ebook Foresta Umbra
2.46 / 5.00 (liczba ocen: 93) Ilość stron (szacowana): 240

Foresta Umbra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 19.60
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
23.74 złpremium: 15.32 zł Lub 15.32 zł
20.90 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
25.42 zł
25.53 zł
20.99 zł
22.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bezwzględna rywalizacja, presja czasu, pogoń za sukcesem, a w tle makabryczna sprawa kryminalna... Powieść psychologiczno-sensacyjna, która zapoczątkowała cykl przygód JAKUBA STERNA. Zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru. Obecne wydanie ukazuje się równolegle z nową historią bohatera w „Lekcji martwej mowy”.

Rok 1936. W Rowach, letniskowej miejscowości położonej nieopodal Lwowa, mają miejsce tajemnicze morderstwa kobiet. Oprócz policji, w śledztwo włączają się dziennikarze, w tym JAKUB STERN, który gotów jest poświęcić nawet rodzinę, byle odnieść zawodowy sukces. Kłopoty z bliskimi, bezwzględna rywalizacja w pracy i ciągła presja czasu doprowadzają dziennikarza do załamania nerwowego.
Atmosfera powieści gęstnieje z każdą stroną książki, niecodzienne wydarzenia i niesamowite osoby sprawiają, że nic do końca nie jest oczywiste, a „Foresta Umbra” budzi grozę.

Foresta Umbra od Paweł Jaszczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Powieść Foresta Umbra, przeczytałam już chwilę temu, musiałam jednak ją w sobie przegryźć, ponieważ do końca sama nie wiem jak mam się do niej ustosunkować.

Akcja pierwszej z serii powieści Pawła Jaszczuka, dzieje się w roku 1936 w Rowach, niedaleko Lwowa. W tej letniskowej miejscowości dochodzi do brutalnych i zagadkowych morderstw kobiet. Dziennikarz Jakub Stern, zdaje się być w swoim żywiole. Gorący temat daje możliwość udziału w dochodzeniu policji, ale także szansę na zawodowy sukces. Jednak presja czasu, rywalizacja zawodowa oraz problemy rodzinne powodują, że wszystko zdaje się wymykać spod kontroli głównego bohatera.

Moim największym problemem z tą książką jest chaos, który w niej panuje, przyznam też, że były momenty szczególnie na początku, że po prostu się w niej gubiłam. Ale może to nie był na tą książkę po prostu odpowiedni czas? Bo z jednej strony miałam wrażenie, że autor powieści jest w swoich opisach dość nielogiczny, czasem wręcz jakby niektóre wątki się urywały i nie do końca chyba zrozumiałam co się wydarzyło. Z drugiej strony odnosiłam wrażenie jakby Paweł Jaszczuk, po prostu bawił się ze swoimi czytelnikami w jakąś psychologiczną grę. Ciekawość tej gry, trzymała mnie przy tej książce. I dobrze, bo mam wrażenie, że na kolejnych stronach powieść dojrzewa i cała historia, nabiera drugiej odsłony.
Najmocniejszym punktem Foresta Umbra, jest właśnie aspekt psychologiczny. Prywatne kłopoty dziennikarza oraz jego gra z mordercą, stanowią dla mnie punkt, dla którego warto sięgnąć po tę książkę. Kolejny plus, to klimat powieści, mroczny, właśnie nie do końca jasny i wzbudzający niepokój.

Tak, jak wspomniałam mam lekkie problemy z jednoznaczną oceną tej powieści, jednak chcę poznać kolejne części cyklu z Jakubem Sternem. Jeśli lubicie psychologiczne kryminały retro, ta książka powinna Wam się spodobać.

Co ciekawe Paweł Jaszczuk został dzięki Foresta Umbra laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru. Obecnie została wydana również najnowsza część losów Jakuba Sterna w powieści Lekcji martwej mowy, którą również będę miała przyjemność poznać. Na recenzję zapraszam niebawem.

Tak czy inaczej, mam wrażenie, że zarówno książka, jak i cykl powieści Pawła Jaszczuka mają potencjał. Co prawda nieoczywisty, ale z drugiej strony może właśnie ta nieoczywistość przemawia za tym by sięgnąć po książki tego autora i samemu wyrobić sobie zdanie? Ja polecam. Wy musicie przekonać się sami.

Ocena: 3+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć