ebook 81:1. Opowieści z Wysp Owczych
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 1297) Ilość stron (szacowana): 328

81:1. Opowieści z Wysp Owczych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.15
25.00 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
21.15 zł Lub 19.04 zł
23.25 zł Lub 20.93 zł
23.50 zł 10 zł na konto
21.15 zł
21.25 zł
21.25 zł
21.33 zł
22.50 zł
22.50 zł
22.50 zł
25.00 zł
26.99 zł
Inne proponowane

81:1 to niezwykła reporterska etiuda na cztery ręce o osiemnastu punktach wulkanicznych na północy Atlantyku, stanowiących archipelag Wysp Owczych. Marcin Michalski i Maciej Wasielewski odwiedzają jeden z najmniej znanych zakątków świata, a z pewnością najmniej znany i najmniej opisany kraj Europy, położony w pozostającym pod duńską jurysdykcją trójkącie między Szkocją, Islandią a Skandynawią. Historia, ekonomia, polityka, kultura, a przede wszystkim mentalność Farerów przedstawiona jest w formie reporterskich obrazków i barwnych anegdot. Nie brak tu zarówno zaskakujących danych statystycznych i encyklopedycznych, fascynujących ciekawostek, jak i opisów przygód samych autorów oraz portretów napotkanych przez nich nietuzinkowych postaci. 81:1. Opowieści z Wysp Owczych to znakomita okazja, by poznać ojczyznę farerskich szczypiornistek, które pokonały albańską reprezentację, doprowadzając do tytułowego wyniku.

"Dwóch chłopaków na hulajnogach z kraju tanich dentystów przyjechało do miejsca, gdzie wszyscy znają bieliznę wszystkich - tak można streścić tę szaloną książkę. Marcin Michalski i Maciej Wasielewski zmonopolizowali Wyspy Owcze. Stało się to w ten sposób, że zamieszkali tam, poznali niemal wszystkich mieszkańców, a potem o nich napisali. Tak powstała (idę o zakład) pierwsza na świecie i jedyna reporterska książka o tych wyspach.
Jedna książka, dwa debiuty. I oba świetne".
Mariusz Szczygieł

81:1. Opowieści z Wysp Owczych od Marcin Michalski, Maciej Wasielewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka napisana sprawnie, a przy tym z pomysłem - składa się z quasi-felietonów. Przy czym w tym akurat wypadku ten zabieg bardzo dobrze się sprawdził, ponieważ mamy do czynienia nie z litym monumentem i epicką sagą, lecz z krótkimi przybliżeniami, fragmentami rzeczywistości zaklętymi w kolejnych rozdziałach i "rozdzialikach", dzięki którym - niczym u wytrawnego impresjonisty - z pewnej perspektywy dostrzegamy w miarę kompletny obraz kraju ukrytego w falach oceanu.
    Taki zabieg z jednej strony pozwala ująć w jednym opracowaniu wiele wątków bez poczucia fabularnego chaosu. Z drugiej strony, pozytywnym przejawem takiej formy jest możliwość wygodnego czytania w krótkich odstępach wolnego czasu, w biegu do/z pracy itp. W zabieganych czasach to bardzo cenne, nie mówiąc o możliwości oderwania się na chwile poświęcone lekturze od szarej rzeczywistości.
    Tak czy inaczej, książka daje chwile wytchnienia, a zarazem nienachalnie przedstawia rzeczywistość odległych nam nie tylko geograficznie, lecz również kulturowo, społecznie i politycznie Wysp Owczych. Pomimo tego, że zawiera sporo tzw. twardych danych o tym państwie, a przy tym dzięki temu, że są one podane nienachalnie, czytelnik nie jest przytłoczony nagromadzeniem informacji. Zresztą chyba nie taka była intencja Autorów. Jeżeli ją trafnie odczytuję, chodziło raczej o pokazanie odczuć i myśli, towarzyszących podróżnikom odwiedzającym ten nieznany ląd, aniżeli przedstawienie go w sposób usystematyzowany i naukowy, wedle rygorów politycznej taksonomii. Bardziej "czucia i wiary" niźli "szkiełka i oka". I dobrze, że ten zabieg się udał, bo dzięki temu lepiej jesteśmy w stanie pojąć sposób myślenia Farerczyków, ich zbiorowe "ego", niżbyśmy nafaszerowani byli suchymi danymi i faktami.

Warto zerknąć