ebook Wszystkie boże dzieci tańczą
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 28677) Ilość stron (szacowana): 109

Wszystkie boże dzieci tańczą

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Trzęsienie ziemi w Kobe – oto motyw, który łączy sześć krótkich opowiadań tego zbioru. Żaden Japończyk, podobnie jak bohaterowie Murakamiego, nie pozostałby na to wydarzenie obojętny...

Murakami czuje się świetnie również w zwartej oszczędnej i precyzyjnej formie krótkiego opowiadania. Kilkoma słowami zarysowuje wyraziste, sugestywne światy, a każda z historii jest przekonująca, pełna i satysfakcjonująca. Każdy z bohaterów odbywa jakąś podróż – czy to w rzeczywistym, czy jedynie wewnętrznym, duchowym wymiarze – do której bodźcem staje się trzęsienie ziemi w Kobe; każdy z nich odkrywa w sobie jakąś tajemnicę, którą próbuje przeniknąć albo po prostu pogodzić się z jej istnieniem; każdy ma jakąś obsesję, która zatruwa mu życie; każdy jest uwikłany bądź dopiero się wikła w skomplikowane relacje z innymi ludźmi, poprzez które następuje niejako wzajemna wymiana sekretnych duchowych labiryntów. Nieposkromiona wyobraźnia Murakamiego raz po raz rozsadza ramy realności, przenosząc czytelnika to w świat snów, to marzeń, to czystej surrealnej fantazji.

Wszystkie boże dzieci tańczą od Haruki Murakami możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Można pojechać daleko, lecz nie ucieknie się od samego siebie. Tak jak od cienia. Nie można od niego uciec.
Czasami przeczucia stają się czymś w rodzaju namiastki rzeczywistych zdarzeń, która bywa bardziej od nich realna. I właśnie dlatego przeczucia bywają przerażające.
Kochanie kogoś na całe długie życie to nie to samo, co znalezienie dobrego przyjaciela.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nie jestem wielbicielką opowiadań, wolę dłuższe formy. Wyjątek zrobiłam tylko kiedyś dla J. L. Wiśniewskiego, który potrafi na kilku stronach precyzyjnie zamknąć wiele treści, i teraz dla H. Murakamiego z uznania dla jego "Na południe od granicy..." oraz z uwagi na to, jak wielu ma czytelników. Zawiodłam się tym razem. Zdecydowanie "Ciastka z miodem" to jedyne opowiadanie, które do mnie przemawia, choć idealne też nie jest. Pozostałe są jakieś... wybrakowane? nieprzemyślane? napisane na siłę? Sama nie wiem. Na pewno nie mój gust.

Warto zerknąć