zaznaczę jednak, że spokojnie możecie sięgnąć po tę pozycję nawet jeśli nie czytaliście poprzedniego tomu, gdyż dotyczy ona całkowicie innych bohaterów. W części tej autorka zdecydowała się na narrację trzecioosobową. I muszę przyznać, że mimo iż jestem zwolenniczką pierwszoosobowej, w tym przypadku, przy tak dużej ilości głównych bohaterów, był to z pewnością dobry wybór. A jeżeli już o postaciach mowa...

Główne bohaterki to niezwykle barwne i charakterystyczne kobiety. Każda z nich reprezentuje inne pokolenie, dlatego też możecie domyślić się, w jak wielu kwestiach ich zdanie jest całkowicie ze sobą sprzeczne. Zarówno w sprawach dotyczących prowadzonego przez nie salonu, jak i ich życiowych wyborów. Laura, najstarsza i najbardziej doświadczona z nich, jest dojrzałą kobietą z jasno określonymi zasadami, których stara się konsekwentnie trzymać w każdej sytuacji. Mimo zasłużonego wieku, w którym spokojnie mogłaby już przejść na emeryturę, wciąż pracuje w salonie, gdyż zwyczajnie nie wyobraża sobie życia bez "Embarrasu", który jest dla niej drugim domem. Ela, jej córka, jest samotną matką, która nie odnalazła szczęścia w miłości. Lekko roztrzepana, nie umiejąca trzymać języka za zębami, mimo iż momentami wymaga tego od niej sytuacja, wręcz rozbrajająca w swojej szczerości. No i Kaja, najmłodsza z nich, córka Eli, która swoją kreatywnością coraz częściej wprowadza do salonu powiew młodzieńczej świeżości. Kaja, to dziewczyna dopiero szukająca swojej dalszej drogi, stająca przed trudną decyzją wyboru studiów, jak i coraz mocniej zastanawiająca się nad dalszym sensem jej pięcioletniego związku z Mirkiem, z którym ostatnio coraz więcej ją dzieli niż łączy. Na pozór wydaje się, że tak różne charaktery nie będą w stanie ze sobą współpracować. Jednak ta wybuchowa mieszanka temperamentów i osobowości sprawia, że razem tworzą niepowtarzalną całość. Całość, której nie da się niczym zastąpić.

Styl autorki pozostał bez zmian, jest lekki, przejrzysty i przyjemny w odbiorze. Ponadto, w pozycji tej nie trzeba czekać zbyt długo na rozwój wydarzeń, gdyż niemal od pierwszych stron akcja nabiera sporego tempa i utrzymuje je aż do ostatniej kartki. Miłość w kolorze bieli to książka, której przeczytanie zajęło mi zaledwie jeden wieczór - kiedy już zaczęłam, po prostu nie mogłam oderwać się od dalszych losów bohaterów.

Przyznam, że nie jest to pozycja wypełniona zawiłymi i skomplikowanymi wątkami, jednak sama fabuła jest czymś zdecydowanie nietypowym. W dodatku ciepło, którym emanuje i ta ogromna dawka dobrego humoru sprawiają, że niezwykle rozluźnia i na kilka godzin odrywa czytelnika od otaczającej go rzeczywistości. Jeżeli macie gorszy dzień, Miłość w kolorze bieli sprawdzi się idealnie, gwarantuję Wam, że niejeden raz (jak ja) będziecie się szeroko uśmiechać do kartek papieru. Ponadto książka ta ukazuje, jak ważne jest, byśmy niezależnie od naszego wieku, nie bali się walczyć o szczęście. O szczęście, które czasami jest tuż obok nas, a po które nie sięgamy ze względu na opinię innych, czy też strach przed niepowodzeniem. Podsumowując, jeżeli lubicie lekkie, niezobowiązujące historie, wypełnione pozytywną energią i rozbrajającymi dialogami, ta pozycja z pewnością się Wam spodoba!

Ocena: 5/6
©Ver.reads
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć