Hitler. Biografia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.80 / 5.00
liczba ocen: 5
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
79.90 zł
63.92 zł
66.31 zł
67.92 zł
75.90 zł
Pozostałe księgarnie
49.54 zł
59.93 zł
63.88 zł
67.12 zł
71.91 zł
74.31 zł
78.99 zł
79.90 zł
79.90 zł
Opis:

Tyran, psychopata, wykonawca „programu” ideologii rasowej czy charyzmatyczny wódz? Każde pokolenie kreśli inny wizerunek Hitlera, stawiając pytania o współodpowiedzialność Niemców za jego reżim. Peter Longerich, znany historyk nazizmu, w obszernej biografii ukazuje dyktatora III Rzeszy znacznie intensywniej, niż dotychczas sądzono, ingerującego w różne sfery polityki. To zupełnie nowe spojrzenie na rządy Hitlera i jego rolę w dziejach narodowego socjalizmu.

Peter Longerich stawia osobę Hitlera i jego poczynania w centrum dziejów narodowego socjalizmu. Polityka zagraniczna, operacje militarne, terror i masowe morderstwa, stosunek do Kościołów, sprawy kulturalne, a także codzienne życie Niemców – w każdej z tych dziedzin kierownicza aktywność Hitlera sięgała bardzo szczegółowych kwestii. Systematycznie rozbijał te struktury władzy, które stały mu na drodze, zamiast nich tworząc wodzowską dyktaturę – aż osiągnął władzę tak ogromną, że nie był już zdany na aprobatę społeczeństwa. Peter Longerich pokazuje, że za prawdziwe, wewnętrzne spoiwo III Rzeszy można uznać dopiero współdziałanie tych sił, które poruszały Hitlerem, z tymi, które on sam wprawił w ruch.

„Peter Longerich to jeden z najlepszych znawców Trzeciej Rzeszy i Holokaustu” – „Frankfurter Allgemeine Zeitung”

O Autorze:
PETER LONGERICH (ur. 1955) – profesor historii nowożytnej w college’u Royal Holloway, na Uniwersytecie Londyńskim, oraz założyciel tamtejszego Ośrodka Badań nad Holocaustem (Holocaust Research Centre). Ukończył Uniwersytet w Monachium, pracował w monachijskim Instytucie Historii Współczesnej (Institut für Zeitgeschichte), Instytucie Fritza Bauera we Frankfurcie nad Menem oraz w Centrum Studiów nad Holokaustem Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie (The Center or Advanced Holocaust Studies Holocaust Memorial Museum). Od roku 2013 pracuje na Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium. Cieszy się międzynarodową renomą jako wybitny znawca narodowego socjalizmu. Jest autorem licznych książek, m.in. monumentalnych biografii Heinricha Himmlera („Himmler. Buchalter śmierci”) i Josepha Goebbelsa („Goebbels. Apostoł diabła”).

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć