ebook Dziewczyna ze złotej klatki
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 240) Ilość stron (szacowana): 412

Dziewczyna ze złotej klatki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.10
17.10 zł
31.00 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
-19% 24.80 zł Lub 22.32 zł
24.91 zł
25.68 zł
26.35 zł
26.35 zł
27.59 zł
31.00 zł
31.00 zł
Inne proponowane

O miłości, która wszystko przetrzyma

Obrzydliwie bogaci rodzice, luksusowa rezydencja, służba i ochrona, ekskluzywna prywatna szkoła. Osiemnastoletnia Amelia Raczyńska może mieć wszystko, co da się kupić za pieniądze. Ceną za to jest bezwzględne podporządkowanie woli apodyktycznych rodziców, którzy zaplanowali jej drogę życiową i wybrali kandydata na męża. Ona tymczasem chciałaby żyć jak zwykła nastolatka, realizować własne marzenia, cieszyć się swobodą, popełniać własne błędy. A przede wszystkim doświadczyć miłości, której brak w jej pozornie wzorowej rodzinie. Próbując się wyrwać ze złotej klatki, mota się w kłamstwa, które niszczą rodzące się uczucie. Wydarzenia przybierają dramatyczny obrót.

- Nigdy otwarcie tego nie przyznałem, ale potrzebuję oddechu. Marzę o tym, by skończyć liceum, a na studia uciec do innego miasta albo nawet kraju. Na inną półkulę. Sfingować swoją śmierć i żyć normalnie pod innym nazwiskiem.
Wymówił to, o co ja od dawna się modliłam.
- Żartujesz, prawda? - spytałam niepewnie, poruszając się nerwowo.
- Ale kusi, nie?
- Nie odpowiem.
- Wiem, że ty też nie dajesz sobie rady. - Zmarszczyłam brwi, biorąc wdech, by zaoponować, ale Igor mnie ubiegł. - Zauważyłem. Normalnie rzucasz się jak tygrysica, ale teraz jesteś w zamkniętej klatce i straciłaś nadzieję.

,,Dziewczyna ze złotej klatki'' rozwala wszelkie schematy i pokazuje, że z pozornie prostej historii można stworzyć przejmujący portret bezgranicznej miłości i totalnego poświęcenia, na jakie zdobyć się może zakochana osoba. Jestem oczarowana i chcę więcej! 

Dziewczyna ze złotej klatki od Anna Szafrańska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Prawo wyboru to w dzisiejszych czasach niemal towar deficytowy. Każdy od nas czegoś wymaga, stara się nas wprowadzić na obraną przez kogoś innego ścieżkę, wymagając rzeczy niemożliwych.
Jak to jest mieć wszystko, a tak naprawdę nie mieć nic? Takie pytanie zadawać sobie może osiemnastoletnia Amelia Raczyńska – bohaterka trzeciej powieści w dorobku Anny Szafrańskiej zatytułowanej Dziewczyna ze złotej klatki. Życie Amelii dla wielu mogłoby być spełnieniem marzeń: bogata rodzina, komfortowa rezydencja, służba i prywatna szkoła. Ale każdy medal ma dwie strony i to ta druga, mniej kolorowa i pozbawiona blichtru, rani Amelię najbardziej - wiecznie nieobecny ojciec, piastujący poselskie stanowisko, surowa matka z aktorską przeszłością oraz rodzinne tradycje i pozory, którym ma być podporządkowane dorosłe życie młodej Raczyńskiej.

Dziewczyna nigdy nie mogła podjąć samodzielnie żadnej decyzji, o wszystkim decydowali za nią rodzice z myślą o jej świetlanej przyszłości w ustosunkowanych kręgach władzy i biznesu. Na horyzoncie już majaczy zatem wizja zaaranżowanego małżeństwa i przedłużenia linii, w której majątek i prestiż to najważniejsze wartości. Amelia czuje się w tym świecie pełnym złota, ale jak się szybko okazuje również intryg i zdrad, zamknięta niczym w klatce, marząc o wolności, niezależności i oczywiście o pierwszej, niczym nieskrępowanej miłości.

Kiedy Amelia bez wiedzy rodziców zamienia swoją elitarną szkołę na miejską szkołę publiczną, los otwiera przed nią nowy świat, dając nowe możliwości. I tak rodzi się Ela Malinowska – zwykła dziewczyna ze zwykłym życiem, która ma okazję poznać ludzi w swoim naturalnym otoczeniu, pozbawionym pozorów i sztucznych uśmiechów. W tej nieznanej wcześniej dziewczynie rzeczywistości liczy się spontaniczność i nuta ryzyka, a kiedy na jej drodze pojawia się intrygujący motocyklista - Robert, wydarzenia przybierają bardzo dynamiczny obrót. Tym bardziej, że aktywizuje się zazdrosny Igor – narzeczony, który manipulując Amelią, a nawet używając wobec niej przemocy, stara się jej kosztem zrealizować swój snobistyczny plan na życie.

Podwójna tożsamość ciąży Amelii, bo na dłuższą metę nie wyobraża sobie oszukiwania nowych przyjaciół oraz Roberta, do którego czuje nieodparte przyciągnie. Przynajmniej na początku nie widzi ona jednak innej opcji, aby zaczerpnąć powietrza i poznać smak bezwarunkowej akceptacji. Tylko czy można trwać w kłamstwie i oszukiwać tych, na których najbardziej nam zależy? I co się dzieje, kiedy to niczemu winne dziecko płaci wysoką cenę za błędy popełnione przez własnych rodziców?

Dziewczyna ze złotej klatki napisana została z perspektywy Amelii, dzięki czemu doskonale wiemy, co dzieje się w młodym, wystawionym na wiele prób, sercu. Możemy śledzić nie tylko jej pierwsze romantyczne uniesienia, ale i przerażenie, kiedy to bohaterka niespodziewanie wpada w ręce tych, którzy pragną okrutnej zemsty…

Szafrańska wykreowała intrygujące powiązania między bohaterami, wprowadzając ponadto elektryzujące sceny miłosne oraz mrożący krew w żyłach finał. Podsumowując, powieść ta jest bardzo dobrze wyważoną kombinacją romansu oraz powieści sensacyjnej, dzięki której sympatycy NA poczują szybsze bicie serca, a na dokładkę otrzymają dramatyczne sceny walki o życie.

Serdecznie Wam polecam historię Amelii, Igora i Roberta - frapującą opowieść o poszukiwaniu niezależności, młodzieńczej miłości oraz o honorze.

Ocena: 5/6
©Domi Czyta
Wyobrażacie sobie, jak to jest mieć wszystko - najdroższe ubrania, drogi sprzęt, biżuterię....? A jednak poza materialnymi rzeczami nie mieć nic - być tak ubogim, że wręcz żebra się o odrobinę miłości i ciepła?

Amelia dorasta właśnie w takim świecie - jej perfekcyjna rodzina żyje w perfekcyjnym domu, gdzie wyposażenie jest najlepsze i najdroższe. Jednak w tym idealnym świecie dziewczyna czuje się samotna, brak jej miłości i zrozumienia. Na domiar złego musi podporządkować się rozkazom rodziców, którzy z góry zaplanowali jej życie. W tym życiu, w tym domu, w tej rodzinie nie ma miejsca na własne marzenia, uczucia i miłość. Życie to biznes, pieniądze, za które można kupić wszystko. Cóż, prawie wszystko...

Nie chciałam takiego życia.
Chciałam się wyrwać z tej złotej klatki.
Chociaż na miesiąc.

Jednak nadarza się okazja, by Amelia choć przez chwilę była normalną nastolatką, z przyjaciółmi, którzy nie wiedzą, kim jest i z jakiej rodziny się wywodzi. Znalazła się w miejscu, w którym nie definiują jej pieniądze. Jednak jej bańka zostaje szybko przebita i dziewczyna wraca do złotej klatki pod oko rodziców.

Czy w rodzinie, w której można przehandlować wszystko, Amelia znajdzie jakiś jasny punkt? Czy uwolni się od nich i zacznie żyć?

Nic, podkreślam nic, nie przygotuje was na zakończenie tej historii...

Jestem oczarowana.
Ania Szafrańska oczarowała mnie swoim piórem, sposobem manipulowania emocjami, kreacją bohaterów - dosłownie wszystkim. Nie znalazłam w tej książce ani jednej wady, jestem w 200% nią zachwycona. Widać, że Autorka dopracowała swoją powieść, włożyła w nią mnóstwo serca, bo czytając tę książkę, widziałam ten trud i serce poświęcone na napisanie tej powieści. Książka Ani Szafrańskiej opowiada historię o trudnej miłości ponad barierami, ale nie jest to cukierkowa powieść, w której wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu. To trudna i skomplikowana opowieść pełna sekretów, kłamstw i obłudy, gdzie mało kto ma odwagę pokazać swoją prawdziwą twarz. Autorka nie skupiła się jedynie na głównych bohaterach, ale także pozwoliła nam dobrze poznać ich rodziny, relacje panujące u nich w domu - wszystko to, czym było ich życie. Zostałam wciągnięta do tego świata od pierwszych stron i nie byłam gotowa go opuścić aż do zakończenia, które mnie kompletnie zaskoczyło. Po przeczytaniu tej książki wiem jedno - w ciemno biorę wszystkie powieści Ani Szafrańskiej.

Ania Szafrańska uczy się od najlepszej dilerki emocji - Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Z czystym sercem i sumieniem mogę napisać, że w tej książce Ania w sposób niesamowicie umiejętny grała na emocjach, zaskakując w najmniej oczekiwanym momencie i serwując zakończenie rodem z najlepszych powieści. Patronowanie takiej powieści to wielka przyjemność. Gorąco polecam!

Ocena: 6/6
©My Fairy Book World
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć