Warkocz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.97 / 5.00
liczba ocen: 356
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.00 zł
21.60 zł
22.41 zł
22.95 zł
25.65 zł
Pozostałe księgarnie
21.86 zł
22.41 zł
22.95 zł
24.30 zł
24.50 zł
25.11 zł
27.00 zł
27.00 zł
27.00 zł
Opis:

Trzy kobiety, trzy biografie, trzy kontynenty – to samo pragnienie wolności. Międzynarodowy bestseller. 200 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. „Laetitia Colombani splotła ze sobą nie tylko losy trzech kobiet. Połączyła niezwykłą więzią nas wszystkie” – „Femina”

INDIE. Smita jest Niedotykalną. Marzy, by jej córka miała inne, lepsze życie. By, jak inne dzieci, chodziła do szkoły.
SYCYLIA. Giulia pracuje w zakładzie ojca. Gdy ten ulega tragicznemu wypadkowi, odkrywa, że rodzinnej firmie grozi bankructwo.
KANADA. Sara, renomowana prawniczka, ma objąć kierownictwo w najlepszej w Montrealu kancelarii. Dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora.
Połączone w niezwykle intymny sposób, lecz nieświadome tej więzi, Smita, Giulia i Sara sprzeciwiają się losowi. Postanawiają walczyć o siebie i swoich bliskich. Głęboko ludzkie, poruszające historie trzech kobiet splatają się w warkocz nadziei i solidarności.
Fenomen wydawniczy! Numer 1 na liście bestsellerów Amazon.fr. Debiutancka powieść Laetitii Colombani wywołała wielkie poruszenie, jeszcze zanim się ukazała. Była sensacją Targów Książki w Londynie: 27 krajów nabyło prawa do tłumaczenia. W samej Francji sprzedano ponad 200 000 egz. W bliskiej perspektywie ekranizacja książki.

„Hymn do wolności i życia” – „Livres Hebdo”

„Laetitia Colombani splotła ze sobą losy trzech kobiet. Niezwykłą więzią połączyła także nas wszystkich” – „Femina”

„Kończymy lekturę do głębi poruszeni i wstrząśnięci” – „Télé 7 Jours”

CYTATY:
Własne odbicie w lustrze musi być naszym sojusznikiem nie wrogiem.
Recenzje blogerów
Nie potrafiłem oprzeć się historii trzech kobiet. Pewnie jednym z powodów była moja powieść Trzy o trzech kobietach, której drugie wydanie ukaże się w przyszłym roku, więc zobaczyłem wielkie podobieństwa i nie mogłem nie przeczytać.
Warkocz to historia opowiedziana o trzech kobietach, z trzech różnych kontynentów, warstw społecznych i wierzeń. Oprócz tego, że są kobietami łączy je...wiele.
Urzekła mnie historia Smity, Giulii oraz Sary. To niezbyt obszerna książka, zawierająca niezwykły ładunek emocjonalny. Autorka zgrabnie snuje historie przeplatając niczym włosy z warkocza historię każdej z kobiet. Doskonałe zakończenie, które nie pozostawia człowieka obojętnym.
Autorka dba o szczegóły, warstwa psychologiczna postaci jest rozbudowana, a emocje wypływające z Warkocza wręcz się wylewają. Siła tej powieści tkwi w misternych szczegółach. Kobieta uciekająca z córką za lepszym losem, znana prawniczka z nowotworem i dziewczyna, którą spotyka tragedia, ale ma przy sobie ukochanego obcokrajowca. Kobiety pokazane w drodze, gdyż tutaj wszystko jest drogą - podróż, walka o lepszy byt czy też rodzinna tragedia. Nic nie dzieje się bez konkretnej przyczyny, wszystko ma swój ukryty sens.
Warkocz to wulkan niezwykłych emocji, cała opowieść przesiąknięta jest aurą wielkiej siły. Nie dziwi mnie sprzedaż 200 tysięcy egzemplarzy we Francji. Takie powieści oddziałują na czytelnika w sposób pozazmysłowy. Po przeczytaniu Warkocza inaczej spojrzymy na świat, na człowieka. Takie książki pisane są przez wyjątkowych ludzi.

Książkę szczególnie polecam kobietom, ale nie tylko. Mężczyźni powinni po nią sięgnąć ze względu na poruszane w niej tematy: choroba nowotworowa, czy też skrajne ubóstwo. Kobiety łączą...włosy. Z niecierpliwością czekam na planowany finał przeniesienia powieści na duży ekran.

Warkocz przeczytałem w ciągu jednego dnia, z przerwami. Dla mnie nie ma tutaj banalności. Warkocz to dla mnie numer jeden z książek, które przeczytałem ostatnio. Przykład historii, w której piękno tkwi w prostocie.

Ocena: 5+/6
©Pisany inaczej
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć