ebook Ballada o pewnej panience - audiobook
4 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1)

Ballada o pewnej panience - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 22.43
Audiobook - najniższa cena: 22.43
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
22.43 zł Lub 20.19 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
23.62 zł 20% rabatu
24.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Szczepan Twardoch, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych współczesnych polskich pisarzy, przedstawia 11 najważniejszych opowiadań z okresu, gdy tworzył słynne powieści – „Wieczny Grunwald”, „Morfinę”, „Dracha” i „Króla”. Audiobook w wykonaniu 12 lektorów, m.in Magdaleny Cieleckiej i Macieja Stuhra!

„MISTRZ DETALU”, „BEZLITOSNY”, „ZADZIWIA I ZACHWYCA”, „OBRAZOBURCZY”

Magnetyzująca wyobraźnia, przewrotne fabuły, humor – często czarny. Sceneria zdarzeń od Górnego Śląska przez Warszawę do alternatywnych rzeczywistości. Cielesność, psychiczne osaczenie, graniczne momenty, uczucia, którym często towarzyszy mrok. Bogactwo języka i stylu.

Wszystko to, co w pisarstwie Szczepana Twardocha najlepsze w audiobooku w wykonaniu 12 lektorów!

OPOWIADANIA:
Ballada o pewnej panience – czyta Maciej Stuhr
Ballada o Jakubie Bieli – czyta Andrzej Mastalerz
Ewa i duchy – czyta Magdalena Cielecka
Moje życie z Kim – czyta Adam Bauman
W piwnicy – czyta Leszek Filipowicz
Gerd – czyta Andrzej Hausner
Masara – czytają Kamila Kuboth-Schuchardt, Wojciech Żołądkowicz
Dwie przemiany Włodzimierza Kurczyka – czyta Robert Jarociński
Uderz mnie – czyta Mariusz Bonaszewski
Tak jest dobrze – czyta Maciej Kowalik
Fade to: black – czyta Wojciech Stagenalski

Ballada o pewnej panience - audiobook od Szczepan Twardoch możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ballada o pewnej panience jest zbiorem opowiadań. Sięgnęłam po nie w formie audiobooka i po wysłuchaniu stwierdzam, że to był rewelacyjny wybór. Każde z jedenastu opowiadań czyta inny lektor i są to interpretacje doskonałe. Ale zważmy na to, że moje wrażenia nie byłyby tak pozytywne, gdyby nie treść. W mojej opinii opowiadania te z powodzeniem mogłyby być prologiem lub pierwszymi rozdziałami obszerniejszych utworów literackich. Szczepan Twardoch napisał je w ciągu kilku lat. Najstarsze datowane jest na 2009 rok, a najmłodsze powstało w 2016 roku.

Kilka słów o wrażeniach

Bohaterami opowiadań są mieszkańcy Górnego Śląska. Czytelnicy, którzy znają twórczość Szczepana Twardocha odnajdą w nich styl pisarza i jego potrzebę skupienia się na wymienionym rejonie Polski. Nie ulega wątpliwości, że powieści polskiego pisarza są lepsze, dojrzalsze i napisane z większym rozmachem. Jednak nie ma się co dziwić – to różny kaliber, różne skale i próba ich porównywania mija się z celem.

Oceniając Balladę o pewnej panience uważam, że to dobre i bardzo dobre opowiadania. W sam raz, żeby poznać warsztat pisarski autora. W wielu z nich dominuje przewrotna fabuła, która w jednym momencie burzy ułożony w głowie obraz. Nietrudno odnaleźć w nich czarny humor i nędzę ludzkiej egzystencji.

Polecam! Zwłaszcza w formie audiobooka.

Opowiadają czytają kolejno: Maciej Stuhr, Andrzej Mastalerz, Magdalena Cielecka, Adam Bauman, Leszek Filipowicz, Andrzej Hausner, Kamila Kuboth-Schuchardt, Wojciech Żołądkowicz, Robert Jarociński, Mariusz Bonaszewski, Maciej Kowalik, Wojciech Stagenalski.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć