ebook Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 855)

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 22.37
Audiobook - najniższa cena: 30.03
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
26.90 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
22.37 zł Lub 20.13 zł
25.29 zł 10 zł na konto
26.90 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
-7% 22.36 zł
22.87 zł
22.87 zł
24.24 zł
24.50 zł
26.90 zł
26.90 zł
26.90 zł
Inne proponowane

Niezwykle osobista książka Reginy Brett, autorki bestsellerów „Bóg nigdy nie mruga”, „Jesteś cudem”, „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” i „Twój dziennik”. „Ta książka nie jest dla każdego. Napisałam ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste” – Autorka

„No dobrze, wygląda na to, że ta książka jest dla każdego.
Głodna miłości – tak czułam się przez wiele lat mojego życia. I wiem, że nie jestem w tym odosobniona. Przeżyłam wiele trudnych chwil. Dziś potrafię spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym z moich doświadczeń. Gdybym mogła wybierać z menu życia, nigdy nie zdecydowałabym się na większość sytuacji, które mi się przytrafiły – a mimo to żadnej nie żałuję. Każde doznanie i każdy związek uczyniły mnie tą osobą, którą jestem. Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że kocham ją całym sercem.
Pragnę, żebyś i ty ze wszystkich sił pokochał siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi” – REGINA BRETT

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół od Regina Brett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Goniąc za tym, czego pragniesz, możesz stracić to, czego potrzebujesz.
Trudne relacje rodzinne, molestowanie, dwa gwałty, a w końcu choroba nowotworowa nie zabiły ducha walki w autorce bestsellerów Reginie Brett. Trudne doświadczenia stały się dla niej swego rodzaju błogosławieństwem – pozwoliły docenić cud, jakim jest życie. Regina Brett przekazała polskim czytelnikom kolejnych 50 niezwykłych lekcji, zebranych i wydanych pod tytułem Kochaj.

Jeśli ktoś z Was już wcześniej sięgnął po książki Reginy Brett, wie czego się spodziewać po Kochaj. To zbiór pięćdziesięciu felietonów, w których autorka odwołuje się do własnych, często traumatycznych doświadczeń, ale też opisuje historie ludzi, których miała okazję poznać. Każdy tekst niesie przesłanie, jest czymś w rodzaju lekcji życia.

Kochaj to zbiór wskazówek, jak poradzić sobie z „głodem miłości”, będącym efektem odrzucenia i niskiego poczucia własnej wartości. To także opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych i próbie ich naprawienia, o walce z rakiem i budowaniu związków.

Lekkie pióro, uniwersalność poruszanych tematów i długość felietonów Brett (czytelnik nie zdąży się znudzić), sprawiają, że książkę czyta się znakomicie. Nie oznacza to jednak, że jest to lektura dla każdego (choć taki wniosek można wysnuć po przeczytaniu opisu na okładce). Mam wrażenie, że wymaga ona od potencjalnego odbiorcy pewnego rodzaju wrażliwości.

Nie chcę być brutalna, ale prawda jest taka, że wielu ludzi tego typu publikacje uważa za mało lub wręcz bezwartościowe. Mimo to, poruszają one tłumy. Choć wydaje się, że we współczesnym świecie panuje powszechna znieczulica, okazuje się, że płynący z głębi serca, oparty na ludzkim doświadczeniu, prosty przekaz trafił do milionów osób na całym świecie, stając się źródłem motywacji i inspiracji, a sam proces lektury wielokrotnie stał się impulsem do dokonania zmian w życiu.

Przeczytałam wszystkie, wydane do tej pory w języku polskim, książki autorstwa Reginy Brett. Z każdej z nich „wzięłam” coś dla siebie. Przyznaję, że książka Kochaj nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, jak te poprzednie, ale też zdaję sobie doskonale sprawę, że takie publikacje pełnią określoną funkcję – mają pocieszać, motywować, skłaniać do refleksji. To się udaje, gdy trafimy na nie we właściwym momencie życia, gdy sami jesteśmy gotowi na zmiany. Widocznie ja potrzebuję jeszcze trochę czasu, by „pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół”. Niemniej jednak – polecam.

Ocena: 4/6
©Okiem Wariatki
Jakiś czas temu okazało się, że nie należę do osób, które z zapartym tchem czytają poradniki wspierające rozwój fizyczny czy duchowy. Jednych i drugich nie brakuje na księgarnianych półkach. Różni autorzy i wydawnictwa prześcigają się w dostarczaniu nam życiowych mądrości, słów wsparcia i nieocenionych porad. I nie ma w tym nic złego, nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciw temu, żeby ktoś, często bardziej doświadczony ode mnie, pomagał mi w dokonaniu odpowiedniego wyboru partnera lub pracy, w zrozumieniu tego, co niezrozumiałe, czy odnalezieniu najlepszej drogi do szczęścia. Taka jest przecież ich rola. Poradniki mają wspierać i pomagać w wyborze. Mistrzynią książek, które pomagają innym ludziom odnaleźć siebie, albo żyć w zgodzie z samym sobą jest autorka bestsellerowych zbiorów felietonów - Regina Brett.
Na swoim koncie ma już takie tytuły jak: Bóg nigdy nie mruga, Jesteś cudem czy Bóg zawsze znajdzie ci pracę. Każda z książek autorki z Cleveland została przetłumaczona na wiele języków, zdobyła prestiżowe nagrody i skradła serca wielbicieli - czytelników z całego świata. Fenomen popularności książek Reginy Brett może onieśmielać, ale może też wzbudzać zaufanie. Wspomniałam, że nie należę do osób, które zaczytują się w życiowych poradnikach, choć zdarza mi się po nie sięgać okazyjnie. Jeśli chodzi o książki Reginy Brett czytałam kilka z nich, ale dopiero najnowsza pozycja w jej dorobku, czyli Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół sprawiła, że autorka tekstów w niej zawartych stała mi się bliska.

Było to możliwe za sprawą wyjątkowo osobistej narracji - Regina Brett opowiedziała bowiem o sobie, swoich lękach, życiu z chorobą, smutkach i radościach przeżywanych na co dzień. Na pozór - nic nowego, ponieważ autorka znana jest z tego, że pisze w bezpośredni sposób i szybko znajduje kontakt z czytelnikami. Czytając jej książki ma się wrażenie, że jest to zapis rozmów z jakąś bliższą znajomą, która postanowiła podzielić się z nami swoimi przeżyciami. W najnowszym zbiorze felietonów pt. Kochaj Regina staje się jeszcze bliższą przyjaciółką, ponieważ czuje i myśli to samo, co każdy z nas. Niezależnie od tego, czy rozstaje się ze swoim partnerem, czy traci bliskich z powodu raka, czy może sama tak bardzo boi się konsekwencji choroby, bo nie potrafi kochać samej siebie. Co ważne, polscy czytelnicy znajdą w książce wiele ciepłych słów skierowanych właśnie do nich, Regina Brett dziękuje im za codzienne inspiracje, które pozwalają jej wciąż pisać swoje felietony. Może właśnie dlatego tę książkę czyta się tak dobrze.

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół to zbiór różnych historii, które zostały przeznaczone dla wszystkich przeżywających różne zawirowania życiowe, zawody miłosne, poszukujących szczęścia, zranionych przez innych lub tych, którzy starają się pomagać każdemu kosztem własnego życia. Regina Brett podzieliła się osobistymi wspomnieniami, trudnymi doświadczeniami, których początki sięgają dzieciństwa i wczesnej młodości. Opowiedziała nam również o tym, jak pokochała siebie i innych, jak otworzyła swoje serce na miłość, która może przyjść do nas całkiem niespodziewanie. Bez względu na to, na jakim jesteśmy etapie w swoim życiu, jakie mamy doświadczenia i co nam się przytrafiło, wśród pięćdziesięciu lekcji możemy odnaleźć choć jedną, która będzie zgodna z naszymi przeżyciami. Już wcześniej, w innych książkach, Regina Brett dzieliła się swoimi osobistymi doświadczeniami, ale w najnowszej osobista perspektywa sprawia, że ta opowieść staje się naprawdę bliska przeżyciom czytelników.

W świecie, w którym wielu ludzi boi się powiedzieć "kocham cię", ponieważ uważa to za puste słowa, albo wręcz przeciwnie, za poważną oznakę zobowiązań na przyszłość, książka o tym, jaką niezwykłą bronią może okazać się miłość stanowi przykład na to, czego najbardziej potrzebujemy w naszym życiu.
Miłość, trzymanie się chwili obecnej, szanowanie innych, życzliwość, radość życia to tylko niektóre z obietnic, które warto złożyć sobie i innym ludziom, żeby żyć w poczuciu spełnienia i szczęścia. W najnowszej książce Regina Brett zawarła także, jakże ważny ostatnio w wielu publikacjach, aspekt życia, w którym bardzo ważne jest piękno codzienności. Opowiedziała o tym, jak próbuje dbać o siebie, nagradzać się drobiazgami, chwilami, doznaniami. Jest tu miejsce na ulubioną muzykę, działania kreatywne, bliskość z przyrodą, czytanie książek itp. To wszystko, co sprawia, że poprawi nam się humor, co sprawi nam przyjemność. Bo, jak twierdzi Regina Brett:

Dbanie o siebie to nasz święty obowiązek

A nasze ciało zawsze potrafi nam powiedzieć o tym, czego mu najbardziej brakuje, choć nie każdy z nas dopuszcza je do głosu. Autorka pięćdziesięciu lekcji związanych z miłością umiejętnie łączy kwestie ciała i ducha. Mówi o tym, że każdy może spróbować żyć lepiej, o ile pozwoli sobie na zmiany, pozbędzie się wszystkiego, co nam przeszkadza w zorganizowaniu siebie na nowo.

Książka Reginy Brett Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół to wyjątkowa kolekcja refleksji o życiu, które każdy z nas ma prawo przeżywać po swojemu. Bo to jest nasze życie, z jego dobrymi i złymi stronami. Dlatego warto przeżyć je z miłością.

Ocena: 4+/6
©Wasilka - Słowa jak marzenia
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Postanowiłam zdusić w sobie głód miłości, a potem przez całe życie tęskniłam za uczuciem, z którego zrezygnowałam. Chciałam się uchronić przed kolejnymi ranami - ale gdy zamykamy serce, żeby nie dopuścić do siebie bólu, odgradzamy się też od miłości, a cierpienie rozrasta się w naszym wnętrzu niczym bluszcz."
  "Uzależnienie od miłości, albo relacja o charakterze uzależniającym oznaczają, że poświęcamy partnerowi zbyt dużo czasu i uwagi, przypisując mu wyższą wartość niż sobie. Towarzyszą temu nierealistyczne oczekiwania bezwarunkowych pozytywnych wzmocnień i żądanie, żeby partner ignorował własne problemy."
  "ten, kto obudzi się pierwszy, dotyka czule partnera. To może być lekka pieszczota. Dłoń na ramieniu. Delikatny pocałunek.
  Przed wyjściem z domu przytulajcie się przez pięć sekund - w łóżku,przy śniadaniu lub w drzwiach.
  Dzwońcie do siebie w ciągu dnia. SMS nie wystarczy. Chodzi o to, żeby usłyszeć ukochany głos. Nie rozmawiajcie o rachunkach, planach oraz dzieciach. Powiedzcie sobie po prostu "kocham Cię".
  Kończcie każdy dzień dziesięciosekundowym pocałunkiem. Wydaje się, że to niedługo - dopóki nie spróbujecie. Wow. Ten pocałunek może, ale nie musi, być wstępem do dalszej części wieczoru."
  Przed zaśnięciem zapytajcie się nawzajem: "Co było najmilszym momentem tego dnia?", "Co okazało się najtrudniejsze?". Żadnych ocen. Żadnych rad. Czyste słuchanie."
  "Przytul się do Niego i powiedz Mu, że cię zawiódł i zranił, więc jesteś na Niego zła, ale nadal Go kochasz."
  "Boże postaw na mojej ścieżce kogoś, komu mogę pomóc albo kto może pomóc mnie. Decyzję pozostawiam Tobie."

Warto zerknąć