ebook Hotel pod jemiołą
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 4614)

Hotel pod jemiołą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 15.94
wciąż za drogo?
-45% 15.94 zł
Inne proponowane

Nawet w najbardziej szarym życiu może zdarzyć się historia jak z najpiękniejszej powieści Kimberly prawie się poddała. Śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo sprawiają, że nie wierzy już w szczęście. Pozwala sobie tylko na jedno marzenie – pragnie napisać powieść o miłości.

W urokliwym hotelu Pod Jemiołą organizowany jest kurs dla początkujących pisarzy. Kim poznaje tam tajemniczego Zeke’a, z którym nawiązuje wyjątkową więź. Taką, jaka zdarza się tylko ludziom, którzy podobnie patrzą na świat.

Czy przypadkowe spotkanie będzie dla Kimberly początkiem wielkich zmian?

Czy do najważniejszej powieści – jej własnego życia – los dopisze szczęśliwe zakończenie?

Hotel Pod Jemiołą to wyjątkowy prezent od Richarda Paula Evansa. Tym razem bestsellerowy autor przypomina, że jeśli nie tracimy wiary, najlepsze lata naszego życia są zawsze przed nami.

Hotel pod jemiołą od Richard Paul Evans możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rzeczy, które nam łatwo przychodzą, nie cenimy tak bardzo jak tych, na które musimy ciężko zapracować.
Chwile, które najbardziej chcemy zapomnieć, z reguły są tymi, których nigdy nie zapomnimy.
Zbyt często przegrywamy dzisiejsze bitwy, ponieważ nadal toczymy wczorajsze walki.
Czy to dobrze, czy źle, że nie wiemy, ile dzieli nas od spełnienia naszych marzeń?
Mówią, że miłość jest ślepa, ale to nie prawda. Zauroczenie jest ślepe. Głód uczuć jest ślepy. Miłość widzi niedoskonałości- a także dużo więcej.
Kolekcję pod Jemiołą wyjątkowo czytam od końca. A ponieważ wszystkie książki są w klimacie świątecznym, więc z wielką ochotą zabrałam się za część drugą. Co bardzo ważne - nie trzeba ich czytać w kolejności, bo każda z nich jest osobną, niepowiązaną ze sobą historią.

Bohaterką Hotelu pod Jemiołą jest młoda dziewczyna Kim, która pomimo swojego młodego wieku została już niejednokrotnie skrzywdzona przez los... Nie tylko wiązała się do tej pory z niewłaściwymi mężczyznami, ale także przeżyła w dzieciństwie kilka prób samobójczych oraz śmierć swojej mamy. Teraz też nie ma łatwiej, bo jest świeżo po rozwodzie i dowiaduje się, że jej ukochany tata jest poważnie chory i może go stracić. W tym momencie swojego życia ma okazję wyjechać na konferencje dla początkujących pisarzy romansów. Postanawia więc z niej skorzystać....

Richard Paul Evans bardzo fajnie tworzy bohaterów, nie są oni papierowi czy wyidealizowani. Mają swoje zalety, ale i wady, tak jak każdy inny człowiek. Mają rozterki, wątpliwości, czasami nie wiedzą co mają zrobić. Ja od razu polubiłam Kim, jej tatę, Zeke'a czy Samanthę... Aż sama chciałabym ich poznać!

To nie jest książka, w której akcja pędzi na łeb na szyję. Chodzi tu raczej o to jak Kim zmienia swój sposób myślenia. Tata Kim wreszcie uświadamia jej, że Mama bardzo ją kochała i za nic na świecie nie zmieniłaby swoich decyzji związanych z dzieckiem. A Zeke pokazał jej, że jest warta przyjaźni i miłości... Wydarzenia są tutaj przewidywalne, czytelnik raczej nie będzie zaskoczony zakończeniem. Ale mi w ogóle to nie przeszkadzało. W tego typu książkach totalnie mi to nie przeszkadza.

Hotel pod Jemiołą to także książka wyjątkowo świąteczna i klimatyczna. Aż czuje się w powietrzu zapach choinki, śnieg czy ma się chęć spróbować świątecznych potraw. Evans jest czarodziejem pod tym względem. Atmosfera książki genialnie odzwierciedla ten specjalny czas w roku, na który większość z nas przecież czeka z utęsknieniem.

To moja druga przeczytana książka tego Autora i zdecydowanie uważam, że jest lepsza niż poprzednia! Być może jest ona o wiele bardziej nostalgiczna, dająca do myślenia i zastanowienia się nad niektórymi rzeczami, które są ważne w życiu... Przez to jest nieco smutniejsza, ale przecież nie zawsze chodzi tylko zabawę, prawda? A czasem potrzeba i takiej chwili zadumy...

Ocena: 4/6
©Księgozbiór Kasiny
Richard Paul Evans sprawił swoim czytelnikom ogromną niespodziankę, a efektem jest właśnie książka Hotel pod Jemiołą.

Kimberly prawie się poddała. Śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo sprawiają, że nie wierzy już w szczęście. Pozwala sobie tylko na jedno marzenie – pragnie napisać powieść o miłości.

W urokliwym hotelu "Pod Jemiołą" organizowany jest kurs dla początkujących pisarzy. Kim poznaje tam tajemniczego Zeke’a, z którym nawiązuje wyjątkową więź. Taką, jaka zdarza się tylko ludziom, którzy podobnie patrzą na świat.


Właśnie takich historii potrzebuję w okresie świątecznym. Takie, które mnie wzruszą, dadzą nadzieję, pocieszą. I to właśnie dostałam od autora. Główna bohaterka, Kimberly, nie miała kolorowego życia. Nieudane związki i śmierć matki powodują, że dziewczyna traci wiarę w lepsze życie. Ale przecież Święta to czas magiczny i nie ma rzeczy niemożliwych.

Hotel pod Jemiołą to opowieść o odporności i wytrwałości. Każda postać Evansa musi poradzić sobie z trudną i czasem traumatyczną przeszłością, aby zrobić krok ku szczęśliwej przyszłości. Dla mnie ta książka to typ „dokończ natychmiast”. Nie chciałam przerywać czytania, żeby coś zrobić. Chciałam zanurzyć się w tej historii do samego końca.

Powieść ta pomogła mi się zrelaksować. Mój umysł nie czuje presji, by być nadmiernie wykorzystywanym... za to moje serce jak najbardziej. Czasem bardzo lubię sięgnąć po taki rodzaj lektury. Po prostu chcę cieszyć się dobrą historią miłosną i taką właśnie otrzymałam.

Jeśli szukacie czegoś lekkiego i przyjemnego, oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem, z bardzo sympatycznymi bohaterami oraz w świątecznej oprawie to jak najbardziej polecam Wam tę historię.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć