Gwiazdy, które spłonęły
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.30 / 5.00
liczba ocen: 330
cena polecana: 17.80
Audioteka#Audioteka - 9 urodziny
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.90 zł
17.80 zł
19.61 zł
21.17 zł
23.65 zł
Pozostałe księgarnie
17.79 zł
19.83 zł
19.92 zł
22.41 zł
24.90 zł
24.90 zł
24.90 zł
Opis:

Wciągająca opowieść o kuszącej zdradzie, kobiecie na rozdrożu i mężczyźnie z przeszłości, który przewraca jej życie do góry nogami. Mogłoby się wydawać, że Claire Spruce jest szczęśliwą żoną i matką. Niestety monotonia życia sprawia, że kobieta marzy o odrobinie szaleństwa. Niespodziewanie dostaje na Facebooku wiadomość od miłości z młodzieńczych lat…

Claire Spruce jest idealną żoną, dobrą matką i przykładną kobietą z przedmieścia. Mogłoby się wydawać, że niczego więcej jej do szczęścia nie potrzeba. Jednak jej życie to nie bajka. Mąż pracoholik nie zwraca na nią uwagi, iskra namiętności w ich związku dawno już wygasła. Kobieta bardzo kocha swojego synka, choć nawet jego słodka buźka przypomina jej o tym, za czym tęskni, czyli odrobiną szaleństwa. Chciałaby porzucić wszystko choć na chwilę i poczuć wolność jak za czasów młodości.
Jakby na życzenie, Claire dostaje niespodziewaną wiadomość na Facebooku. Dean, stara miłość z liceum, z coraz większą śmiałością wkracza do jej życia. W końcu proponuje kobiecie spontaniczną ucieczkę. Niestety Claire jeszcze nie wie, że powrót mężczyzny nie jest przypadkiem i będzie musiała stawić czoła konsekwencjom swoich decyzji.

CYTATY:
Jesteśmy jak komety. Zostawiamy za sobą pył naszego życia, który wciąż do nas powraca.
Recenzje blogerów
Moja pierwsza reakcja na powieść Gwiazdy, które spłonęły Melissy Falcon Field to wow! Ta właśnie okładka przykuła moją uwagę i szczerze mnie zachwyciła. I w końcu któraś z propozycji mi się spodobała.

Claire Spruce daje z siebie wszystko. Jest idealną żoną, dobrą matką i przykładną kobietą z przedmieścia. Jednak życie to nie bajka. Niekończąca się zima oraz mąż pracoholik doprowadzają ją do obłędu. Nawet urocza buźka małego synka nie potrafi przezwyciężyć mrocznych myśli, które nawiedzają ją coraz częściej. Marzy o tym, aby zniknąć i poczuć płomień młodzieńczych lat.
Jakby na życzenie, Claire dostaje niespodziewaną wiadomość na Facebooku. Dean, stara miłość z liceum, z coraz większą śmiałością wkracza do jej życia. W końcu proponuje spontaniczną ucieczkę. Niestety Claire jeszcze nie wie, że powrót mężczyzny nie jest przypadkiem i będzie musiała stawić czoła konsekwencjom swoich decyzji.


Gwiazdy, które spłonęły to emocjonalna historia Claire od czasów nastoletnich, aż po kształtowanie jej dorosłości – niewierności żony, porzucenia domu rodzinnego, zmagania się z przeszłością, a także relacji ze starszym chłopcem, Deanem.

Kiedy poznajemy Claire jest ona mężatką, ale samotną, która rozpaczliwie potrzebuje uwagi. Mąż szczerze ją kocha, ale niestety ma obsesję na punkcie swojej pracy, przez co ona czuje się zaniedbana. Po porzuceniu własnej, przeniesieniu się do innego miasta i urodzenia dziecka Claire czuje, że powoli traci swoją tożsamość. Odskocznią ma być Facebook i odświeżenie po kilku latach znajomości z Deanem, jej pierwszą wielką miłością.

Melissa Falcon Field cudownie oddała emocje Claire, które powoli się wyłaniały i wrzały w kobiecie. Pokochałam mroczność leżącą u podstaw opowiadania głównej bohaterki, która łączyła wydarzenia z okresu dojrzewania i pełnej dojrzałości. Stworzyła także ciekawy, złożony charakter Claire, który walczy z teraźniejszością i jednocześnie nawiedzana jest przez swoją przeszłość. Niezdolna do rozważenia konsekwencji, przyciąga Deana, a może raczej to, co reprezentuje i lgnie do niego jak ćma do płomienia. Szkoda, że Calire nie umie docenić tego. Potem tylko się rozczaruje...

Po przeczytaniu ostatniej strony Gwiazdy, które spłonęły czułam się wyczerpana emocjonalnie. Książka dała mi do myślenia o ambicjach i osiągnięciach w życiu. Czy powinniśmy być zadowoleni z tego, co mamy czy powinniśmy zawsze chcieć czegoś więcej? Czy realistyczne jest oczekiwanie, że nasze dzieciństwo i ambicje nastolatków będą kontynuowane w momencie dojścia do dorosłości, nawet w miarę zmieniających się okoliczności? To także zastanowienie się nad tym, co dla nas jest najważniejsze - praca czy rodzina? Autorka pokazała anatomię małżeństwa niekoniecznie od pozytywnej strony, a od tej realistycznej. Książka okazała się bardzo mocną lekturą, którą Wam serdecznie polecam.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć