Pudełko z guzikami Gwendy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.90 / 5.00
liczba ocen: 18501
cena: 20.93
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 zł
23.54 zł
25.42 zł
25.42 zł
28.40 zł
Pozostałe księgarnie
20.93 zł
23.92 zł
23.95 zł
24.82 zł
25.41 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

Od lat ta sama trasa wiodąca przez prawie niezmieniającą się okolicę. Pewnego dnia Gwendy napotyka na niej mężczyznę w czarnym kapeluszu. Nadejdzie czas, gdy ten kapelusz zacznie prześladować ją w najczarniejszych koszmarach. Miasteczko Castle Rock widziało już niejedno, ale ta historia nigdy nie została opowiedziana… aż do dzisiaj. Opowiadanie napisane przez MISTRZA GROZY wraz z Richardem Chizmarem.

Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech, słyszała krzyki bawiących się dzieci. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego, to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy. Pewnego dnia ktoś obcy zawołał do Gwendy: „Hej dziewczynko! Podejdź tu, pogadamy sobie”. Na ławce siedział mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie miał mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas, gdy ten kapelusz zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy…

Recenzje blogerów
Pudełko z guzikami, które mogą wpływać na losy świata i jego właściciela. To właśnie spotyka Gwendy, młodą dziewczynę, zmagającą się z problemami wieku dorastania. Kiedy pan Farris składa jej propozycję, ta uważa, że jest to kiepski żart. Przyjmuje jednak pudełko z kilkoma guzikami, których wciśnięcie prowadzi do określonych celów. Każdy guzik to wielka siła, która niesie za sobą określone konsekwencje, których nie sposób cofnąć.

Gwendy rzadko wykorzystuje moc pudełka, przekonując się, że jego posiadanie przynosi więcej kłopotów, niż pożytku. Jako wrażliwa i mądra dziewczyna, postanawia ukryć je przed oczami innych. Jednak dochodzi do tragedii.

King i Chizmar mieli pomysł na prostą historię, która niesie w sobie określone przesłanie natury moralnej. Sama książka jest ładnie wydana, w twardej oprawie, z pięknymi rysunkami. Sam tekst czyta się szybko. Nie jest on trudny w odbiorze, a całość raczej nie zaskakuje, co jednak nie oznacza, że utwór nie zasługuje na uwagę. King przyzwyczaił czytelników raczej do opasłych tomów, a ta pozycja może być potraktowana jako rozbudowana nowela.

Pisarze dokonują cudu. Poznajemy Gwendy, lubimy ją mimo jej wad, ale czasem zamieniamy pogląd na jej temat. Dlaczego? O tym trzeba przekonać się samemu. Podoba mi się świat, cała otoczka stworzona na potrzeby tej książki. Wszystko jest niby takie zwykłe, a jednocześnie odrealnione. Polecam.

Ocena: 4+/6
©Pisany inaczej
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć