ebook Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 22816) Ilość stron (szacowana): 268

Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Chciwość, korupcja, zimna kalkulacja i tajemnice, o których niewygodnie mówić. Książka, która ukazuje kulisy największego krachu finansowego naszych czasów.

Tylko niewtajemniczonym wydaje się, że kryzys na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych zaczął się jesienią 2008 roku. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że prawdziwy, cichy krach miał miejsce rok wcześniej: na rynkach derywatów powiązanych z obligacjami i hipotekami, gdzie wykorzystano mizerię finansową uboższych, zadłużonych warstw społeczeństwa amerykańskiego. Na rynkach, na które SEC nie ośmielała się czy też wolała nie zaglądać.
Wszystkich nas jednak nurtują pytania, na które nikt nie potrafił dać dotychczas satysfakcjonującej odpowiedzi. Czy ktoś rozumiał ryzyko leżące w założeniu nieustannego wzrostu cen nieruchomości, pomnażane dzień w dzień poprzez kreację tajemnych papierów wartościowych opartych na kredytach hipotecznych wątpliwej jakości? Czy ktoś zauważył, na co się zanosi? Czy ktoś spostrzegł w porę, że rynek nieruchomości staje się czarną dziurą i zarobił w ten sposób miliardy dolarów? Kim była ta garstka uparciuchów, których koledzy i współpracownicy zbywali lekceważącym określeniem „Kurczak Mały”?
„Wielki Szort. Mechanizm maszyny zagłady” to pierwszy dokument szczegółowo przedstawiający kulisy największego ogólnoświatowego kryzysu naszych czasów. Michael Lewis opowiada historię równie wciągającą i niezwykłą jak w swoich poprzednich bestsellerach, dowodząc po raz kolejny, że jest znakomitym, obdarzonym humorem kronikarzem naszych czasów.

„Porzućcie fikcję, odstawcie na półki horrory Kinga, Mastertona, Poego, Barkera, Herberta czy koontza. lubicie nie zasypiać ze strachu? «Wielki szort» napisany przez człowieka, który sam był elementem układu, a w słowach i brutalnych opisach nie przebiera, to gwarantuje” – „Forbes”

„Jeśli mielibyście przeczytać tylko jedną książkę o kryzysie 2008 roku, to zadbajcie, by był to Wielki szort” – „Rzeczpospolita”

Na podstawie książki powstał znakomity film „The Big Short” z gwiazdorską obsadą. Występują w nim m.in. Brad Pitt, Ryan Gosling, Christian Bale, Steve Carell.

 
 
Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady od Michael Lewis możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć