Belgariada
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.74 / 5.00
liczba ocen: 70
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-23% 46.20 zł
47.49 zł
51.00 zł
60.00 zł
60.00 zł
Pozostałe księgarnie
-5% 47.46 zł
50.40 zł
50.99 zł
54.00 zł
60.00 zł
60.00 zł
60.00 zł
Opis:

Miliony czytelników na świecie zachwyciły się magią bestsellerowego cyklu "Belgariada" Davida Eddingsa. Teraz dawni wielbiciele mogą raz jeszcze przeżyć tamten zachwyt, a niewtajemniczeni wyruszyć w niezwykłą podróż, pełną fantazji i przygód.

Wszystko zaczyna się od kradzieży Klejnotu, który od tak dawna chronił Zachód przed złym bogiem. Dopóki Klejnot przebywał w Rivie, jak stwierdzało proroctwo, tutejszy lud będzie bezpieczny od niszczącej mocy. Garion, prosty chłopak z farmy, dobrze zna legendę o Klejnocie, ale co do magii pozostaje dość sceptyczny. Aż zrządzeniem losu przekonuje się, że nie tylko legenda Klejnotu jest prawdziwa, ale że on sam musi wyruszyć z misją niebezpieczną i niezwykłą, by go odzyskać. Garion bowiem jest dzieckiem przeznaczenia, sam los prowadzi go coraz dalej od domu, nieuchronnie pchając ku dalekiemu celowi, ku przerażającej konfrontacji z najczarniejszą magią - a od wyniku starcia zależeć będzie przyszłość świata.

Cudowne…  Eddings ma wspaniały styl prawdziwego bajarza… Zadziwiająco dobrze sportretowane i złożone postacie… Więcej! Więcej! Więcej!
Anne McCaffrey

David Eddings (1931–2009) amerykański pisarz fantasy. Po ukończeniu University of Washington służył w Armii Stanów Zjednoczonych, a następnie pracował jako sprzedawca w firmie Boeing Aircraft Company i nauczał angielskiego w college’u. Ostatni okres życia spędził w Newadzie. W 1973 roku opublikował swoją pierwszą powieść "High Hunt", ale to właśnie cykl "Belgariada" przyniósł mu największą sławę.

 

Wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowało dla czytelników wspaniałe, jednotomowe wydanie cyklu fantasy zatytułowanego  Belgariada. Dotychczas powieści z tego cyklu można było czytać w wydaniu pięciotomowym, w skład którego wchodziły:

1.    Pionek Proroctwa 

2.    Królowa magii 

3.    Gambit magika 

4.    Wieża czarów 

5.    Ostatnia walka czarodziejów 

Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć