ebook Miłość w czasach zarazy
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 15475) Ilość stron (szacowana): 496

Miłość w czasach zarazy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
Wydawca:  Wydawnictwo Muza
E-book - najniższa cena: 23.33
Audiobook - najniższa cena: 26.94
UpolujEbooka.pl #Instagram
UpolujEbooka.pl #Instagram
35.90 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
35.90 zł
35.90 zł 10 zł na konto
23.33 zł
26.93 zł
28.70 zł
28.72 zł
28.86 zł
30.16 zł
30.52 zł
30.87 zł
32.50 zł
35.90 zł
35.90 zł
Inne proponowane

Powieść o miłości, tak zmiennej jak zmienna jest ludzka natura, a mimo to silniejszej od samotności, od fatum i od śmierci. Napisana z ogromną czułością, dyskretnym humorem i elegancką wyrozumiałością. Utwierdziła fanów w uwielbieniu swego mistrza literatury i przyspożyła mu miliony nowych czytelników. Absolutny besteseller wszech czasów!

Historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz trzeźwej, rozsądnej Ferminy Dazy, spełniającego się po półwieczu oczekiwania. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi miłości – młodzieńcze zadurzenie, małżeństwo z rozsądku, szalone namiętności, miłości idealizowane i ulotne pragnienia cielesne. Ta niespotykana w dotychczasowej twórczości Garcii Marqueza tematyka i tonacja przysporzyła pisarzowi miliony nowych czytelników całym świecie.

Miłość w czasach zarazy od Gabriel García Márquez możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czytelniczy rok zakończyłam książką Miłość w czasach zarazy i uważam, że była to cudowna przygoda, o której chciałabym Wam teraz opowiedzieć. Na półce od dawna stoi i czeka Sto lat samotności ale to Miłość w czasach zarazy była pierwszą książką Màrqueza, którą przeczytałam, i która mnie oczarowała.

O czym jest ta historia?
Książka opowiada historię długoletniej miłośći Florentina Arizy do Ferminy Dazy. Uczucie zaczęło się, kiedy oboje byli jeszcze dziećmi i trwało do późnej starości. Fermina na początku również darzyła Florentina uczuciem, ale potem zdała sobie sprawę, że bardziej kochała wyobrażenie o człowieku, a nie samą osobę. Wychodzi za mąż za bogatego i szanowanego lekarza Juvenala Urbino i awansuje społecznie i finansowo. Jednak Florentino pozostaje jej wierny do końca i nigdy na stałe nie wiąże się z żadną kobietą. Według niego to czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Więc jeśli Fermina nie dowie się nigdy o kilku setkach jego romansów, to równie dobrze mogły się nigdy nie zdarzyć. Czy miłość Florentina i Ferminy znajdzie szczęśliwe zakończenie? Nie będę zdradzać.

Sama historia wydaje się prosta i takich było już setki, jednak sposób w jaki jest opowiedziana sprawia, że wydaje się wyjątkowa. Marquez opowiada historię toczącą się przez pięćdziesiąt lat tak barwnie i szczegółowo, że absolutnie nie wieje nudą. Z głównymi bohaterami poznajemy się tak dobrze, że wiemy czego można się spodziewać po ich zachowaniu. W końcu żyjemy ich życiem pół wieku.

Główni bohaterowie
Fermina Daza, to kobieta dumna, uparta, która wie czego chce i twardo stąpa po ziemi. Uważa Florentina Arizę za nudnego i nijakiego poetę, który nie spełnia jej oczekiwań. Wychodzi za mąż za Juvenala Urbino i z początku go nie kocha, ale z czasem docenia go jako wspaniałego męża i towarzysza życia. Łączy ich głębokie i dojrzałe uczucie. Znają się jak łyse konie i mogą na siebie liczyć. Fermina, to taki typ kobiety jaki bardzo lubie w literaturze i nie tylko.

Doktor Juvenal Urbino, to rozsądny i praktyczny człowiek, świetny lekarz i bardzo dobry mąż. Jest szanowany i lubiany przez pacjentów i środowisko lekarskie. Pochodzi z bogatej rodziny, która ma duże wpływy na wyspach Karaibskich. Dziesięć lat straszy od Ferminy początkowo traktuje ją jako swój kaprys, aby z czasem zauważyć jej mądrość życiową i świetną osobowość. Doktor Urbino, to ideał męża i lekarza.

Florentino Ariza – niepoprawny romantyk, naiwny i żyjący marzeniami człowiek. Kocha tę samą kobietę przez pięćdziesiąt lat, chociaż w między czasie miewa romanse, ale jak już wcześniej pisałam, w ukryciu się nie liczą. Niby nieudacznik, a zachodzi bardzo wysoko po szczeblach kariery. Wyróżnia się tym samym strojem od pięćdziesięciu lat. Z początku postać ta wzbudzała we mnie litość i współczucie, ale z czasem zaczęłam go podziwiać za jego wytrwałość w dążeniu do celu.

Niezapomniana czytelnicza przygoda
Miłość w czasach zarazy to nie tylko wspaniała historia miłosna, to również barwny obraz Karaibów, pięknie przedstawiony pejzaż wyspy. To także obraz społeczeństwa i sytuacji społeczno - politycznej tamtych czasów. To również opowieść o przemijaniu, o tym jak ludzie na każdym etapie swojego życia mogą nauczyć się o sobie czegoś nowego. Màrquez to mistrz operowania językiem. Płynnie przechodzi z jednej historii do drugiej i maluje cudowne obrazy i historie. Bardzo pięknie i subtelnie przedstawia także wątki erotyczne, których w powieści trochę jest. Przygoda, którą miałam okazję przeżyć, to niezapomniane wydarzenie i życzę Wam i sobie wielu takich książkowych przygód w 2018 roku.

Ocena: 6/6
©Czytanie na śniadanie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć