ebook Annabelle
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 360)

Annabelle

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Spokojne miasteczko, idealna rodzina. A może perfekcyjna iluzja? Z tą sprawą będzie musiała się zmierzyć Charlie Lager, świetna policjantka, która przed laty opuściła to tylko z pozoru idylliczne miejsce. Powieść kryminalna, która wbija w fotel! Zdobywczyni prestiżowej nagrody CrimeTime Specsavers Award dla najlepszego kryminalnego debiutu 2017.

Pewnej gorącej letniej nocy siedemnastoletnia Annabelle znika z niewielkiego miasteczka Gullspång położonego głęboko w lasach środkowej Szwecji. Rodzice dziewczyny szaleją z niepokoju, a lokalna policja jest bezradna.
Gdy poszukiwania nie dają rezultatów, do akcji wkracza Narodowy Departament Operacyjny, który wysyła na miejsce swoją najlepszą inspektor Charlie Lager. Jest ona niezwykle uzdolnioną, cenioną policjantką, choć jednocześnie skrywa wiele tajemnic, z którymi nie potrafi się uporać. To przez nie niechętnie przyjmuje to śledztwo.
Dla Charlie będzie to podróż do przeszłości. Musi wrócić do miejsca, które opuściła jako nastolatka i którego nie chciała już nigdy oglądać. Odżywają wspomnienia o dorastaniu tam, gdzie możliwości wyboru jest niewiele, a droga w świat kręta. O dawnych znajomych, którzy marzyli niegdyś tylko o tym, by jak najszybciej uciec do wielkiego miasta. O matce – chorej alkoholiczce, która stała się wszystkim, czym nie chciała być Charlie. I to najtrudniejsze, które najbardziej chciała zatrzeć w pamięci – o czyjejś śmierci.

Annabelle od Lina Bengtsdotter możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Małe szwedzkie miasteczko, zagadkowe zniknięcie siedemnastolatki i policjantka, której przeszłość skrywa mroczne tajemnice. Przed Wami kryminał, przy którym na pewno nie będziecie się nudzić.

Charlie Lager to młoda i ambitna policjantka. Pewnego dnia dowiaduje się, że została przydzielona do śledztwa w sprawie zaginięcia siedemnastoletniej Annabelle. Sytuacja komplikuje się, gdy Charlie zdaje sobie sprawę, że dziewczyna zniknęła w Gullspang – miejscu, w którym policjantka spędziła dzieciństwo i do którego nigdy więcej nie miała zamiaru wracać. Co wydarzyło się w przeszłości Charlie i czy ma to jakiś związek ze zniknięciem Annabelle?

Lina Bengtsdotter zabiera nas do małego szwedzkiego miasteczka, nudnego i powszedniego jak zły sen nastolatka, które jednocześnie pełne jest złych i dobrych emocji. Rodzinne dramaty, niespełnione miłości, zdrady i zawiedzione oczekiwania – to wszystko składa się na krajobraz miejscowej społeczności. Uczestniczymy w odtwarzaniu ostatnich chwil Annabelle, wplecionych w historie z dalekiej przeszłości. Opowieści pozornie niemające ze sobą związku z biegiem czasu zaczynają się łączyć w jedną całość. Charlie Lager, szukając wyjaśnienia zaginięcia nastolatki, niespodziewanie trafia na wątki, które odkrywają mroczne tajemnice jej własnej rodziny. Prawda, której wolałaby nigdy nie poznać, paradoksalnie pozwoli jej stawić czoła koszmarom z przeszłości.

Annabelle to debiutancka powieść Liny Bengtsdotter. Choć napisana jest lekkim językiem, wymaga skupienia, ponieważ forma retrospekcji dotyczy kilku wątków i mniej uważny czytelnik łatwo może się zagubić. Początkowo fabułę autorka umieściła w fikcyjnym miasteczku i – jak sama opowiadała – miała problem z wczuciem się w nastrój. Kiedy kolejne wydawnictwa odrzucały materiał, postanowiła zmienić miejsce akcji – tym razem osadziła ją w miasteczku, w którym sama dorastała. I to właśnie okazało się kluczem do sukcesu!

Podczas lektury doskonale czujemy klimat małej szwedzkiej mieściny, otoczonej lasem i położonej nad pięknym jeziorem, które – jak głosi legenda – nie ma dna. Niewiele się tam dzieje, nastoletnie dziewczyny topią frustracje i tęsknoty w alkoholu, zagłuszają je narkotykami i bezmyślnym, niezobowiązującym seksem z rówieśnikami. Tęsknie spoglądają na autostradę i marzą o zatrzymującym się eleganckim samochodzie, który zabierze je do dużego miasta, gdzie wreszcie będą mogły zacząć żyć… Czy to właśnie tam zniknęła Annabelle? I kto za tym stoi?

Jeśli chcecie się przekonać, czym prędzej siadajcie do lektury!

Ocena: 6/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć