Cudowny chłopak
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.45 / 5.00
liczba ocen: 339946
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
30.50 złpremium: 18.30 zł
24.40 zł
25.52 zł
25.93 zł
30.50 zł
Pozostałe księgarnie
25.89 zł
25.91 zł
27.14 zł
27.15 zł
27.45 zł
27.50 zł
30.50 zł
30.50 zł
30.50 zł
30.50 zł
Opis:

Dla jednych – błyskotliwy, dowcipny, kochany. Dla innych – szkaradny, odpychający, nie do zaakceptowania. Opowieść o chłopcu ze zmutowanym genem i jego perypetiach w szkole. Nr 1 bestsellerów NYT! Najlepsza książka amazon.com w 2012 r.! Najlepszy tytuł dziecięcy 2012 r. według: „School Library Journal”, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews” oraz „Booklist”. Już w kinach ekranizacja powieści z J. Roberts, O. Wilsonem oraz J. Tremblayem.

Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.
August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem, jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

CYTATY:
Odwaga. Dobroć. Przyjaźń. Charakter. To są cnoty, które określają nas, ludzi, i dzięki którym wkraczamy, czasem, na drogę ku wielkości.
Gdy człowieka się rodzi, dostaje los i tylko przypadek decyduje, czy jest to los wygrany, czy przegrany. Decyduje łut szczęścia.
Recenzje blogerów
Nie powiem wam, jak wyglądam. Cokolwiek sobie wyobrazicie, w rzeczywistości jest pewnie gorzej.

Augustus ma 10 lat. I na swoim koncie 27 operacji. Cierpi na dyzostozę żuchwowo-twarzową z połowicznym niedorozwojem twarzy. Jego rówieśnicy mają na tę dość skomplikowaną nazwę kilka synonimów – ogr, poparzony, potwór, trędowaty. Rodzina okryła Augustusa kloszem miłości i wyrozumiałości. Ale teraz Augustus idzie do szkoły. A dzieci potrafią być naprawdę bezwzględne...

Na tym świecie zawsze znajda się jakieś głupki, Augustusie. Ale moim zdaniem i zdaniem taty na ziemi jest więcej dobrych ludzi niż złych, a ludzie dobrzy troszczą się o innych i pilnują, żeby nie spotkało ich nic złego.

Już od pierwszych przeczytanych stron ma się ochotę po prostu wziąć tę książkę i przytulać.
Przepiękna historia o miłości, odwadze oraz potędze dobra i ludzkiej życzliwości.

Nie kocha się oczami. Kocha się sercem.

Jakie to dziwne, że człowiek przeżywa najgorszy wieczór w swoim życiu, a dla innych ludzi ten wieczór jest całkiem zwyczajny.

Wyjątkowość, niezwykłość, niezwyczajność tej książki polega właśnie na tym, że jest taka zwyczajna, taka normalna. Niebywałe, jak z kilku prostych słów można stworzyć zdanie z tak potężną dawką dobra i niewyobrażalną głębią. Cudowny chłopak jest przesiąknięty miłością.

Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat.

Nie warto czytać długaśnych rekomendacji, kwiecistych recenzji na temat Cudownego chłopaka. Ten czas lepiej przeznaczyć na czytanie Cudownego chłopaka. Warto mieć tę książkę na swojej półce, bo to perełka, do której się wraca. Warto. Bardzo warto...

Ocena: 6/6
©Tylko skończę rozdział
Jedni mogą sięgnąć po książkę – tak jak ja zrobiłam, drudzy pójdą do kina – tak jak dzieciaki z klasy mojego syna i jestem niemal przekonana, że nikt nie będzie zawiedziony i każdy powie – to była bardzo wzruszająca i wartościowa historia.

Wyobraźcie sobie, że macie dziesięć lat, zaczęliście naukę w nowej szkole, nikogo tam nie znacie i wyglądacie jak … W tym miejscu możecie sobie wyobrazić najgorsze epitety na swój temat, gdzie paskuda, czy brzydal, będzie tym najmniej okrutnym i bolesnym. Oprócz słownych zaczepek i obgadywania dochodzi jeszcze zachowanie. Czujecie się jak trędowaci, bo wszyscy myślą, że swoją aparycją możesz zarazić otoczenie. Witajcie w świecie Augusta!

Medyczny przypadek Augusta jest jak puszka Pandory. Genetyka obeszła się z nim okrutnie, przez co w swoim krótkim życiu przeszedł 27 operacji twarzy. To jest szala zła jego życia. Na drugiej szali - szali dobra - są tony miłości, wsparcia i wiary jego rodziców i siostry. Pierwszy i kolejne dni w szkole niebezpiecznie przechylają szalę w kierunku tej złej... Co wygra? Co przeważy? Jak poradzi sobie August? Czego nauczą się rówieśnicy i starsi koledzy i koleżanki? Ach, zapomniałam napisać – chłopak jest cudowny! Mądry, zabawny, koleżeński. Dzieci będę musiały pokonać niejedną barierę, żeby Go zobaczyć takim jaki jest naprawdę.

Historia Augusta jest naprawdę piękna i mądra. Opowiedziana jest z perspektywy kilku osób. Uczy tolerancji, poszanowania drugiego człowieka, pokazuje co jest w życiu ważne. Książka Palacio może być doskonałym przyczynkiem do rozmowy dzieci w szkole, czy też w domu. Tak, dorośli też mogą się wiele z niej nauczyć, choć myślę, że właśnie starsze dzieci i nastolatki są tutaj idealną grupą docelową.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć