Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.08 / 5.00
liczba ocen: 327
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.14 zł
23.79 zł
27.99 złpremium: 16.79 zł
27.99 zł
27.99 zł
Pozostałe księgarnie
23.79 zł
23.79 zł
25.19 zł
26.03 zł
26.59 zł
27.99 zł
27.99 zł
27.99 zł
Opis:

Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. Historia o niezwykłej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Życie Jerzego Górskiego to scenariusz na kilka książek. Sięgnij po tę, którą autoryzował, i poczuj, jak to jest piąć się na szczyt tylko dzięki własnej determinacji i pomocy przyjaciół.

Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater tej książki podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu). Jerzy Górski, były narkoman i monarowiec, a jednocześnie legenda polskiego triathlonu, jest symbolem walki z własnymi słabościami. Jego życie to gotowy scenariusz na kilka książek. Sięgnij jednak po tę jedyną, którą autoryzował, i poczuj, jak to jest piąć się na sam szczyt tylko dzięki własnej determinacji i pomocy przyjaciół.
Historią Jerzego Górskiego zainteresował się również świat filmu. W 2017 roku do kin wszedł film fabularny pod tytułem „Najlepszy” reżysera znakomitych „Bogów”, Łukasza Palkowskiego, z gwiazdorską obsadą (Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Mateusz Kościukiewicz, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Janusz Gajos), który zachwycił recenzentów i zdobył aż pięć nagród podczas 42. Festiwalu.

Recenzje blogerów
Historia napisana przez życie, w którą trudno jest uwierzyć - tak można podsumować tę książkę, A jednak...Jerzy Górski, kiedyś uzależniony od tytoniu, alkoholu i narkotyków wszelakiej maści, podnosi się z granicy, która była ostatnim etapem do ostatecznego pożegnania się z życiem. Z uporem maniaka trafia do Monaru, gdzie otrzymuje twardą naukę życia. Odkrywa pasję sportową, dzięki której zwycięża najcięższą wojnę w swoim życiu - wojnę z własnymi demonami. Mało tego, dzięki uporowi trafia na zawody w triathlonie, Double Ironman w USA, które zwycięża.

Ta książka nie jest poradnikiem motywacyjnym. To świadectwo człowieka, który pokazuje w jakie bagno można wpaść. Widzimy człowieka, który jest na dnie, za działkę heroiny jest gotowy zrobić wszystko. Łukasz Grass nie ubiera historii w grzeczne słowa. Na podstawie rozmów w Górskim, z dostępnych materiałów i filmów archiwalnych tworzy opowieść, będącą przestrogą.
Górski urodził się w nieciekawych czasach. Nigdy nie miał lekko, nie spotkał na swojej drodze ludzi, którzy dadzą mu nadzieję i wsparcie.

Ta książka targa czytelnikiem, uderza w jego czule punkty, Trudno jest zrozumieć jednoznacznie jej moc i potęgę. Jest autentyczna, prawdziwa i daje czytelnikowi bodźce do zmiany myślenia. Biografia będąca początkiem naszych zmian w myśleniu, a może i w działaniu, czego życzę każdemu czytelnikowi tej niezwykłej biografii potężnego człowieka. Takie świadectwo życia wymaga wielkiej odwagi.

Ocena: 5/6
©Pisany inaczej
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć