ebook Ucieczka w dzicz
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 1203)

Ucieczka w dzicz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Cykl:  Wojownicy
E-book - polecana oferta: 23.52
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
23.52 zł Lub 21.17 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
29.90 zł
23.51 zł
24.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowe, pięknie ilustrowane wydanie

Od wieków cztery klany wojowniczych kotów dzieliły las według praw ustanowionych przez przodków. Jednak jeden z nich odrzucił odwieczny porządek, stwarzając zagrożenie dla pozostałych.

Bezwzględne koty z Klanu Cienia otaczają siedlisko walecznych, choć mniej licznych kotów z Klanu Pioruna. Błękitna Gwiazda, ich przywódczyni, i jej dumni wojownicy – Lwie Serce i Tygrysi Pazur – nie poddadzą się bez walki, zdecydowani bronić za wszelką cenę swoich pobratymców i młodych.

Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, w lesie pojawia się zwyczajny, domowy kot, o którym mówiło proroctwo i który odmieni losy tych ziem.

Dołącz do legionu fanów, którzy sprawili, że „Wojownicy” Erin Hunter to międzynarodowy fenomen i światowy bestseller! Ucieczka w dzicz to epickie przygody, bezwzględne kocie wojny i intrygujący świat pełen fantazji.

Ucieczka w dzicz to piękna opowieść o przyjaźni i lojalności. To lektura nie tylko dla miłośników futrzaków, ale przede wszystkim dla każdego, kto kocha świetną przygodę.

Ucieczka w dzicz od Erin Hunter możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kot i człowiek mają bardzo długą wspólną historię. Od wielu lat te wdzięczne stworzenia nam towarzyszyły, najpierw jako pomocnicy łapiący gryzonie, potem jako przyjaciele, domowe pupilki, którym sypiemy codziennie karmę, dolewamy wody do miski, dajemy ciepły kąt, głaszczemy po głowie… W zamian kot darowuje nam swoją nieco szorstką przyjaźń, uprzyjemnia dni mruczeniem, doskonale wie, kiedy nam źle i w którym momencie powinien podejść, trącić nas noskiem i zwinąć się w kłębek u naszych nóg. Jednak niektóre koty nie są stworzone do życia w niewoli – istnieją dzikie koty, których domem jest las i które nie mają ludzkiego pana. O takich kotach opowiada książka Erin Hunter z cyklu Wojownicy – Ucieczka w dzicz.
Rdzawy jest młodym, domowym kotem, który mieszka w domu pod lasem. Jest żywy i ciekawski, śni o polowaniu na myszy i buszowaniu wśród liści. Zamiast tego ma bezpieczny azyl, Dwunożnych, którzy się nim opiekują i kociego kumpla z podwórka obok, Łatka. Jednak pewnego dnia Rdzawy postanawia wyruszyć na spotkanie przygodzie i sprawdzić choć raz jak jest w lesie i jak smakuje prawdziwe jedzenie. Prawdziwe jedzenie, a nie te suche chrupki, które są jak papier! Wyrusza więc w las, nie zważając na ostrzeżenia Łatka, że żyją tam straszne dzikie koty…
I rzeczywiście się natyka na dzikusa! Jednak w Rdzawym zagrała gorąca krew i stoczył godną walkę z obcym. Kot nie wie, że jest to test, bowiem w Klanie Pioruna źle się dzieje. Brakuje młodych kocurów, które mogłyby zostać przeszkolone na wojowników broniących stada przed innymi klanami i zapewniających grupie pożywienie. Czasy są ciężkie, zwierzyny jest coraz mniej i klany, dotąd trzymające się swoich terytoriów, coraz częściej wpadają na ziemie wroga, by uszczknąć dla siebie choć jedną myszkę czy królika. Rozpoczyna się walka, w której udział weźmie także Rdzawy, przemianowany przez klan na Ognistą Łapę.

Koci świat okazuje się podobny do naszego – pełno w nim intryg, wojen klanów (w książce są cztery kocie klany: Klan Pioruna, Klan Cienia, Klan Wiatru i Klan Rzeki), a bohaterowie książki są zarówno pozytywni, jak i negatywni. Trochę się pewnie można zżymać, że większość kotów jest albo wyłącznie dobra albo zła, ale to w końcu literatura młodzieżowa, która nieco upraszcza obraz świata. Zresztą mamy tu arcyciekawą postać kotki Żółty Kieł, która… Albo nie, tego Wam nie zdradzę, musicie sprawdzić sami!

Książka jest świetnie dopracowana. Koci świat jest mocno usystematyzowany: w klanie jest zawsze przywódca, jego zastępca, uzdrowiciel, królowe (które rodzą kociaki), wojownicy oraz uczniowie (szkolący się na wojowników). Każdy ma wyznaczone zadania, a w stadzie widoczna jest hierarchia i poszanowanie dla starszych.

W Ucieczce w dzicz jest wszystko, czego potrzeba, by dać się porwać akcji – ciekawe postaci, trzymający w napięciu konflikt, walki na śmierć i życie, przyjaźń, miłość, śmierć i zdrada. To wciągająca historia fantasy – i choć może się wydawać, że wiele już takich czytaliśmy, Erin Hunter należą się brawa za uczynienie bohaterami opowieści dzikich kotów. I choć domyślam się, jakie przeznaczenie czeka Ognistą Łapę, i tak nie mogę doczekać się kolejnej części. To się chyba nazywa wyśmienita historia?

Na koniec nie mogę nie wspomnieć o pięknej oprawie graficznej książki. Już sama okładka to absolutne cudo, a w środku również jest pięknie! Ujęła mnie dokładna mapka, która pozwala na prześledzenie, gdzie mieszka który klan i w jakim miejscu znajduje się bardzo ważny magiczny kamień. Nie dość więc, że ta powieść to przygoda, która skończy się zdecydowanie za szybko (bowiem czyta się to piorunem), to jeszcze będzie pięknie prezentować się na Waszej półce. Czego chcieć więcej?

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©tanayah czyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć