Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.12 / 5.00
liczba ocen: 171
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.99 zł
21.89 zł
23.09 zł
23.79 zł
26.59 zł
Pozostałe księgarnie
23.08 zł
25.19 zł
26.03 zł
26.59 zł
27.99 zł
27.99 zł
27.99 zł
27.99 zł
Opis:

Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. Historia o niezwykłej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Życie Jerzego Górskiego to scenariusz na kilka książek. Sięgnij po tę, którą autoryzował, i poczuj, jak to jest piąć się na szczyt tylko dzięki własnej determinacji i pomocy przyjaciół.

Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater tej książki podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu). Jerzy Górski, były narkoman i monarowiec, a jednocześnie legenda polskiego triathlonu, jest symbolem walki z własnymi słabościami. Jego życie to gotowy scenariusz na kilka książek. Sięgnij jednak po tę jedyną, którą autoryzował, i poczuj, jak to jest piąć się na sam szczyt tylko dzięki własnej determinacji i pomocy przyjaciół.
Historią Jerzego Górskiego zainteresował się również świat filmu. W 2017 roku do kin wszedł film fabularny pod tytułem „Najlepszy” reżysera znakomitych „Bogów”, Łukasza Palkowskiego, z gwiazdorską obsadą (Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Mateusz Kościukiewicz, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Janusz Gajos), który zachwycił recenzentów i zdobył aż pięć nagród podczas 42. Festiwalu.

Recenzje blogerów
Historia napisana przez życie, w którą trudno jest uwierzyć - tak można podsumować tę książkę, A jednak...Jerzy Górski, kiedyś uzależniony od tytoniu, alkoholu i narkotyków wszelakiej maści, podnosi się z granicy, która była ostatnim etapem do ostatecznego pożegnania się z życiem. Z uporem maniaka trafia do Monaru, gdzie otrzymuje twardą naukę życia. Odkrywa pasję sportową, dzięki której zwycięża najcięższą wojnę w swoim życiu - wojnę z własnymi demonami. Mało tego, dzięki uporowi trafia na zawody w triathlonie, Double Ironman w USA, które zwycięża.

Ta książka nie jest poradnikiem motywacyjnym. To świadectwo człowieka, który pokazuje w jakie bagno można wpaść. Widzimy człowieka, który jest na dnie, za działkę heroiny jest gotowy zrobić wszystko. Łukasz Grass nie ubiera historii w grzeczne słowa. Na podstawie rozmów w Górskim, z dostępnych materiałów i filmów archiwalnych tworzy opowieść, będącą przestrogą.
Górski urodził się w nieciekawych czasach. Nigdy nie miał lekko, nie spotkał na swojej drodze ludzi, którzy dadzą mu nadzieję i wsparcie.

Ta książka targa czytelnikiem, uderza w jego czule punkty, Trudno jest zrozumieć jednoznacznie jej moc i potęgę. Jest autentyczna, prawdziwa i daje czytelnikowi bodźce do zmiany myślenia. Biografia będąca początkiem naszych zmian w myśleniu, a może i w działaniu, czego życzę każdemu czytelnikowi tej niezwykłej biografii potężnego człowieka. Takie świadectwo życia wymaga wielkiej odwagi.

Ocena: 5/6
©Pisany inaczej
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć